کرمان رصد

آخرين مطالب

اعتبار مصوب در سفر رئیس قوه قضاییه به کرمان 35 میلیارد تومان اعلام شد سياسي

اعتبار مصوب در سفر رئیس قوه قضاییه به کرمان 35 میلیارد تومان اعلام شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به دستاوردهای پرشمار سفر اخیر رییس قوه قضاییه به این استان را گفت: اعتبار مصوبات این سفر یکروزه 35 میلیارد تومان بودکه از محل اعتبارات خاص در اختیار قوه قضاییه، تامین خواهد شد.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز پنجشنبه در نشست خبری بیان دستاوردهای سفر رییس قوه قضاییه به استان کرمان افزود: یکشنبه گذشته 27 بهمن سال جاری همزمان با اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی مردم کرمان بعد از 20 سال شاهد سفر ریاست قوه قضاییه به استان کرمان بودند.
وی با بیان اینکه این سفر دو منظوره بود تصریح گرد: سخنران ویژه اربعین سردار سلیمانی رئیس قوه قضاییه به فرمایشات ایشان مورد اقبال عمومی قرار گرفت.
موحد ادامه داد: دیدار با خانواده جانباختگان مراسم تشییع حاج قاسم و دو برنامه کاری دیگر داشتند دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان شنیدن نقطه نظرات انها و در کنار آن دادگستری استان کرمان گزارش کاری از فعالیت های انجام شده ارائه کرد.
وی گفت: نشست شورای قضایی نیز با هدف بررسی مشکلات جاری در دادگستری و سازمان های تابعه برگزار شد و تصمیمات این نشست بابرکت برای استان خواهد بود زیرا قبل از این سفر هیات کارشناسی از تهران مشکلات و موانع را مورد بررسی قرار دادند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: تصمیمات بسیار مهمی نیز در شورای قضایی استان کرمان با حضور رئیس قوه قضایی در راستای حل مشکلات قضایی، ادارای، امور عمرانی، تعمیرات، تجهیزات و امور رفاهی کارکنان اخذ شد.
وی افزود: رئیس قوه قضاییه در سفر به کرمان تاکید کرد با پیگیری بخش های مختلف مصوبات این نشست با سرعت به مرحله اجرا در آید که با اجرای آن بخش قابل توجهی از معضلات فراروی دستگاه قضایی بر طرف و امور تسهیل خواهد شد.
موحد تاکید کرد: دادگستری استان کرمان 696 پست مصوب قضایی دارد که 348 پست فعال و قاضی در آن پست مشغول به خدمت است و 50 درصد این پست ها غیر فعال است.
وی گفت: پست های اداری دادگستری استان کرمان 2 هزار و 916 پست مصوب است که هزار و 264 پست در حال حاضر فعال و بقیه بلاتصدی است و 43 درصد از پست های دادگستری استان کرمان تصدی دارد.
وی تصریح کرد: اختصاص 14 قاضی یا دادرس علی البدل به حوزه های قضایی ماهان، بروات، رابر، فرودس، فاریاب، کشکوئیه و شهدا و پنج قاضی به شورای حل اختلاف کرمان رفسنجان، سیرجان، جیرفت و زرند از دیگر مصوبات این سفر بود.
رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: در سفر رئیس قوه قضاییه به کرمان مصوب شد به منظور رفع نیازهای ضروری کادر قضایی استان بخصوص در دادگاه های بدوی و تجدید نظر ستاد قوه قضاییه راهکارهای تشویقی را در نظر بگیرد تا قضات کرمانی شاغل در سایر استان ها تمایل انتقال به کرمان و تکمیل پست های قضایی این استان را داشته باشند.
وی تاکید کرد: مهمترین تصمیم سفر رئیس قوه قضاییه به کرمان در مورد مناطق محروم استان این بود و مقرر شد معاون اول قوه قضاییه بررسی و کارشناسی کند و تلاش شود شهرستان های شرقی و جنوب استان کرمان منطقه محروم شناخته شود و قضات و کارکنان این مناطق از مزایای مناطق محروم برخوردار باشند تا انگیزه ماندگاری و جذب قضات مناطق محروم افزایش یابد.
موحد تصریح کرد: در حوزه کارکنان اداری سرجمع با دستور ریاست قوه بنا شد در بخش های مختلف اداری 135 کارمند جذب شوند
وی اظهار داشت: در امور عمرانی و پروژه های مصوب شده نیز ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان بزودی احداث شود.
