کرمان رصد

آخرين مطالب

افزایش تعداد مبتلایان به کووید 19 در کرمان/

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی: اپیدمی کرونا در حال استقرار شدن است/کرونا یک شب کنترل نمی‌شود اجتماعي

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی: اپیدمی کرونا در حال استقرار شدن است/کرونا یک شب کنترل نمی‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 7 مورد جدید و قطعی ابتلا به کروناویروس در استان کرمان خبر داد.

دکتر کیانوش جهانپور در توضیح آخرین وضعیت بیماری کروناویروس جدید در کشور گفت: بر اساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز 1209 مورد جدید قطعی کووید- 19 در کشور شناسایی شد و همچنین طی 24 ساعت گذشته متاسفانه 113 تن جان خود را به علت این بیماری از دست دادند.
وی گفت: بر این اساس کل مبتلایان به این بیماری در کشور به 13938 نفر افزایش یافت و متاسفانه مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 724 مورد رسید.
به گزارش ایسنا، دکتر "مهدی شفیعی" سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز امروز یکشنبه 25 اسفندماه در تشریح جزییات بیشتر مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان گفت: طی 48 ساعت گذاشته (آمار روزهای جمعه و شنبه) 7 مورد جددی ابتلای قطعی به بیماری کووید 19 در استان کرمان داشته ایم که 4 مورد آقا و سه مورد خانم بوده است.
وی با بیان اینکه هر 7 مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده است افزود: از این 7 مورد، 6 مورد مربوط به شهر کرمان و یک مورد مربوط به شهربابک بوده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته 4 مورد جدید فوتی داشته ایم افزود: از این 4 مورد فوتی، 3 مورد مربوط به شهر کرمان و یک مورد مربوط به رفسنجان بوده است بنابراین از ابتدای آغاز این اپیدمی، تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در استان کرمان به 10 مورد رسیده است.(همگی افراد فوت شده طی 24 ساعت گذشته مسن و دارای میانگین سنی 70 سال بوده اند).
شفیعی با اشاره به اینکه در تحقیقات صورت گرفته از افراد مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته، همگی دارای سن بالا و جز گروه های سنی سالمند هستند تصریح کرد: اکثر این افراد دارای بیماری زمینه ای قلبی و عروقی هستند که نشان می دهد باید به گونه ای رفتار کنیم که ویروس از محیط بیرون وارد منزل نشود و افراد جوانتر خانه نباید خانه را نا امن کنند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته، 74 مورد بیمار حاد تنفسی به مراکز درمانی و بیمارستان های سطح استان کرمان بستری شده اند افزود: از این تعداد، 48 مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا بودند که نمونه گیری از این افراد صورت گرفته است و این افزایش تعداد بیماران حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کووید 19 نشان از استقرار این بیماری در استان است اما باید بتوانیم دامنه اپیدمی را کوتاه و تعداد موارد مبتلایان به این ویروس را کم کرده تا گروه های حساس جامعه را کمتر در معرض خطر قرار دهیم.
وی درباره تعداد افراد بهبود یافته نیز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری در استان کرمان، 26 مورد ترخیصی داشته ایم ضمن آنکه 4 نفری که روزهای گذشته در نقاهتگاه بودن، مرخص شده‌اند و از دیروز تا امروز نیز حدود 6 مورد مقرر شده که از بیمارستان ها ترخیص شوند.
شفیعی باردیگر با تاکید بر اینکه از موارد حاد تنفسی که در روزهای گذشته در بیمارستان‌های سطح استان بستری شده اند، موارد مشکوک به کرونا افزایش پیدا کرده است تصریح کرد: با توجه به اینکه شاهد استقرار اپیدمی در استان کرمان هستیم، باید دامنه اپیدمی را کم کرده و زنجیره انتقال را بشکنیم تا افراد کمتری به این بیماری مبتلا شوند.
وی ماندن در خانه و عدم حضور در اجتماعات را از راهکارهای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا دانست و عنوان کرد: ضد عفونی کردن دستان و گندزدایی سطوح برای مقابله با این بیماری امری حیاتی و بسیار مهم است.
مدیرگروه بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: هر قشری از افراد جامعه احتمال ابتلا به این ویروس را دارند ولی در کودکان زیر 10 سال، احتمال مبتلا شدن به این ویروس کمتر است ضمن آنکه در استان کرمان نیز مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در رده سنی، میانسالان بوده است.
شفیعی تصریح کرد: اکنون در یک اپیدمی هستیم که فراتر از مرزهای استان ها و کشورهاست و هم اکنون تمامی شهرها و استان کشور با این اپیدمی درگیر شده و بحث فروکش شدن این بیماری در هیچ کجای کشور دیده نمی شود و این اپیدمی در مرحله استقرار در شهرهاست.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره استفاده از محلول وایتکس برای گندزدایی سطوح گفت: اگر محلول وایتکس با غلظت مناسب تهیه شود، بخارات زیادی نداشته و آزار دهنده نخواهد بود اما برخی به این محلول حساسیت دارند در هر صورت این محلول به عنوان یک گندزدایی مناسب شناخته می‌شود.
وی با بیان این مطلب که همه ظرفیت استان در تلاش برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز از طریق تولید و واردات است، اظهار کرد: برخی از تقاضاها کاذب است و متاسفانه شاهد هستیم که اکثر افراد جامعه متقاضی استفاده از ماسک هستند این درحالی است که تنها افرادی که در معرض خطر هستند باید از ماسک استفاده کنند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره آمار صفر مبتلایان به کرونا ویروس در استان کرمان اعلامی از سوی وزارت بهداشت در روز گذشته افزود: این آمار صفر به معنی مهار شدن بیماری نبود بلکه صرفا به دلیل تعطیلی و استراحت کارکنان آزمایشگاه کرمان در روز جمعه بود ضمن آنکه تاکید می شود جواب مثبت یا منفی آزمایشات نشان دهنده کنترل بیماری نیست و ویروس کرونا یک شب کنترل نمی‌شود و در حالت خوشبینانه سه هفته یک اپیدمی طول می‌کشد تا به اتمام برسد که در مورد این ویروس به دلیل ناشناخته بودن، قطعیتی وجود ندارد.
وی در خصوص بیماری‌های حاد تنفسی در استان کرمان اظهار کرد: از ابتدای اسفندماه سال جاری تاکنون 859 نفر در بیمارستان‌های سطح استان کرمان بستری شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته به‌طوری که در سال گذشته حدود 130 مورد بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری داشته‌ایم اما امسال و در بازه کمتر از یک ماه، 859 مورد بیمار تنفسی داشته ایم.
ادامه دارد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد؛ ابطال پرونده سهمیه انسولین بیماران دیابتی صحت ندارد

تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا / پرداخت 50 درصد غرامت مزد برای کارگران دارای استراحت پزشکی قبل از بررسی کمیسیون پزشکی توسط سازمان تامین اجتماعی

جزیره کیش پیشگام، قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا در کشور

معاون اقتصادی استاندار کرمان استعفا داد

عدم اجازه ورود و خروج به 14 هزار خودرو در استان کرمان

14تا18 فروردین، بازار مظفری تعطیل است

توقیف 5 خودرو و اعمال جریمه برای 14 خودروی متخلف در رفسنجان

3612 مورد بازرسی از اماکن عمومی در رفسنجان / پلمب 200 واحد صنفی

بارش شدید باران در محورهای جنوب کرمان/ برخی محورهای فرعی مسدود شد

از تعطیلی 4 روزه واحدهای صنفی بازار مظفری تا ماندن مرغ روی دست مرغداران

پاسخ تعدادی از سوالات درباره طرح فاصله گذاری اجتماعی

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا

تردد در محورهای ارتباطی برون‌شهری کرمان 60 درصد کاهش یافت

شمار کرونایی های کرمان به 234 نفر رسید

19 خودرو در رفسنجان توقیف و جریمه شد

معاون اول رئیس جمهوری با استاندار کرمان گفت و گو کرد

مصرف بنزین در استان کرمان 30 درصد کاهش یافت

توفان شن محور ریگان- ایرانشهر را بست

راه‌های خسارت دیده دهرضای ریگان بازسازی می‌شود

خسارت سیل به 1421 خانواده تحت پوشش بهزیستی در جنوب و شرق استان کرمان

از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان کرمان چه خبر؟

4000 بسته معیشتی در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان توزیع شد

افزایش بارندگی در جنوب کرمان و باز شدن دریچه های سد جیرفت

رضایت ٧١ درصدی شهروندان از میادین میوه

فیبر نوری جیرفت پس از یک ساعت وصل شد

سیل به 40 درصد گندم‌زارهای جنوب کرمان خسارت وارد کرد

آمار مبتلایان قطعی به کرونا در کرمان 234 مورد اعلام شد

اپیدمی کووید 19 در ایران در دوره تثبیت است/همه چیز به رفتار مردم بستگی دارد

مکالمه تلفنی معاون اول رئیس جمهور با استاندار کرمان

صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اعلام کرد؛ تشکیل کارگروه عملیاتی شدن "جهش تولید"

مجموعه های ورزشی و اقامتی کارگران سراسر کشور در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار می گیرد

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری

تعیین کارگر‌وه‌های تخصصی ستاد اقتصادی مقابله با ویروس کرونا در کیش

ارائه خدمات ثبتی از طریق سامانه الکترونیکی در کیش

آخرین وضعیت اپیدمی کرونا در استان کرمان

طرح پیشنهادات استانداری کرمان در ارتباط ویدیو کنفرانس دکتر بصیری با معاون امنیتی وزیر کشور

افزایش سرفاصله زمانی مترو و اتوبوس

جهش تولید از ایده تا عمل

ضرورت ارائه خدمات و کالا به مردم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

43  هزار نفر در ورودی یزد به منطقه انار تب سنجی شدند

9068 نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کنترل شدند

2600 خودرو از ورودی یزد به کرمان برگشت داده شد

بیش از 60 درصد تالاب جازموریان آبگیری شد

کمک‌های مدارس غیردولتی کرمان به سیل‌زدگان رودبار جنوب ارسال شد

مناطق سیل‌زده جنوب و شرق استان کرمان در حال بازگشت به شرایط عادی است

81 هزار نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کرمان کنترل شدند

دستگیری عوامل نزاع و تیراندازی و کشف الکل در چترود و کرمان

بارش برف و باران در تمامی محورهای استان کرمان

برای تعطیلی شرکت، تابع تصمیم دولت هستیم/باید کار منطقی و شایسته را انجام داد

بلایای طبیعی 13 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی کرمان خسارت وارد کرد