کرمان رصد

آخرين مطالب

افزایش تدابیر بهداشتی

ضدعفونی گسترده اماکن عمومی/ کرونا به همسایگی کرمان رسید سياسي

ضدعفونی گسترده اماکن عمومی/ کرونا به همسایگی کرمان رسید
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - همزمان با افزایش شمار مبتلایان کرونا در ایران مسئولان استان کرمان تدابیر بهداشتی و ایمنی را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در استان کرمان افزایش داده‌اند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: طبق اعلام مسئولان استان کرمان هر چند موارد متعددی از افراد مشکوک به ابتلاء به کرونا در کرمان شناسایی شده اما هنوز هیچیک از این موارد قطعی نشده و اکثر این افراد دچار بیماری فصلی آنفلوانزا هستند.
با این وجود امروز خبر ابتلای یک نفر در یزد، یک نفر در هرمزگان و سه نفر در استان فارس منتشر شده است و به این ترتیب، ویروس به همسایگی استان کرمان رسیده است.
اما اگر نگاهی به آمار و ارقام مبتلایان و تلفات انسانی کنید هر روز هر چند با شیب کند اما برتعداد آنها افزوده می‌شود با این وجود مسئولان نیز در حال اتخاذ تدابیر بیشتری برای کنترل ویروس کرونا هستند.
در شهر کرمان نیز شکل زندگی مردم در حال تطبیق با شرایط خاص مقابله با ویروس است، حضور مردم در سطح شهر به صورت محسوس کاهش یافته است
در شهر کرمان نیز شکل زندگی مردم در حال تطبیق با شرایط خاص مقابله با ویروس است، حضور مردم در سطح شهر به صورت محسوس کاهش یافته و سعی می‌شود ضمن عدم نزدیک شدن به یکدیگر و دست دادن و روبوسی کردن از تعداد مهمانی‌های خانوادگی نیز کاسته شود.
تقاضا برای خرید ماسک و ژل های ضد عفونی افزایش یافته و برای رفع این مشکل دو مرکز تولید این نوع ژل ها در کرمان فعال و نیاز بازار در حال تأمین است از سوی دیگر مردم نیز در خانه‌ها کار ساخت این گونه ژل ها را برای مصرف خانگی انجام می‌دهند.
استفاده مردم از مکان‌های عمومی به صورت محسوس کاسته شده و مردم سعی می‌کنند در خانه‌ها بمانند و از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