وی بیان کرد: احداث مجتمع قضایی سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی نیز در شهرک الغدیر کرمان با مساحت چهار هزار متر مربع احداث می شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:: عملیات اجرایی ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بم نیز با زیربنای 2 هزار و 600 متر مربع اسفند سال جاری آغاز می شود.
وی بیان کرد: تکمیل ساختمان دادگاه عمومی شهرستان رابر با 30 درصد پیشرفت فیزیکی و هزار و 100 متر فضای اداری، احداث دادگاه عمومی بخش اسماعیلیه با مرکزیت بخش بلوک از توابع شهرستان جیرفت با 700 متر زیربنا، احداث ساختمان دادگاه عمومی فاریاب با 700 متر مربع، تکمیل ساختمان دادگاه عمومی بخش جازموریان با 350 متر مربع با 50 درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر برکات این سفر بود.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: سازماندهی محوطه و پارکینگ دادگستری کل استان کرمان با اختصاص چهار میلیارد تومان و احداث بایگانی راکد استان کرمان با هزار متر مربع از جمله مصوبات دیگر این سفر بود.
وی از احداث 9 واحد منازل سازمانی برای مناطق محروم با سه میالیارد و 240 میلیون اعتبار از مجل بودجه قوه قضاییه و از محل بودجه عمومی نیز احداث و توسعه دادگاه عمومی شهر ماهان، منوجان، و احداث ساختمان دادگاه عمومی بخش بروات و احداث ساختمان بخش نوق از محل اعتبارات عمومی به عنوان دستاورد سفر رئیس قوه قضاییه به کرمان نام برد.
موحد تاکید کرد: برای حل مشکلات سازمان های وابسته به دادگستری استان کرمان 14 میلیارد تومان از منابع استانی اختصاص خواهد یافت.
وی گفت: تامین اعتبارات 2 میلیارد و 500 میلیون برای تعمیر ساختمان های قضایی استان، خرید و نصب آسانسور برای مجتمع قضایی شهید بهشتی، اختصاص 2 میلیارد و 500 میلیون تومان برای خرید ملزومات اداری، اختصاص دو میلیارد تومان برای خرید تجهیزات فناوری اطلاعات، اختصاص دو میلیارد و 500 میلیون تومان برای تجهیزات حفاظتی واحدهای قضایی، اختصاص دو میلیارد و 400 میلیون تومان برای خرید کولر گازی برای شهرستان های گرمسیر، اختصاص یک میلیارد و 600 میلیون تومان برای خرید 20 خودرو سواری سمند و ایجاد زمینه استفاده هزار و 700 نفر از نیروها از سرمایه صندوق رفاه از جمله دستاوردهای سفر رئیس قوه قضاییه به کرمان است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: جشنواره قلم و عدالت هفته قوه قضاییه سال آینده تحت عنوان جشنواره رسانه و عدالت برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه آثار تولیدی در سه بخش خبر، گزارش و مصاحبه مورد ارزیابی قرار می گیرد و به نفرات اول تا سوم هر بخش و گروه تشویق هایی در نظر گرفته می شود تصریح کرد: بازه زمانی انتشار آثار برای شرکت در جشنواره از اول مهر 97 تا 29 اسفند 98 خواهد بود.
موحد افزود: آثار منتشر شده با موضوع دستاوردهای سفر رئیس قوه و دستاوردهای سفر در رسانه ها در بخش ویژه مورد بررسی قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: فراخوان جشنواره قلم و عدالت نیز بزودی منتشر می شود و خدمات نظام قضایی به مردم باید در این جشنواره مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری کرمان با بیان اینکه ریاست قوه قضاییه ارتباط بخش های مختلف را با نخبگان به صورت جدی دنبال می کند ادامه داد: اصحاب رسانه از جمله این نخبگان هستد و کرمان قصد دارد جزو اولین استان هایی باشد که گروهی از نخبگان رسانه ای را در کنار دادگستری قرار دهد تا از نظرات این افراد استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه بنا است خبرگزاری میزان نمایندگی در دادگستری کل استان کرمان ایجاد شود تصریح کرد: کرمان نخستین استانی است که نمایندگی خبرگزاری میزان در آن بزودی فعال می شود.
برچسب‌ها
دادگستری کرمان قوه قضاییه


