کرمان رصد

آخرين مطالب

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان به 77 نفر رسید اجتماعي

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان به 77 نفر رسید
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان گفت: طی 24 ساعت گذشته جواب قطعی 12 مورد مبتلا به کرونا در استان کرمان مثبت اعلام شده است که بر این اساس تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سطح استان به 77 نفر رسید.

مهدی شفیعی امروز جمعه 23 اسفندماه در جمع خبرنگاران افزود: مسیر اپیدمی ویروس کرونا را به لحاظ علمی اگر بخواهیم بررسی و رصد کنیم همان مسیری نمایان شده است که وزارت بهداشت حدس زده بود بنابراین باید توصیه های وزارت بهداشت را مردم جدی تر بگیرند.
جیرفت از نقشه سفید بیرون آمد
مدیر گروه بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه گفت: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت که تا دیروز یک دانشگاه سفید در نقشه کرونایی کشور بود امروز اولین مورد آزمایش آن مثبت اعلام شد و همچنین 2 مورد نیز در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و یک مورد در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بم و بقیه موارد نیز در بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده است.
وی افزود: در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان یک مورد مربوط به شهرستان زرند و یک مورد به شهربابک و بقیه موارد نیز مربوط به بیمارستان های شهر کرمان بوده است.
شفیعی با بیان اینکه از 12 نفر مبتلا به ویروس کرونا 6 مورد آن ها خانم و 6 مورد آقا بوده اند گفت: یکی از بیماران مبتلا فرزند یکی از بیماران مبتلای قبلی بوده است که در بیمارستان بستری شده بود و همچنین از یک خانواده 4 نفری نیز جواب آزمایش 3 نفر مثبت اعلام شده است و منشاء شیوع این بیماری در این خانواده از شخصی بوده که چندی قبل به شهر قم سفر کرده بود.
مدیرگروه بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان با توجه به اینکه یک مورد دیگر از بیماران نیز نسبت فامیلی با یکی دیگر از بیماران کرونایی داشته که در دید و بازدید به این بیماری ویروس دچار شده است.
وی افزود: عامل های بروز کرونا در هر یک از مبتلایان نشان می دهد که فاصله گذاری اجتماعی و خودداری کردن از برگزاری مهمانی ها و حضور در تجمعات و رعایت آداب عطسه و سرفه و توجه به نکات ریز بهداشتی می توانست از مبتلا شدن آن ها جلوگیری کند.
ویروس کرونا در استان کرمان به گردش افتاد
شفیعی با اشاره به راه افتادن و گردش ویروس کرونا در جامعه گفت: رد پای سفر همچنان در بین بیماران کرمانی وجود دارد و اگر ترددها افزایش پیدا کند شاید محیط خانه نیز دیگر امن نباشد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پاسخ به اینکه چرا وضعیت اضطراری در استان اعلام نمی شود گفت: رویکرد کشورها بسته به ظرفیت بهداشت و درمان و قوانین آن کشور متفاوت است و تازه از روز گذشته سازمان جهانی بهداشت بیماری کرونا را جهانی اعلام کرده است.
وضعیت استان کرمان بحرانی و اضطراری است
وی وضعیت استان کرمان را بحرانی و اضطراری اعلام کرد و گفت: شاید اقدامات ما در سطح جامعه نمود ندارد اما در سطح دستگاه ها بسیار مشهود است تا جایی که از طریق خودروها در سطح شهر هشدارها به مردم اعلام می شود.
شفیعی در ادامه تصریح کرد: جواب آزمایشات فقط توسط سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می شود و دانشگاه علوم پزشکی کرمان تنها تشریح آزمایشات استان را برعهده دارد و سایر دانشگاه‌ها حق این کار را به لحاظ قانونی ندارند.
وی با اشاره به وضعیت بهداشتی کارگاه های تولید ماسک در کرمان گفت: تعدادی از این کارگاه‌ها زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی هستند و آنچه که مهم هست این است که مردم باید بدانند که ماسک یک بار مصرف است و کسانی که از ماسک های پارچه ای نیز استفاده می کنند باید مرتب آن را شسته و بعد از خشک شدن اتو کرده و استفاده کنند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه ویروس کرونا در همه نقاط استان در گردش افتاده است گفت: حجم نمونه‌هایی که از دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح استان وارد آزمایشگاه مرجع کرمان می شود رو به افزایش بوده و پیش بینی می کنیم تعداد بستریان و مبتلایان به ویروس کرونا در استان در هفته های بعد روند افزایشی داشته باشد.
