کرمان رصد

آخرين مطالب

با اضافه شدن 7 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته؛

مبتلایان به کرونا در استان به 65 مورد رسید/4 فوتی/هفته اول فروردین برای کرمان نگران کننده است اجتماعي

مبتلایان به کرونا در استان به 65 مورد رسید/4 فوتی/هفته اول فروردین برای کرمان نگران کننده است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان را اعلام کرد.

دکتر "مهدی شفیعی" عصر امروز پنجشنبه 22 اسفندماه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان گفت: طی 24 ساعت گذشته و براساس نتایج آزمایشگاهی، جواب قطعی 7 مورد در استان کرمان مثبت اعلام شد که بر این اساس تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سطح استان به 65 نفر رسید.
شفیعی درباره جزییات این 7 مورد جدید گفت: از 7 مورد جدید گزارش شده، 2 مورد متعلق به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان که هر دو مورد مرد، 3 مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و همگی مرد و یک مورد خانم نیز مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان بوده ضمن آنکه جواب آزمایش یک مورد از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز طی 24 ساعت گذشته مثبت اعلام شده است.
وی درباره میزان فوتی ها و بهبودیافتگان مبتلا به ویروس کرونا در استان نیز گفت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته، یک نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست داد که با احتساب این یک نفر، مجموع فوتی های استان کرمان از ابتدای شیوع این بیماری در استان به 4 نفر (2 مورد مرد 54 و 70 ساله و 2 مورد زن 75 و 83 ساله) رسید ضمن آنکه 5 نفر نیز طی 24 ساعت گذشته شرایط ترخیص را پیدا کرده اند که در حال تصمیم گیری برای این افراد هستیم که آنها را به نقاهتگاه فرستاده یا منزلشان؛ که با احتساب این افراد، جمع بهبودیافتگان این بیماری در استان به 10 نفر رسید.
تا شنبه از حوزه جنوب استان کرمان نیز موارد مثبتی را خواهیم داشت
مدیر گروه مبارزه با بیماری ها واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به افزایش موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در استان کرمان تصریح کرد: مطمئن هستیم تا شنبه از حوزه جنوب استان کرمان نیز موارد مثبتی را خواهیم داشت زیرا شرح حال افراد گزارش شده از جنوب استان شبیه افراد مبتلا به ویروس کرونا بوده بنابراین معتقدیم ویروس کرونا در کل استان به گردش در آمده است.
وی با بیان این مطلب که تقریبا کرونا ویروس از بهمن‌ماه در کشور اپیدمی خود را آغاز کرده بود، اظهار کرد: براساس مدل‌های شیوع این ویروس در استان پیش‌بینی می‌کنیم که هفته اول فروردین برای استان کرمان هفته خوبی نباشد و تا حدودی نگران کننده خواهد بود.
شفیعی با اشاره به مناسبت های پیش رو کشور از جمله پنجشنبه آخر سال و رسم زیارت اهل قبور، مراسم چهارشنبه سوری و ... توصیه کرد: مردم حتما نکات بهداشتی را در این روزهای خاص رعایت کنند و به شدت توصیه می کنیم در این روزها در منزل مانده و از خانه خارج نشوند ضمن آنکه باید در این سه هفته به شدت مراقب سالمندان باشیم.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص ابتلای یکی از پرسنل مرکز بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: حال عمومی ایشان خوب است و در خانه در حال استراحت هستند.
وی در خصوص نحوه ابتلای 6 نفر دیگری که از روز گذشته جواب آزمایش تشخیصی کرونای آنها مثبت شده‌ نیز تصریح کرد: یک مورد مهمان از تهران داشته، یک مورد دیگر فرد میانسالی است که از فرزندانش این ویروس را گرفته و یک مورد از این 7 نفر نیز دارای بیماری زمینه‌ای است اما رصد این موارد نشان می دهد به‌صورت کلی رد پای سفرها در مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان همچنان وجود دارد.
شفیعی در خصوص دوخت و توزیع ماسک در استان کرمان نیز بیان کرد: با هماهنگی سازمات صمت و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان، بازرسی‌ها از کارگاه‌های تولید ماسک به صورت مرتب صورت خواهد گرفت تا حداقل استانداردها در دوخت ماسک ها رعایت شود.
هیچ گزاشی مبنی بر مسمومیت یا مرگ به دلیل مصرف الکل در استان کرمان نداشتیم
مدیر گروه مبارزه با بیماری ها واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص مصرف الکل از سوی برخی شهروندان برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا گفت: الکل ماده ای گندزدا است و این گندزدایی به این صورت بوده که الکل، آب دیواره باکتری یا ویروس را جذب و آن ویروس یا باکتری را غیرفعال خواهد کرد لذا توصیه می‌کنیم که از الکل 70 درصد استفاده شود چون این الکل دیرتر تبخیر شده و زمان کافی برای از بین بردن میکروب ها را خواهد داشت اما وقتی الکل خورده می‌شود ظرف نیم ساعت در بدن بی‌اثر می‌شود و این الکل اصلا تاثیری روی بدن انسان برای حذف میکروب را نخواهد داشت.
