کرمان رصد

آخرين مطالب

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

‌مردم توصیه‌های «در خانه ماندن» و «سفر نرفتن» را جدی نگرفته‌اند اجتماعي

‌مردم توصیه‌های «در خانه ماندن» و «سفر نرفتن» را جدی نگرفته‌اند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون بهداشت وزیر بهداشت شمار مبتلایان به کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان کرمان را 12 نفر اعلام کرد.

علیرضا رییسی درباره آخرین وضعیت کووید 19 در کشور گفت:‌ از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 1237 مورد جدید ابتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به 19 هزار و 644 نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه 6745 نفر از بیماران کووید19 در کشور بهبود یافته و ترخیص شده‌اند، گفت: این آمار روز به روز در حال افزایش است اما باید این بیماری را جدی گرفت و برای قطع چرخه انتقال آن در خانه ماند.
رییسی از جانباختن 149 نفر از بیماران مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت:‌ با احتساب این آمار ، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به 1433 نفر رسید.
به گزارش ایسنا، با اضافه شدن 12 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته، مجموع آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان از آغاز این اپیدمی تا امروز (اول فروردین ماه سال 99) جمعا به 153 نفر رسید.
در همین راستا معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان هم از مثبت شدن نمونه آزمایشگاهی 4 بیمار دیگر مبتلا کرونا در سیرجان خبر داد.
دکتر "مهدی شفیعی" سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جمع خبرنگاران در تشریح جزییات این خبر گفت: طی 24 ساعت گذشته، جواب نتایج آزمایشگاهی 12 مورد دیگر در استان کرمان مثبت اعلام شده که از این تعداد، 7 مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 4 مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان و یک مورد نیز مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم بوده است.
وی مجموع آمار موارد قطعی ابتلا به ویروس کووید 19 در استان کرمان از آغاز این اپیدمی تا اول فروردین ماه سال 99 را 153 مورد عنوان کرد و گفت: بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان با 117 مورد، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با 16 مورد، به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با 6 مورد، حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم با 8 مورد و حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با 6 مورد بوده است.
مدیرگروه مبارزه با بیماری های واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه تمامی نمونه های موجود در آزمایشگاه تشخیصی کرونا در کرمان مورد آزمایش قرار گرفته و نمونه ای دیگر در آزمایشگاه باقی نمانده است افزود: طی 24 ساعت گذشته 71 مورد تست در آزمایشگاه تشخیصی کرونا در کرمان انجام شده که از این تعداد جواب 12 مورد معادل 15 درصد مثبت اعلام شده است
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان متوسط سن افراد مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان کرمان را حدود 64 سال عنوان کرد و گفت: از این تعداد 6 نفر آقا و 6 نفر خانم بوده اند ضمن آنکه در میان این 12 نفر، یک نفر از کادرهای پرسنل درمانی استان نیز دارای جواب مثبت قطعی ابتلا به ویروس کرونا بوده که وی هم اکنون به صورت سرپایی و در منزل دوران بیماری خود را می گذرانند.
شفیعی با بیان اینکه از تعداد کل بیماران مبتلا به کووید 19 بستری شده در بیمارستان های استان، 3 نفر در ICU و مابقی در بخش های ایزوله معمولی بستری هستند افزود: از ابتدای شیوع این بیماری در استان کرمان تا امروز 57 بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان های استان ترخیص شده اند که از این تعداد 8 مورد بهبودیافته مربوط به 24 ساعت گذشته بوده است.
مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به حضور 3 مورد بیمار مبتلا به کرونا در نقاهتگاه کرمان به تشریح جزییات نحوه ابتلای این 12 نفر طی 24 ساعت گذشته پرداخت و گفت: از این 12 نفر، 2 خواهر مربوط به یک خانواده همزمان به این بیماری مبتلا شده اند که این دو نفر سابقه سفر به استان یزد را در روزهای گذشته داشته اند ضمن آنکه یک نفر دیگر مبتلایان به کرونا نیز از نزدیکان یکی از بیماران مبتلای قطعی ما به کرونا در روزهای گذشته بوده است که این دو کیس نشان می دهد متاسفانه مردم توصیه های سفر نکردن، ماندن در خانه و رعایت فاصله اجتماعی در منزل را جدی نگرفته اند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته 61 نفر با بیماری حاد تنفسی به بیمارستان های استان مراجعه و بستری شده اند افزود: از این تعداد 56 نفر مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به فوت 2 نفر مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان کرمان افزود: با فوت این 2 مورد (زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان) تعداد متوفیان ناشی از ابتلا به کووید 19 از آغاز این اپیدمی در استان کرمان تاکنون به 16 نفر رسیده است.
مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: از تعداد 153 بیمار قطعی مبتلا به ویروس کووید 19، 133 مورد بیمار در سطح بیمارستان های استان کرمان بستری شده که از این تعداد 53 نفر بهبود یافته، 16 نفر فوت شده اند و 60 نفر نیز هم اکنون در بیمارستان ها تحت مراقبت و در حال گذراندن دوران نقاهت خود هستند.
وی در خصوص محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده طی 48 ساعت گذشته در مسیرهای منتهی به گلزار شهدا و آرامستان کرمان اظهار کرد: محدودیت‌های ترافیکی از پنجشنبه آخر سال آغاز شده و پیشنهاد داده شده تا شنبه این ممنوعیت ورود خودروها ادامه داشته باشد اما این محدودیت‌های ترددی براساس وضعیت ترافیک خواهد بود.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به برخی نظریه ها مبنی بر اینکه 60 درصد مردم باید به این ویروس مبتلا شوند بیان کرد: اگر مداخله‌ای صورت نمی‌پذیرفت احتمال اینکه حدود 60 درصد مردم به این بیماری مبتلا می‌شدند، وجود داشت اما با اقدامات صورت گرفته، بعید می دانیم این اتفاق در کشور بیفتد ضمن آنکه در استان‌ها نیز اقدامات موثری برای مقابله با این ویروس صورت گرفته است بنابراین تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا پیش‌بینی شده در این نظریه را در ایران نخواهیم داشت.
شفیعی با بیان این مطلب که این ویروس کرونا می‌تواند از فرد ناقل حداقل به 10 نفر انتقال پیدا کند تصریح کرد: ماندگاری ویروس در محیط زیاد است بنابراین با در خانه ماندن و شستن مرتب دست ها و ضد عفونی کردن سطوح می توانیم زنجیره انتقال این ویروس را بشکنیم.
مدیرگروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان از کاهش پروازها به استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای شیوع این ویروس در کشور، تعداد پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه کرمان محدود شده به‌طوری‌که هم اکنون پروازها فرودگاه کرمان به مقاصد کیش، مشهد و اصفهان لغو و تعداد پروازها به مقصد تهران نیز به یک پرواز در روز کاهش پیدا کرده است.
وی با در پاسخ به این سوال که اگر ویروس در استان کرمان در حال گردش است چرا باید محدودیت‌های ورودی به استان کرمان اعمال شود؟، عنوان کرد: ماهیت ویروس‌ها غیر قابل پیش‌بینی است و وقتی از یک جمعیت با خاصیت خاص وارد یک جمعیت دیگر شود، نحوه رفتار ویروس و قوی و ضعیف بودن آن نیز متفاوت خواهد بود لذا اعمال محدودیت‌های برای ورود به استان ها امری حیاتی و ضروری است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

