کرمان رصد

آخرين مطالب

آغاز سال 99 با 12 نفر ابتلای جدید به کرونا در استان کرمان:

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی: مردم توصیه‌های «در خانه ماندن» و «سفر نرفتن» را جدی نگرفته‌اند اجتماعي

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی: مردم توصیه‌های «در خانه ماندن» و «سفر نرفتن» را جدی نگرفته‌اند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون بهداشت وزیر بهداشت شمار مبتلایان به کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان کرمان را 12 نفر اعلام کرد.

علیرضا رییسی درباره آخرین وضعیت کووید 19 در کشور گفت:‌ از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 1237 مورد جدید ابتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به 19 هزار و 644 نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه 6745 نفر از بیماران کووید19 در کشور بهبود یافته و ترخیص شده‌اند، گفت: این آمار روز به روز در حال افزایش است اما باید این بیماری را جدی گرفت و برای قطع چرخه انتقال آن در خانه ماند.
رییسی از جانباختن 149 نفر از بیماران مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت:‌ با احتساب این آمار ، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به 1433 نفر رسید.
به گزارش ایسنا، با اضافه شدن 12 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته، مجموع آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان از آغاز این اپیدمی تا امروز (اول فروردین ماه سال 99) جمعا به 153 نفر رسید.
در همین راستا معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان هم از مثبت شدن نمونه آزمایشگاهی 4 بیمار دیگر مبتلا کرونا در سیرجان خبر داد.
دکتر "مهدی شفیعی" سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در جمع خبرنگاران در تشریح جزییات این خبر گفت: طی 24 ساعت گذشته، جواب نتایج آزمایشگاهی 12 مورد دیگر در استان کرمان مثبت اعلام شده که از این تعداد، 7 مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 4 مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان و یک مورد نیز مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم بوده است.
وی مجموع آمار موارد قطعی ابتلا به ویروس کووید 19 در استان کرمان از آغاز این اپیدمی تا اول فروردین ماه سال 99 را 153 مورد عنوان کرد و گفت: بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان با 117 مورد، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با 16 مورد، به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با 6 مورد، حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم با 8 مورد و حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با 6 مورد بوده است.
مدیرگروه مبارزه با بیماری های واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه تمامی نمونه های موجود در آزمایشگاه تشخیصی کرونا در کرمان مورد آزمایش قرار گرفته و نمونه ای دیگر در آزمایشگاه باقی نمانده است افزود: طی 24 ساعت گذشته 71 مورد تست در آزمایشگاه تشخیصی کرونا در کرمان انجام شده که از این تعداد جواب 12 مورد معادل 15 درصد مثبت اعلام شده است
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان متوسط سن افراد مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان کرمان را حدود 64 سال عنوان کرد و گفت: از این تعداد 6 نفر آقا و 6 نفر خانم بوده اند ضمن آنکه در میان این 12 نفر، یک نفر از کادرهای پرسنل درمانی استان نیز دارای جواب مثبت قطعی ابتلا به ویروس کرونا بوده که وی هم اکنون به صورت سرپایی و در منزل دوران بیماری خود را می گذرانند.
شفیعی با بیان اینکه از تعداد کل بیماران مبتلا به کووید 19 بستری شده در بیمارستان های استان، 3 نفر در ICU و مابقی در بخش های ایزوله معمولی بستری هستند افزود: از ابتدای شیوع این بیماری در استان کرمان تا امروز 57 بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان های استان ترخیص شده اند که از این تعداد 8 مورد بهبودیافته مربوط به 24 ساعت گذشته بوده است.
مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به حضور 3 مورد بیمار مبتلا به کرونا در نقاهتگاه کرمان به تشریح جزییات نحوه ابتلای این 12 نفر طی 24 ساعت گذشته پرداخت و گفت: از این 12 نفر، 2 خواهر مربوط به یک خانواده همزمان به این بیماری مبتلا شده اند که این دو نفر سابقه سفر به استان یزد را در روزهای گذشته داشته اند ضمن آنکه یک نفر دیگر مبتلایان به کرونا نیز از نزدیکان یکی از بیماران مبتلای قطعی ما به کرونا در روزهای گذشته بوده است که این دو کیس نشان می دهد متاسفانه مردم توصیه های سفر نکردن، ماندن در خانه و رعایت فاصله اجتماعی در منزل را جدی نگرفته اند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته 61 نفر با بیماری حاد تنفسی به بیمارستان های استان مراجعه و بستری شده اند افزود: از این تعداد 56 نفر مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به فوت 2 نفر مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان کرمان افزود: با فوت این 2 مورد (زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان) تعداد متوفیان ناشی از ابتلا به کووید 19 از آغاز این اپیدمی در استان کرمان تاکنون به 16 نفر رسیده است.
وی در خصوص محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده طی 48 ساعت گذشته در مسیرهای منتهی به گلزار شهدا و آرامستان کرمان اظهار کرد: محدودیت‌های ترافیکی از پنجشنبه آخر سال آغاز شده و پیشنهاد داده شده تا شنبه این ممنوعیت ورود خودروها ادامه داشته باشد اما این محدودیت‌های ترددی براساس وضعیت ترافیک خواهد بود.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به برخی نظریه ها مبنی بر اینکه 60 درصد مردم باید به این ویروس مبتلا شوند بیان کرد: اگر مداخله‌ای صورت نمی‌پذیرفت احتمال اینکه حدود 60 درصد مردم به این بیماری مبتلا می‌شدند، وجود داشت اما با اقدامات صورت گرفته، بعید می دانیم این اتفاق در کشور بیفتد ضمن آنکه در استان‌ها نیز اقدامات موثری برای مقابله با این ویروس صورت گرفته است بنابراین تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا پیش‌بینی شده در این نظریه را در ایران نخواهیم داشت.
شفیعی با بیان این مطلب که این ویروس کرونا می‌تواند از فرد ناقل حداقل به 10 نفر انتقال پیدا کند تصریح کرد: ماندگاری ویروس در محیط زیاد است بنابراین با در خانه ماندن و شستن مرتب دست ها و ضد عفونی کردن سطوح می توانیم زنجیره انتقال این ویروس را بشکنیم.
مدیرگروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان از کاهش پروازها به استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای شیوع این ویروس در کشور، تعداد پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه کرمان محدود شده به‌طوری‌که هم اکنون پروازها فرودگاه کرمان به مقاصد کیش، مشهد و اصفهان لغو و تعداد پروازها به مقصد تهران نیز به یک پرواز در روز کاهش پیدا کرده است.
وی با در پاسخ به این سوال که اگر ویروس در استان کرمان در حال گردش است چرا باید محدودیت‌های ورودی به استان کرمان اعمال شود؟، عنوان کرد: ماهیت ویروس‌ها غیر قابل پیش‌بینی است و وقتی از یک جمعیت با خاصیت خاص وارد یک جمعیت دیگر شود، نحوه رفتار ویروس و قوی و ضعیف بودن آن نیز متفاوت خواهد بود لذا اعمال محدودیت‌های برای ورود به استان ها امری حیاتی و ضروری است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واژگونی پژوپارس در رفسنجان 2 کشته برجا گذاشت