وی با اشاره به مسمومیت برخی افراد در سطح کشور به دلیل مصرف الکل عنوان کرد: خوشبختانه در استان کرمان هیچ گزاشی مبنی بر مسمومیت یا مرگ به دلیل مصرف الکل را نداشتیم و مردم استان کرمان در این زمینه هوشیار بوده‌اند.
تشریح ماجرای ورود یک اتوبوس به استان کرمان از گرگان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص ورود اتوبوسی از گرگان به استان کرمان در روز گذشته نیز گفت: این اتوبوس از ایست بازرسی شهرستان انار رد شده و به دلایلی توقف این اتوبوس صورت نگرفته بود که بلافاصله تیم های واکنش سریع وارد عمل شده و اتوبوس را ردگیری و در ورودی ترمینال کرمان آن را متوقف کردند. بلافاصله تیم‌های دانشگاه علوم پزشکی این اتوبوس را مورد بازرسی قرار دادند و به دلیل آنکه این اتوبوس خطی کرمان - گرگان بوده و بدون مسافر بوده، اقدام به جابجایی بار کرده بود که عمده بار این اتوبوس مربوط به برنج بوده که در شهرهای یزد و رفسنجان آنها را توزیع کرده بود.
وی در خصوص اینکه برخی بیان می‌کنند که ما خودمان مبتلا به ویروس کرونا در استان داریم و چرا باید از ورود دیگران به استان جلوگیری کنیم؟ اظهار کرد: ماهیت این ویروس به درستی مشخص نیست و هر روز مقاله‌هایی در خصوص تغییر هویت این ویروس ارایه می‌شود لذا نباید بوم‌ها با یکدیگر ادغام شوند و همچنین با جلوگیری از ورود افراد مشکوک کانون‌های انتشار را کاهش خواهیم داد.
شفیعی در خصوص افزایش اپیدمی این ویروس در استان کرمان نیز بیان کرد: تجربه روزهای گذشته از جواب آزمایشات نشان می دهد که 25 درصد نمونه‌های ما روزانه مثبت اعلام می شود به‌گونه‌ای که روز گذشته 28 مورد آزمایش داشتیم که 7 مورد آن مثبت شده لذا درصد موارد مثبت به ویروس کرونا در استان کرمان در حال افزایش پیدا کردن است.
مدیر گروه مبارزه با بیماری ها واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره تعداد افراد مشکوک به ویروس کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در استان نیز گفت: از ابتدای اسفندماه (اوایل شروع این اپیدمی) در زیر مجموعه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان 800 مورد بیمار با علایم تنفسی به بیمارستان‌ها مراجعه و بستری شده‌اند که حدود 350 مورد آنها مشکوک ابتلا به ویروس کرونا بودند که از آنها آزمایش گرفته شد که تاکنون 65 مورد مثبت در استان گزارش شده ضمن آنکه روند بیماران تنفسی در استان امسال به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است.
فوت 23 نفر به دلیل بیماری های حاد تنفسی در استان
وی در خصوص مدل ابتلای مردم به بیماری‌های تنفسی اظهار کرد: از اول اسفندماه تا 22 اسفندماه سال گذشته، 130 مورد بیمار بستری حاد تنفسی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان داشته‌ایم که 3 مورد آن فوت شده بودند اما امسال از اول اسفند تا امروز 680 مورد بستری تنفسی داشتیم که 23 مورد آنها فوت شده‌اند که نشان می‌دهد یک ویروس جدید غیر از آنفلوآنزا در استان در حال گردش است که آن ویروس، کرونای جدید 2019 است لذا باید فاصله گذاری اجتماعی را به صورت جدی رعایت کنیم.
شفیعی درباره تعداد افرادی که روزانه با سامانه مشاوره کرونایی دانشگاه علوم پزشکی کرمان (سامانه 190) تماس می گیرند، گفت: سامانه گویای 190 به سوالات کرونایی مردم پاسخ می دهد که به طور متوسط در هر ساعت 80 مورد تماس داریم که عمدتا از حوزه جنوب استان است همچنین در سامانه خودارزیابی الکترونیکی کرونا به نشانی salamat.gov.ir نیز بیش از 2 هزار نفر در استان تاکنون پرسشنامه های خود اظهاری را پر کرده‌اند که معتقدیم اگر این سامانه بین مردم نهادینه شود، مردم راهنمایی ها و مشاوره های لازم برای نحوه برخورد با کرونا را یاد خواهند گرفت و نیازی به خروج آنها به منزل برای رفتن به مطب ها و یا مراکز درمانی نیست.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص افراد فوتی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا عنوان کرد: همه فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در استان مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده که یک مورد از آنها قبل از اعلام جواب قطعی آزمایش، فوت شدند اما ما هر بیمار مشکوک را که برچسب کرونا به او زده باشیم، اگر قبل از اعلام جواب آزمایش فوت کند و حتی جواب آن نیز منفی شود، باز براساس پروتکل وزارت بهداشت تدفین خواهیم کرد ضمن آنکه تاکید می کنیم این افراد در فضای عمومی آرامستان شهر کرمان دفن و براساس پروتکل های اعلامی، دفن خواهند شد
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واژگونی پژوپارس در رفسنجان 2 کشته برجا گذاشت