با موافقت شریعتمداری انجام شد ؛ تمدید اعتبار فعالیت تشکل های کارگری و کارفرمایی منقضی شده

شاکرمی شیوه نامه اجرایی دستورالعمل اداری مشترک برقراری بیمه بیکاری را تشریح کرد

مسیرهای منتهی به تفرجگاه‌های استان فردا تحت کنترل شدید نیروی انتظامی/فعال بودن جایگاه‌های سوخت

ممانعت از تجمع شهروندان در بوستان ها

850 سازه آبخیزداری، طغیان رودخانه‌های جنوب کرمان را مهار کرد

طرح فاصله گذاری اجتماعی در کرمان موجب کاهش 60 درصدی سوخت شد

تعطیلی تردد تمامی قطارهای ورودی و خروجی استان تا 20 فروردین ماه

کنترل ورودی شهرهای کرمان تا 20 فروردین ماه تمدید شد

260 نفر در کرمان به کرونا مبتلا شدند / درگذشت 28 بیمار

فعال شدن 16 اتحادیه صنفی کرمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

حمایت‌های بیمه‌ای، مالیات و تعهدات بانکی از کسب و کارها بررسی می‌شود

برخی می‌خواهند از آب گل آلود شیوع ویروس کرونا، ماهی بگیرند

کاهش بیش از 60 درصدی مصرف سوخت در چهار روز گذشته در استان کرمان

تعطیلی تمامی قطارهای ورودی و خروجی استان تا 20 فروردین ماه

اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بحران کرونا؛ گزارش به مردم / محمد شریعتمداری؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی به ضرر کشور است

فعال شدن 16 اتحادیه صنفی کرمان پی گیری می شود

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن 12 فروردین روز جمهوری اسلامی

ارسال کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان جنوب کرمان

دائما یکسان نباشد حال دوران، غم مخور!

نگاهی به آمار مبتلایان به کووید 19 در استان کرمان/9 مورد جدید

وزیر اقتصاد به کمیسیون اقتصادی مجلس می آید

نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر اقتصاد در هفته آینده

راه‌اندازی سامانه مشاوره تلفنی و احراز شفاهی برای بازگشت کیشوندان

شهردار تهران: تحریم شرایط ایران برای مقابله با کرونا را سخت تر کرد/شهردار رم: تراژدی کرونا از شهر برشا شروع شد

فرهنگ «یک کاریش بکن» جامعه را بسوی نابودی سوق می‌دهد!

درمان بیماران کرونایی در بیمارستان بافت ادامه دارد

27 هزار شیر و سیلندر بازسازی‌ شده گاز مایع در کرمان به چرخه مصرف بازگشت

انتصاب علی مقدس‌زاده به‌عنوان معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش

کنترل خودروها از درب منازل خلاف قانون است

ممنوعیت ورود به پارک‌های کرمان/ مردم در منازل بمانند

شرکت توزیع برق کرمان از مدافعان سلامت حمایت می‌کند

3 آبنما در محورهای ارتباطی جنوب کرمان ترمیم شد

خانه نشینی بهترین انتخاب روز طبیعت

شیرینی قرنطینه با پخت کماچ سهن کرمانی

عملیات رفع عیب شبکه آب 25 روستای کرمان همچنان ادامه دارد

رودخانه های خشکیده کرمان سیلابی شدند/ از مسیل ها دور شوید

مردم از حضور در بوستان های کرمان جدا خودداری کنند

کنترل جاده های ورودی کرمان توسط اورژانس/ در خانه بمانید

انتصاب جدید در معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش

سیل راه‌ 37 روستای قلعه‌گنج و عنبرآباد را بست

ممنوعیت خروج کلیه وسایل نقلیه با هدف «13 بدر» از شهرهای استان کرمان

سخنگوی دولت در ارتباط تصویری با خبرنگاران عنوان کرد:اختصاص 75 هزار میلیارد تومان برای حفظ تولید

غربالگری بیش از 344 هزار نفر در ورودی‌های استان کرمان

کاهش 74 درصدی مصرف بنزین و 85 درصد ترددی در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کرمان

وضعیت امنیت و سلامت زندانیان استان کرمان مطلوب اعلام شد

تدابیر ترافیکی پلیس استان کرمان طی 48 ساعت آینده تشدید می‌شود

امنیت زندان ها و سلامت زندانیان استان کرمان مطلوب است

مصرف بنزین74 و تردد 85 درصد کاهش یافته است

چگونه حمل و نقل عمومی درمقابل کرونا ضدعفونی می شود