کرمان رصد

آخرين مطالب

گردشگری کرمان در جاده پیشرفت سياسي

گردشگری کرمان در جاده پیشرفت
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در سالهای اخیر از رکود قبلی خود خارج شده و با برنامه ریزی های اصولی، ایجاد و تقویت زیر ساخت ها و سرمایه گذاری بخش خصوصی مسیر خود را در جاده پیشرفت و رونق طی می کند .

استان پهناور کرمان با سابقه تاریخی و تمدنی، دارای میراث فرهنگی غنی، جاذبه های گردشگری و صنایع دستی ارزشمندی است که باعث شده تا دیار کریمان جزو مقاصد ممتاز گردشگری کشور محسوب شود.
در دولت تدبیر و امید گام های بلند و اساسی در جهت سامان بخشی و توسعه حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان برداشته شد، بطوریکه تغییرات در این بخش کاملا قابل مشاهده و ملموس است و در سالجاری که جهش تولید نامگذاری شده قطعا نگاهها معطوف به تقویت این بخش زیرساختی و درآمد زا خواهد شد.
سال 98 هم با وجود تمامی مشکلات و محدودیت ها، با تلاش مسئولان و دست اندرکاران پیشرفت و رشد خوبی در بخش های مختلف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان انجام شده که با به بار نشستن آنها در آینده نزدیک دستاوردهای خوبی برای این منطقه خواهد داشت.
میراث فرهنگی بازگشت به عظمت نیاکان

کرمان رصد


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: در حوزه میراث فرهنگی این استان با مشارکت بخش خصوصی مرمت و بازسازی بناهای تاریخی در سراسر کرمان در حال انجام است و در سال 98 بخشی از اماکن تاریخی به چرخه گردشگری استان وارد شده اند.
فریدون فعالی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده فعالیت کارگاه های مرمتی آثار تاریخی ادامه دارد و پیش بینی می کنیم در سال 99 تعدادی از بناهای تاریخی و باستانی آماده بهره برداری بشوند.
وی تصریح کرد: در سال گذشته شاهد توفیقات خوبی مربوط به ثبت آثار منقول و غیر منقول در حوزه میراث فرهنگی کرمان در فهرست ملی بودیم و همچنین چندین اثر ناملموس از استان کرمان نیز ثبت ملی شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید کرد: مشارکت بخش خصوصی در مرمت بناهای تاریخی سیاست سال قبل میراث فرهنگی کرمان بوده است و در این راستا پنج خانه و عمارت تاریخی در استان به سرمایه گذاران برای مرمت و بهره برداری واگذار می شود.
وی با اشاره به سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان کرمان در سال 98 اظهار داشت: در این سفر 18 میلیارد تومان اعتبار برای موضوعات مرتبط به مرمت بناهای تاریخی و توسعه گردشگری استان کرمان اختصاص داده شد.
فعالی گفت: پرونده ثبت جهانی بازار کرمان نیز در حال تهیه است که امید می رود با تکمیل آن در سال جدید، اقدامات برای ثبت بزرگترین راسته بازار ایران آغاز شود و همچنین برای چند اثر دیگر تاریخی استان نیز پرونده ثبت ملی تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: کاوش های باستان شناسی استان با همکاری پژوهشگران و کارشناسان خارجی و داخلی در محوطه های تاریخی در سال 98 ادامه داشت که شواهد و مدارک بسیار مهمی در اختیار گروه های باستان شناس در رابطه با دوره های تاریخی مختلف قرار دارد.
گردشگری کرمان حرکت به سمت قله