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جهانگیری در نشست شورای عالی رفاه تاکید کرد؛ تداوم برنامه های حمایتی دولت با همکاری نهادهای عمومی غیردولتی و مردمی

اطلاعیه قطع برق در کیش

تعداد موارد قطعی مبتلا به کرونا در کرمان به 427 نفر رسید

تعداد بیماران کرونایی در جنوب کرمان به 20 مورد رسید

تولید ماسک و گان بهداشتی توسط کارآفرینان کرمانی

اقتصاد تهران ماهانه 13 هزار میلیارد تومان زیان می‌بیند

اجرای طرح اتوبوس‌های دربستی از فردا

توزیع اقلام حمایتی بین نیازمندان/ گام محکم برای شکست کرونا

پایش و رصد بازگشت کیشوندان توسط 8 قرارگاه مستقر در سطح جزیره کیش

واژگونی زانتیا در کرمان پنج مصدوم بر جا گذاشت

سرعت غربالگری در کرمان افزایش می‌یابد

واژگونی زانتیا در کرمان پنج مصدوم بر جای گذاشت

76 پروانه کاربرد نشان استاندارد در کرمان صادر شد

کاروان اهدایی سپاه به سیل‌زدگان جنوب کرمان ارسال شد

10 هزار سبد کالا بین اقشار آسیب‌پذیر رفسنجان توزیع شد

یک میلیارد و500میلیون تومان لوازم خانگی در مناطق سیل زده توزیع شد

مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنند/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شود

مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنید/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شوداطلاعیه فوری مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛ مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنید/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شود

صاعقه جان جوان 22 ساله بافتی را گرفت

بیش از 9 هزار سیل‌زده در ریگان امدادرسانی شدند

گرد و غبار دید افقی در جاده‌های جنوب کرمان را کاهش داد

اهدای لوازم خانگی به مردم سیل‌زده زهکلوت توسط سپاه ثارالله استان کرمان

امدادرسانی به 10 هزار نفر سیل زده در ریگان

شناسایی 18 مورد جدید مبتلا به کرونا در کرمان

هوای شهر کرمان در شرایط سالم قرار دارد

ریگان و فهرج استان کرمان در شرایط ناسالم

محدودیت‌های کرونایی در جیرفت همچنان ادامه دارد

هزینه جشن‌های نیمه شعبان در سیرجان صرف کمک به نیازمندان شد

بیش از 33 هزار تُن کود شیمیایی در جنوب کرمان توزیع شد

اجرای پانزده پروتکل با نگرش بومی برای کنترل محیطی کرونا در کیش

اعلام ساعت کاری موسسات بیمه‌ای در کیش

سرمازدگی و سراب نوبرانه‌های بهاری

152 هزار تُن گندم از مزارع جنوب کرمان برداشت می‌شود

پدیده گرد و غبار تا روز شنبه در کرمان/وجود 29 کانون حساس به فرسایش بادی در استان

میلاد امام زمان (عج) نویدبخش عدالت برای آزادی‌خواهان جهان است

هیچ گروه مسلح ضد اقدام امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

مجاهدت‌های مخلصانه سربازان گمنام امام زمان در تامین امنیت استان و کشور، زیربنای توسعه است

روشندل سیرجانی درس زندگی می‌دهد

هفت محور جهش تولید در حوزه صنعت و معدن کرمان برنامه‌ریزی شد

شبی که دام‌ها به دام افتادند

با تصویب شورای عالی کار ؛ حداقل دستمزد کارگران 21 درصد تعیین شد

مردم به شهرداری برای جلوگیری از شیوع کرونا کمک کنند

بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدنی عامل مهمی برای کنترل ویروس کرونا در کیش

اعلام ساعت کار بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در کیش

بهسازی فضای سبز بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد

پیام استاندار کرمان بمناسبت گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی

ویراژ کرونا در پیست موتورسواری کرمان

بارش باران به 400 کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت وارد کرد

عشایر جنوب کرمان خردادماه کوچ می‌کنند

گزارش واکنش های نظام حمایت اجتماعی در مقابله با بحران کووید-19 منتشر شد