کرمان رصد


بیمارستان‌های استان کرمان در حال آماده باش هستند، دو بیمارستان تخصصی افضلی پور و پیامبراعظم که جزو بیمارستان‌های بزرگ و تازه تاسیس تخصصی شهر کرمان هستند، همچنین بیمارستان امام خمینی در جنوب کرمان، بیمارستان سیرجان در غرب و بیمارستان بم برای پذیرش بیماران احتمالی در نظر گرفته شده‌اند.
اجرای طرح ویژه در اماکن اقامتی و تاریخی کرمان
طبق اعلام مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان کار ضد عفونی مراکز گردشگری از جمله اماکن تاریخی و اقامتگاه‌ها شروع شده است. این اقدام هر چند نمی‌تواند افت جدی حضور گردشگران در استان را جبران کند اما در راستای ارتقای سلامت عمومی جامعه قابل توجه است.
همچنین ضد عفونی مدارس استان کرمان از آغاز شده است و با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های استان کرمان که تا پایان هفته جاری ادامه می‌یابد زمینه برای این اقدام مهیا شده است.
آموزش و پرورش استان کرمان نیز ادامه تعطیلی مدارس استان را منوط به نظر مراجع بهداشتی و درمانی کرده است.
اجرای طرح میکروب زدایی در مدارس / ‏‬ ستاد پیشگیری در خصوص تمدید تعطیلی مدارس تصمیم گیری می‌کند
روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در گفتگو با مهر ضمن تأیید خبر ضدعفونی کردن کلاسهای درس در کرمان گفت: ما کار ضدعفونی و مهیا کردن کلاس‌های درس را شروع کرده‌ایم و در صورت لزوم مدارس فعالیت خود را آغاز می‌کنند اما اگر تصمیم جدیدی در خصوص تعطیلی مدارس اتخاذ شود از طریق رسانه‌های رسمی به اطلاع مردم خواهد رسید.
امید سلاجقه تاکید کرد: سلامت دانش آموزان و معلم‌ها برای مسئولان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
وی بیان کرد: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در کرمان تشکیل شده و مباحث تخصصی در این ستاد در دستور کار قرار دارد و تصمیم گیری می‌شود.
فضاهای دانشگاهی و خوابگاه‌ها ضد عفونی شد
معاون دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان در گفتگویی در مورد نحو ضدعفونی کردن خوابگاه‌ها و فضاهای دانشگاه برای مقابله با کرونا ویروس گفت: از هفته گذشته ستاد پیشگیری و مدیریت بحران در دانشگاه تشکیل شد.
خوابگاه‌های دانشجویی و مکان‌های عمومی دانشجویی، سالن‌های غذاخوری، آشپزخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی ضدعفونی شد
اکبر نظری گفت: با هماهنگی که با مرکز بهداشت استان کرمان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، درمانگاه دانشگاه و مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان صورت گرفت و با برگزاری جلسات متعدد مقرر شد خوابگاه‌های دانشجویی و مکان‌های عمومی دانشجویی، سالن‌های غذاخوری، آشپزخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی با توجه به تعطیلی دانشگاه انجام شود.
وی افزود: در روزهای گذشته کلیۀ سالن‌های غذاخوری همچنین آشپزخانه‌های دانشگاه شهید باهنر ضد عفونی شد و از امروز هم بحث ضد عفونی مکان‌های عمومی و خوابگاه دانشجویی بالغ بر 10 بلوک خوابگاه مجردی و 6 بلوک خوابگاه متأهلین در حال انجام است که ان‌شاالله تا آخر هفته به اتمام خواهد رسید.
تعلیق مسابقات ورزشی
تمامی مسابقات ورزشی در استان تعلیق شده است و در صورت لزوم این مسابقات بدون تماشاگر برگزار می‌شود.
اما نکته عجیب اینکه هنوز فعالیت باشگاه‌های ورزشی در استان کرمان متوقف نشده و با توجه به اینکه اکثر این باشگاه‌ها در سالن‌های بسته و یا زیر زمین فعالیت دارند امکان نشر ویروس در این مراکز وجود دارد.
قلیان خانه‌ها تعطیل شود
همچنین مردم خواستار تعیین تکلیف مراکز دیگری مانند قلیان خانه‌ها هستند، به گفته مسئولان بهداشتی قلیان‌ها یکی از عوامل شیوع این ویروس هستند و استعمال قلیان مشترک می‌تواند نقش جدی در شیوع ویروس داشته باشد.