کرمان رصد


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: صنعت گردشگری در دنیا جزو صنایع اشتغالزا و پر درآمد با کمترین هزینه است و اگر با مدیریت و برنامه ریزی مناسب از فرصت ها و ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم، بدون شک صنعت گردشگری می‌تواند به عنوان یکی از صنایع پیشرو در رشد و شکوفایی اقتصادی نقش بسزایی را ایفا کند.
وی ادامه داد: به رغم همه مشکلات و ترحیم ها تعداد 23 هزار گردشگر خارجی در 6 ماه نخست سال 98به این استان وارد شده که نسبت به مشابه سال گذشته رشد 16 درصدی داشته است و تا پایان شهریورماه سال گذشته 123 هزار و 450 نفر گردشگر داخلی وارد استان کرمان شده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9 درصد کاهش داشته است.
فعالی بیان کرد: مرمت و ساماندهی باغ موزه هرندی شهر کرمان، مرمت و ساماندهی خانه اوشیدری به عنوان بازارچه صنایع دستی، مرمت ساماندهی بازار قلعه محمود، تملک و آزاد سازی حریم قلعه اردشیر و قلعه دختر و ساماندهی باغ شاهزاده ماهان از اولویت های سال 98 در حوزه گردشگری استان تعیین شد.
وی با اشاره به حضور موفقیت آمیز این استان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در سال 98 گفت: جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری کرمان به خوبی در این نمایشگاه برای علاقه مندان و سرمایه گذاران معرفی شدند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان افزود: در حال حاضر 365 اقامتگاه بومگردی در استان کرمان مجوز فعالیت دریافت کرده و بیش از 320اقامتگاه فعال و 40 اقامتگاه نیز در دست راه اندازی است که اشتغال سه هزار نفری را به دنبال داشته است و در سال 98 کیفیت افزایی بومگردی ها در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: استان کرمان در حال حاضر دارای 36 هتل و هتل آپارتمان، 31 مهمانپذیر، 143 دفتر خدمات مسافرتی، 135 واحد بین راهی، 40 مجتمع گردشگری، 6 اقامتگاه سنتی، سه پانسیون و 400 راهنمای تور است.
فعالی با بیان اینکه در سال گذشته طرح جامع برای توسعه گردشگری استان در دست تهیه قرار گرفت تاکید کرد: باید در طرح جامع گردشگری، بازارهای هدف را تعریف کنیم تا کرمان به مقصد گردشگری تبدیل شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون 93 پروژه با حجم سرمایه گذاری یک هزار و 665 میلیارد و 817 میلیون تومان در بخش های مختلف در حال اجرا است که با اتمام آنها تحول بزرگی در صنعت گردشگری کرمان رخ خواهد داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به راه اندازی گردشگری سلامت در سال 98 در کرمان افزود: در این راستا مجوز فعالیت برای 2 دفتر خدمات مسافرتی در کرمان و در حوزه گردشگری سلامت صادر شده است.
وی با اشاره به معرفی و تبلیغات جاذبه های گردشگری کرمان در سال 98 بیان کرد: در سال گذشته سفرا و رایزنان اقتصادی 15 کشور جهان به استان کرمان را داشتیم که زمینه خوبی برای مبادلات گردشگری بین المللی فراهم شد.
تقویت و احیای صنایع دستی کرمان

کرمان رصد


فعالی با اشاره به اینکه صنایع دستی استان کرمان به دلیل تنوع، اصالت و کارکردهای آن، ظرفیت لازم برای حضور در بازارهای داخلی و خارجی دارد افزود: هلدینگ صنایع دستی در استان کرمان برای سامان بخشی و عرضه محصولات هنرمندان استان در بازار های داخلی و خارجی تشکیل می شود.
وی بیان کرد: حدود 90 هزار نفر در صنایع دستی استان کرمان فعالیت دارند که 12 هزار نفر از آنها تحت پوشش بیمه هستند و کارگاه های متعددی در حال حاضر در حزوه صنایع دستی فعالیت می کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت: در سال 98، میزان 2 میلیارد و 848 میلیون تومان تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال و حمایت از تولید کنندگان و رونق تولید صنایع دستی به صنعتگران و فعالان صنایع دستی این استان اعطا شد.
وی با اشاره به درآمدزایی مناسب صنایع دستی گفت: در سال 98 حدود 2 میلیون دلار صنایع دستی به صورت چمدانی از کرمان صادر شده است و حدود 70 درصد تولید گلیم استان به خارج از شور صادر شد.
فعالی با بیان اینکه سال 98 به عنوان سال رونق تولید، نامگذاری شده است تصریح کرد: هنرمندان و صنعتگران استان کرمان در 23 غرفه تولیدات صنایع دستی خود را درسی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران به معرض نمایش و فروش گذاشتند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر 60 رشته صنایع دستی در استان کرمان فعالیت دارد و در سال 98 حمایت از آموزش و توانایی بخشی با هنرمندان صنایع دستی در سراسر استان کرمان توسط این اداره کل انجام شد.
برچسب‌ها
رونق تولید کرمان وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی جهانگردی بنای تاریخی
پروندهٔ خبری
سال 99؛ سال جهش تولید