شفیعی افزود: راهبری علمی در خصوص برگزاری تجمعات و مراسم‌های مذهبی برعهده دانشگاه علوم پزشکی می باشد ولی ابزار مقابله را ندارد و تنها توصیه های دانشگاه علوم پزشکی در ستاد مقابله با کرونا است که در استانداری مطرح و مصوب می شود و همه ملزم به اجرای مصوبات هستند و ما در قرارگاه استانی در زمینه مراسمات تصمیمات خوبی گرفته ایم و سازمان‌های متولی باید با خاطیان برخورد کنند.
وی خاطرنشان کرد: از تمام مواردی که مثبت شناسایی می شوند یک لیست خطی تهیه می شود که در این لیست مشخص می شود که فرد بیمار در 14 روز گذشته با چه کسانی در ارتباط بوده است که در این راستا افراد مشکوک مورد معاینه قرار می گیرند و آن مواردی که در ابتدای ابتلا به این ویروس شناسایی می شوند را در منزل ایزوله خواهیم کرد.
به دنبال قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا هستیم
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه به دنبال قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا هستیم گفت: چند کودک که در تشخیص اولیه مشکوک به کرونا بودند جواب آزمایش آن ها منفی اعلام شده است و خوشبختانه از روز گذشته فوتی دیگری نداشتیم.
شفیعی نقاهتگاه های استان کرمان را مکان های مناسبی برای ادامه روند نقاهت بیماران کرونایی در استان عنوان کرد و گفت: اکثریت افرادی که بهبود یافته‌اند هم اکنون در منزل به سر می برند و 4 مورد نیز در نقاهتگاه های تعیین شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان دوران نقاهت خود را می گذرانند.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا در راستای کاهش شیوع این ویروس در استان کرمان مصوبات بسیار خوبی را داشتیم و مردم نیز همراهی کردند گفت: متاسفانه در برخی از موارد مردم مقاومت کرده و مصوبات را اجرایی نمی کنند و این در حالی است که مردم باید بدانند کاهش شیوع به رفتار ما بستگی دارد.
کهولت سن و بیماری زمینه ای از دلایل مهم مرگ در مبتلایان به کرونا
شفیعی در ادامه با توجه به اینکه افراد مبتلا به ویروس کرونا که سن‌ آنها بالا یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند احتمال مرگ در آنها بیشتر از سایر افراد خواهد بود گفت: از 4 نفر فوت شده مبتلا به ویروس کرونا در استان کرمان 3 نفر دارای کهولت سن و 2 نفر دارای بیماری زمینه ای و یک نفر هم دارای سن بالا و بیماری زمینه ای بوده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به مصوباتی که در قرارگاه استانی ستاد مقابله با کرونا مصوب شده است گفت: یکی از این موارد، احتمال ازدحام جمعیت در گلزار شهدای کرمان در روز پنجشنبه آخر سال است که قطعا برخی از م ردم از این قانون تخطی خواهند کرد و به گلزار می روند که با به وجود آوردن محدودیت های ترافیکی در اطراف گلزار شهدای کرمان توسط پلیس است و هدف و سعی ما بر این است تا بتوانیم مبتلایان را به حداقل برسانیم.
شفیعی از مردم درخواست کرد که مانند سال های گذشته مراسم چهارشنبه سوری را برگزار نکنند و طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا اجازه تجمع مردم را نخواهیم داد و در سطح شهر نیز جلوی تجمعات چهارشنبه‌سوری گرفته خواهد شد.
مدیرگروه بیمارهای واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تا به امروز جمعه 23 اسفندماه مراجعه کنندگان بیمار تنفسی به بیمارستان های استان را 859 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 407 نفر مشکوک ابتلا به ویروس کرونا بودند که براساس حجم نمونه های گرفته شده در این مدت از 466 نفر جواب آزمایش قطعی 77 مورد مثبت بوده است و 389 نفر نیز منفی بوده است و 19 مورد مبتلا به این ویروس با حال عمومی خوب از بیمارستان های سطح استان ترخیص شده اند.
برچسب‌ها
خبرگزاری جمهوری اسلامی ویروس کرونا کرمان
پروندهٔ خبری
کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد؛ ابطال پرونده سهمیه انسولین بیماران دیابتی صحت ندارد

تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا / پرداخت 50 درصد غرامت مزد برای کارگران دارای استراحت پزشکی قبل از بررسی کمیسیون پزشکی توسط سازمان تامین اجتماعی

جزیره کیش پیشگام، قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا در کشور

معاون اقتصادی استاندار کرمان استعفا داد

عدم اجازه ورود و خروج به 14 هزار خودرو در استان کرمان

14تا18 فروردین، بازار مظفری تعطیل است

توقیف 5 خودرو و اعمال جریمه برای 14 خودروی متخلف در رفسنجان

3612 مورد بازرسی از اماکن عمومی در رفسنجان / پلمب 200 واحد صنفی

بارش شدید باران در محورهای جنوب کرمان/ برخی محورهای فرعی مسدود شد

از تعطیلی 4 روزه واحدهای صنفی بازار مظفری تا ماندن مرغ روی دست مرغداران

پاسخ تعدادی از سوالات درباره طرح فاصله گذاری اجتماعی

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا

تردد در محورهای ارتباطی برون‌شهری کرمان 60 درصد کاهش یافت

شمار کرونایی های کرمان به 234 نفر رسید

19 خودرو در رفسنجان توقیف و جریمه شد

معاون اول رئیس جمهوری با استاندار کرمان گفت و گو کرد

مصرف بنزین در استان کرمان 30 درصد کاهش یافت

توفان شن محور ریگان- ایرانشهر را بست

راه‌های خسارت دیده دهرضای ریگان بازسازی می‌شود

خسارت سیل به 1421 خانواده تحت پوشش بهزیستی در جنوب و شرق استان کرمان

از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان کرمان چه خبر؟

4000 بسته معیشتی در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان توزیع شد

افزایش بارندگی در جنوب کرمان و باز شدن دریچه های سد جیرفت

رضایت ٧١ درصدی شهروندان از میادین میوه

فیبر نوری جیرفت پس از یک ساعت وصل شد

سیل به 40 درصد گندم‌زارهای جنوب کرمان خسارت وارد کرد

آمار مبتلایان قطعی به کرونا در کرمان 234 مورد اعلام شد

اپیدمی کووید 19 در ایران در دوره تثبیت است/همه چیز به رفتار مردم بستگی دارد

مکالمه تلفنی معاون اول رئیس جمهور با استاندار کرمان

صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اعلام کرد؛ تشکیل کارگروه عملیاتی شدن "جهش تولید"

مجموعه های ورزشی و اقامتی کارگران سراسر کشور در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار می گیرد

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری

تعیین کارگر‌وه‌های تخصصی ستاد اقتصادی مقابله با ویروس کرونا در کیش

ارائه خدمات ثبتی از طریق سامانه الکترونیکی در کیش

آخرین وضعیت اپیدمی کرونا در استان کرمان

طرح پیشنهادات استانداری کرمان در ارتباط ویدیو کنفرانس دکتر بصیری با معاون امنیتی وزیر کشور

افزایش سرفاصله زمانی مترو و اتوبوس

جهش تولید از ایده تا عمل

ضرورت ارائه خدمات و کالا به مردم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

43  هزار نفر در ورودی یزد به منطقه انار تب سنجی شدند

9068 نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کنترل شدند

2600 خودرو از ورودی یزد به کرمان برگشت داده شد

بیش از 60 درصد تالاب جازموریان آبگیری شد

کمک‌های مدارس غیردولتی کرمان به سیل‌زدگان رودبار جنوب ارسال شد

مناطق سیل‌زده جنوب و شرق استان کرمان در حال بازگشت به شرایط عادی است

81 هزار نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کرمان کنترل شدند

دستگیری عوامل نزاع و تیراندازی و کشف الکل در چترود و کرمان

بارش برف و باران در تمامی محورهای استان کرمان

برای تعطیلی شرکت، تابع تصمیم دولت هستیم/باید کار منطقی و شایسته را انجام داد

بلایای طبیعی 13 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی کرمان خسارت وارد کرد