بازدید مجازی از بناهای تاریخی استان کرمان فراهم شد

اجرای ضوابط قرنطینه خانگی و سازمانی در جزیره کیش

قیمت میوه در کرمان کاهش یافت

نخستین محموله ماسک وزارت صمت وارد کرمان شد

کرونا ورود به مناطق حفاظت شده کرمان را ممنوع کرد

سیل‌بندهای قلعه‌گنج ترمیم شد

دستگیری سارقان در جیرفت 117 درصد رشد یافت

تعطیلی کلاس‌های درس، باید حداقل تا پایان فروردین ماه تمدید شود

باز بودن تمامی محورهای مواصلاتی جنوب استان کرمان

90 درصد سد جیرفت آبگیری و دریچه‌های آن باز شد

وضعیت کپرنشینان سیل زده در جنوب کرمان

تست کرونای 16 مورد جدید در کرمان مثبت شد

توزیع اقلام اهدایی رهبری در کرمان/سیل محرومیت ریگان را نمایان کرد

ورودی های استان کرمان برای جلوگیری از شیوع کرونا بسته شد

وضعیت سلامت 81 هزار و 238 نفر درورودی ها استان کرمان بررسی شد

مشکلات اقتصادی اصناف و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پیگیری می‌شود

تعطیلی کلاس‌های درس، حداقل تا پایان فروردین ماه باید تمدید شود

با موافقت شریعتمداری ؛ پروانه کار اتباع خارجی تمدید شد

ورودی‌های استان کرمان بسته شد / تعطیلی پمپ بنزین‌ها شایعه است

بلایای طبیعی، 13 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان کرمان خسارت وارد کرد

مسافران نوروزی هرچه سریع تر استان کرمان را ترک کنند

کاهش 17 درصدی مصرف سوخت در استان کرمان/اعمال جریمه 500 هزار تومانی برای 14 خودروی متخلف

امکان تعطیلی معادن وجود ندارد، ساعات را باید محدود کرد

شهرداری ها مانع تجمع کارگران فصلی در شهرها شوند

منصوری : المپیاد ملی کد نویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی بر گزار می شود

کنترل ورودی ها و خروجی های کرمان/سوله های ورزشی مجهز به تخت شدند

پر شدن چاه‌های فاضلاب یکی از اساسی ترین مشکلات مردم زهکلوت است

جذب مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش کرمان رشد سه برابری دارد

81238 نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کنترل شدند

تعداد افراد مبتلا به کرونا در کرمان به 228 نفر رسید

ورودی‌های استان کرمان بسته شد

امکان تعطیلی بخش‌های صنعت و تولید وجود ندارد، ساعات را باید محدود کرد

مشکلات اقتصادی اصناف و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پیگیری می شود

اصل این تصمیم بر عدم تجمعات بوده نه تعطیلی واحدهای تولیدی و صنفی

هواشناسی کرمان نسبت به طغیان رودخانه‌های فصلی هشدار داد

سپاه جان پناه و سپربلای مردم است

در خانه بمانید و مجازی از جاذبه‌های گردشگری کرمان بازدید کنید

ملاک تصمیم گیری برای ساعت کاری بخشنامه سازمان اداری واستخدامی است

پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار

پیام تبریک وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز

احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌های فصلی در استان کرمان

مناطق سیل زده زهکلوت و رودبار جنوب در قرق سپاه/هدیه مقام معظم رهبری به سیل‌زدگان جنوب کرمان

مناطق سیل زده زهکلوت و رودبار جنوب در قرق سپاه/تشریح جزییات هدیه مقام معظم رهبری به سیل‌زدگان

احتمال تغییر نحوه تفکیک پسماند از ١6 فروردین ماه

کنترل ورودی‌های استان به معنای حفاظت از جان مردم است

اجازه تجمع در سیزده بدر را نخواهیم داد

سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها جهش تولید را محقق می‌کند

ورود اولین محموله ماسک وزارت صمت به استان کرمان

تماس‌های 4030 را پاسخ دهید