کرمان رصد


نکته عجیب اینکه با وجود خطر بالقوه ابتلاء در این مراکز هنوز مسئولان دستور تعطیلی موقت آنها را صادر نکرده‌اند.
تقلب در فروش اقلام بهداشتی
در این میان سو ء استفاده‌هایی هم انجام می‌شود، فروش الکل‌های در قالب اسپری که متأسفانه با آب مخلوط می‌شوند و در اختیار مردم قرار می‌گیرد. فروش ماسک با قیمت بیشتر از نرخ‌های مصوب از جمله این اقدامات است.
دو کارخانه تولید ژل ضدعفونی در کرمان راه اندازی شد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با مهر در این خصوص می‌گوید: با پیگیری‌های صورت گرفته کیت‌های تشخیص کرونا وارد استان کرمان شده و در اختیار دانشگاه‌های قرار گرفته است.
سید وحید احمدی طباطبایی در خصوص توزیع ماسک نیز گفت: قرار شده فروش ماسک در داروخانه‌ها ممنوع شود و ماسک‌ها در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گیرد و به صورت نظارت شده در جامعه توزیع شود اما در شرایط کنونی با توجه به شرایط خاص برخی از استان‌ها که کرونا شیوع پیدا کرده است در اولویت هستند.
در نیمه جنوبی کشور ویروس کرونا کمتر دیده شده است که احتمالاً به دلیل دمای بیشتر هوا می‌باشد و امیدواریم بتوانیم با اقدامات پیشگیرانه این وضعیت را حفظ کنیم
وی گفت: در نیمه جنوبی کشور ویروس کرونا کمتر دیده شده است که احتمالاً به دلیل دمای بیشتر هوا می‌باشد و امیدواریم بتوانیم با اقدامات پیشگیرانه این وضعیت را حفظ کنیم.
وی در خصوص تعطیلی قلیان خانه‌ها گفت: در این زمینه پیگیری کرده‌ایم و منتظر اقدامات مسئولان هستیم.
وی بیان کرد که ما کاملاً آماده هستیم و امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی توسط مردم و پایش هایی که صورت می‌گیرد این بیماری شیوع پیدا نکند.
وی گفت: با توجه به وضعیت خاص کرمان در زمینه آنفلوانزا ما قبل از این هم در آمادگی بالایی قرار داشتیم و اقدامات پیشگیرانه هم اکنون تشدید شده است.
وی گفت: دو کارخانه کوچک تولید ژل ضد عفونی هم در کرمان راه اندازی شده و کمبودهای موجود به زودی رفع می‌شود.
مردم ایمنی بدن خود را بالا ببرند / ‏‬ استرس مهمترین دشمن ایمنی جسمانی
محمد اسماعیلی، متخصص بیماری‌های تنفسی در گفتگو با مهر از مردم خواست به محض مشاهده تب و سرفه و مشکلات ریوی به مراکز درمانی مراجعه کنند و به هیچ عنوان خود درمانی نکنند.
وی بیان کرد: هم اکنون ویروس سرماخوردگی و آنفلوانزا نیز در جامعه وجود دارد و بروز سرماخوردگی به معنی ابتلاء به کرونا نیست و این بیماری فقط با آزمایش‌های تخصصی انجام می‌شود که ظاهراً کیت‌های تشخیص به کرمان نیز منتقل شده است.
وی به مردم تاکید کرد: استرس نداشته باشید، چون استرس میزان ایمنی بدن را به شدت کاهش می‌دهد، مصرف سبزیجات، میوه و پروتئین می‌تواند منجر به تقویت قوای بدنی شود.
استرس نداشته باشید، چون استرس میزان ایمنی بدن را به شدت کاهش می‌دهد، مصرف سبزیجات، میوه و پروتئین می‌تواند منجر به تقویت قوای بدنی شود
اسماعیلی گفت: مردم از حضور بی مورد در مکان‌های شلوغ جدا خودداری کنند و از حضور در مغازه‌ها و بازار برای خرید عید چند روزی خودداری کنند و این کار را به زمان پایان شیوع ویروس واگذار کنند.
وی بیان کرد: متخصصان ایرانی تجربه چینی‌ها را هم دارند و همکاری نزدیکی شکل گرفته است؛ ضمن اینکه دو نکته بسیار مهم است اول اینکه مردم نشانه‌های بیماری را در اینترنت چک نکنند چون این اطلاعاتد اصلاً علمی نیست، دوم اینکه به پیام‌های تلگرام و اینستا گرام توجه نکنند چون اکثر این اطلاعات اشتباه و توسط افرادی وارد اینترنت شده که کوچک‌ترین اطلاعات علمی ندارند.
در شرایط کنونی مردم باید با رعایت خونسردی موارد پیشگیرانه ابتدایی را برای جلوگیری از بیماری به کار ببرند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واژگونی پژوپارس در رفسنجان 2 کشته برجا گذاشت