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تارونه‌های بر آب رفته

اجرای ضوابط طرح سلامت اجتماعی مجتمع‌های مسکونی پر جمعیت در کیش

هشدار به شایعه سازان/به جز 12 صنف سایر اصناف اجازه فعالیت ندارند

نیازمند صرفه جویی در مصرف آب هستیم/ آبیاری فضای سبز از آب آشامیدنی در ادارات تفکیک شود

شمار بیماران مبتلا به کرونا در کرمان 285 نفر رسید

استانداردهای بالای خدمات در راستای کنترل ویروس کرونا در کیش

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم "

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم " ؛ فاصله گذاری اجتماعی فرصتی برای درک جهان متفاوت معلولین عزیز برای همه ماست/ با شناخت جهان معلولین همه بدنبال بهبود وضعیت آن ها باشیم

برخورد قانونی با متخلفان مصوبات شورای سلامت کیش

تقدیر از اقدامات کیش در پیشگیری و درمان بیماری کووید 19

کرونا به صنعت گردشگری کرمان 218 میلیارد تومان خسارت وارد کرد

مجلس برای بازگرداندن حیات به صنعت گردشگری کرمان پیگیر است

پویش "کتابخوانی خانوادگی روزهای چهاردهم هر ماه " اجرا می‌شود

خسارت 218 میلیاردی ویروس کرونا به حوزه گردشگری استان کرمان

شریعتمداری درگذشت برادر نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر را تسلیت گفت

سامانه اینترنتی بازارگاه ایران آغاز به کار کرد

کرونا، تاکنون 218 میلیارد تومان به حوزه گردشگری استان کرمان خسارت وارد کرده است

نظر کارشناسان بهداشتی، ملاک عمل برای بازگشت شهر به روال عادی است

آغاز توزیع رایگان بیست هزار محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح در کیش

تقدیر از اقدامات موثر بیمارستان کیش در راستای پیشگیری از ویروس کرونا

مشکلات صنوف متضرر از کرونا بررسی می‌شود

50 هزار ماسک توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کرمان تهیه و توزیع شد

بررسی وضعیت مناطق سیل‌زده جنوب کرمان با حضور استاندار کرمان 99/1/4

نظر کارشناسان بهداشتی، ملاک عمل برای بازگشت شهر به روال عادی/ کمک موسسات غیردولتی و خیران به واحدهای متاثر از کرونا ویروس

عزم جدی مسئولان برای جبران تخریب‌های جنوب کرمان از سیل

62 درصد پرونده های معوق و مسن قضایی در کرمان تعیین تکلیف شد

برنامه‌های کتابخانه های عمومی کرمان برای ایام اپیدمی کرونا

آغاز توزیع رایگان محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح در کیش

آموزش از راه دور در مناطق روستایی کرمان تداوم خواهد یافت

عشایر کرمان برای تعویق کوچ نیازمند حمایت هستند

ستاد بازسازی شهر زهکلوت جنوب کرمان تشکیل شد

قدردانی استاندار کرمان از مردم برای رعایت توصیه‌های بهداشتی

خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان زهکلوت استان کرمان بی‌وقفه ادامه دارد

پیام تسلیت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، در پی درگذشت پدر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده

امام جمعه کرمان: گذر از کرونا به عزم ملی نیاز دارد

اجرای طرح محدودیت تردد در123 نقطه از استان کرمان

نخستین ستاد استانی مدیریت پساکرونا کشور در کرمان راه اندازی شد

مردم خوب استان کرمان؛ سپاسگزارم

استاندار کرمان نخستین ستاد استانی مدیریت پسا کرونا را در کشور راه اندازی کرد

همکاری مردم استان کرمان در روز طبیعت خیلی خوب بود

روز طبیعت نمادی از انسجام کیشوندان در مبارزه با ویروس کرونا

روز طبیعت را به حرمت ایثارگری کادر پزشکی در خانه ماندیم

مرد گمشده در کوه‌های جبالبارز جیرفت نجات یافت

جزییاتی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کرمان در روز سیزده بدر

ادارات و بانک‌های استان کرمان فردا باز هستند

کنترل شدید جاده های کرمان

ممنوعیت ورود به تفرجگاه‎‌های کرمان تا 15 فروردین تمدید شد

افزون بر 22 هزار نفر در سیل کرمان امدادرسانی شدند

عشایر کوچ بهاره خود را به تعویق بیندازند

32 بیمار در کرمان بر اثر کرونا جان باختند/تست 22مورد جدید مثبت شد