بازدید مجازی از بناهای تاریخی استان کرمان فراهم شد

اجرای ضوابط قرنطینه خانگی و سازمانی در جزیره کیش

قیمت میوه در کرمان کاهش یافت

نخستین محموله ماسک وزارت صمت وارد کرمان شد

کرونا ورود به مناطق حفاظت شده کرمان را ممنوع کرد

سیل‌بندهای قلعه‌گنج ترمیم شد

دستگیری سارقان در جیرفت 117 درصد رشد یافت

تعطیلی کلاس‌های درس، باید حداقل تا پایان فروردین ماه تمدید شود

باز بودن تمامی محورهای مواصلاتی جنوب استان کرمان

90 درصد سد جیرفت آبگیری و دریچه‌های آن باز شد

وضعیت کپرنشینان سیل زده در جنوب کرمان

تست کرونای 16 مورد جدید در کرمان مثبت شد

توزیع اقلام اهدایی رهبری در کرمان/سیل محرومیت ریگان را نمایان کرد

ورودی های استان کرمان برای جلوگیری از شیوع کرونا بسته شد

وضعیت سلامت 81 هزار و 238 نفر درورودی ها استان کرمان بررسی شد

مشکلات اقتصادی اصناف و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پیگیری می‌شود

تعطیلی کلاس‌های درس، حداقل تا پایان فروردین ماه باید تمدید شود

با موافقت شریعتمداری ؛ پروانه کار اتباع خارجی تمدید شد

ورودی‌های استان کرمان بسته شد / تعطیلی پمپ بنزین‌ها شایعه است

بلایای طبیعی، 13 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان کرمان خسارت وارد کرد

مسافران نوروزی هرچه سریع تر استان کرمان را ترک کنند

کاهش 17 درصدی مصرف سوخت در استان کرمان/اعمال جریمه 500 هزار تومانی برای 14 خودروی متخلف

امکان تعطیلی معادن وجود ندارد، ساعات را باید محدود کرد

شهرداری ها مانع تجمع کارگران فصلی در شهرها شوند

منصوری : المپیاد ملی کد نویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی بر گزار می شود

کنترل ورودی ها و خروجی های کرمان/سوله های ورزشی مجهز به تخت شدند

پر شدن چاه‌های فاضلاب یکی از اساسی ترین مشکلات مردم زهکلوت است

جذب مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش کرمان رشد سه برابری دارد

81238 نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کنترل شدند

تعداد افراد مبتلا به کرونا در کرمان به 228 نفر رسید

ورودی‌های استان کرمان بسته شد

امکان تعطیلی بخش‌های صنعت و تولید وجود ندارد، ساعات را باید محدود کرد

مشکلات اقتصادی اصناف و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پیگیری می شود

اصل این تصمیم بر عدم تجمعات بوده نه تعطیلی واحدهای تولیدی و صنفی

هواشناسی کرمان نسبت به طغیان رودخانه‌های فصلی هشدار داد

سپاه جان پناه و سپربلای مردم است

در خانه بمانید و مجازی از جاذبه‌های گردشگری کرمان بازدید کنید

ملاک تصمیم گیری برای ساعت کاری بخشنامه سازمان اداری واستخدامی است

پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار

پیام تبریک وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز

احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌های فصلی در استان کرمان

مناطق سیل زده زهکلوت و رودبار جنوب در قرق سپاه/هدیه مقام معظم رهبری به سیل‌زدگان جنوب کرمان

مناطق سیل زده زهکلوت و رودبار جنوب در قرق سپاه/تشریح جزییات هدیه مقام معظم رهبری به سیل‌زدگان

احتمال تغییر نحوه تفکیک پسماند از ١6 فروردین ماه

کنترل ورودی‌های استان به معنای حفاظت از جان مردم است

اجازه تجمع در سیزده بدر را نخواهیم داد

سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها جهش تولید را محقق می‌کند

ورود اولین محموله ماسک وزارت صمت به استان کرمان

تماس‌های 4030 را پاسخ دهید