بازدید مجازی از بناهای تاریخی استان کرمان فراهم شد

اجرای ضوابط قرنطینه خانگی و سازمانی در جزیره کیش

قیمت میوه در کرمان کاهش یافت

نخستین محموله ماسک وزارت صمت وارد کرمان شد

کرونا ورود به مناطق حفاظت شده کرمان را ممنوع کرد

سیل‌بندهای قلعه‌گنج ترمیم شد

دستگیری سارقان در جیرفت 117 درصد رشد یافت

تعطیلی کلاس‌های درس، باید حداقل تا پایان فروردین ماه تمدید شود

باز بودن تمامی محورهای مواصلاتی جنوب استان کرمان

90 درصد سد جیرفت آبگیری و دریچه‌های آن باز شد

وضعیت کپرنشینان سیل زده در جنوب کرمان

تست کرونای 16 مورد جدید در کرمان مثبت شد

توزیع اقلام اهدایی رهبری در کرمان/سیل محرومیت ریگان را نمایان کرد

ورودی های استان کرمان برای جلوگیری از شیوع کرونا بسته شد

وضعیت سلامت 81 هزار و 238 نفر درورودی ها استان کرمان بررسی شد

مشکلات اقتصادی اصناف و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پیگیری می‌شود

تعطیلی کلاس‌های درس، حداقل تا پایان فروردین ماه باید تمدید شود

با موافقت شریعتمداری ؛ پروانه کار اتباع خارجی تمدید شد

ورودی‌های استان کرمان بسته شد / تعطیلی پمپ بنزین‌ها شایعه است

بلایای طبیعی، 13 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان کرمان خسارت وارد کرد

مسافران نوروزی هرچه سریع تر استان کرمان را ترک کنند

کاهش 17 درصدی مصرف سوخت در استان کرمان/اعمال جریمه 500 هزار تومانی برای 14 خودروی متخلف

امکان تعطیلی معادن وجود ندارد، ساعات را باید محدود کرد

شهرداری ها مانع تجمع کارگران فصلی در شهرها شوند

منصوری : المپیاد ملی کد نویسی و تولید محتوای دیجیتال دانش آموزی بر گزار می شود

کنترل ورودی ها و خروجی های کرمان/سوله های ورزشی مجهز به تخت شدند

پر شدن چاه‌های فاضلاب یکی از اساسی ترین مشکلات مردم زهکلوت است

جذب مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش کرمان رشد سه برابری دارد

81238 نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کنترل شدند

تعداد افراد مبتلا به کرونا در کرمان به 228 نفر رسید

ورودی‌های استان کرمان بسته شد

امکان تعطیلی بخش‌های صنعت و تولید وجود ندارد، ساعات را باید محدود کرد

مشکلات اقتصادی اصناف و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پیگیری می شود

اصل این تصمیم بر عدم تجمعات بوده نه تعطیلی واحدهای تولیدی و صنفی

هواشناسی کرمان نسبت به طغیان رودخانه‌های فصلی هشدار داد

سپاه جان پناه و سپربلای مردم است

در خانه بمانید و مجازی از جاذبه‌های گردشگری کرمان بازدید کنید

ملاک تصمیم گیری برای ساعت کاری بخشنامه سازمان اداری واستخدامی است

پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار

پیام تبریک وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز

احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌های فصلی در استان کرمان

مناطق سیل زده زهکلوت و رودبار جنوب در قرق سپاه/هدیه مقام معظم رهبری به سیل‌زدگان جنوب کرمان

مناطق سیل زده زهکلوت و رودبار جنوب در قرق سپاه/تشریح جزییات هدیه مقام معظم رهبری به سیل‌زدگان

احتمال تغییر نحوه تفکیک پسماند از ١6 فروردین ماه

کنترل ورودی‌های استان به معنای حفاظت از جان مردم است

اجازه تجمع در سیزده بدر را نخواهیم داد

سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها جهش تولید را محقق می‌کند

ورود اولین محموله ماسک وزارت صمت به استان کرمان

تماس‌های 4030 را پاسخ دهید