کرمان رصد

آخرين مطالب

آیت الله رئیسی در مراسم اربعین شهید سلیمانی:

یهودی‌ها و مسیحی‌ها به سلیمانی عشق می ورزند سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس قوه قضاییه گفت: کرمان سرداری را تحویل داد که مایه افتخار جهان اسلام شد و یهودی‌ها و مسیحی‌ها به سلیمانی عشق می ورزند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز 27 بهمن ماه در مراسم اربعین شهید سلیمانی در کرمان ضمن تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی "افتخار مجاهدان در جهان اسلام" به مردم دیار کریمان و جهان اسلام تصریح کرد: آسمانی شدن شهید سلیمانی را باید به مردم ایران و جهان اسلام مبارک باد گفت.
وی با اشاره به چهلیمن روز شهادت سردار سرافراز جهان اسلام تصریح کرد: شهادت سلیمانی، قیامتی را دنیا برپا کرد و دلها در سراسر ایران و جهان اسلام را متوجه او کرد و او را متوجه به وجه الله کرد.
رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه "حاج قاسم سلیمانی، شهید زندگی کرد تا به شهادت رسید و کریم زندگی کرد تا به شهادت رسید" تصریح کرد: کرامت، انسان را دارای روحیه و ظرفیتی می‌کند که فقط به خدا می اندیشد و فقط برای او زندگی می کند و محور زندگی او خدا می شود و تمام جوارحش به خدا می اندیشید و آنچه را که دارد از جنبه مال و تمامی امکانات وظرفیت هایی که خداوند به او داده، نثار خداوند می کند و رسیدن به این مقام را فقط خداوند می بیند.
وی اخلاص حاج قاسم را یکی از شاخصه های وی دانست و بیان کرد: اخلاص حاج قاسم سلیمانی، رمز بقا و متوجه شدن دل ها به او بود و ایشان هیچ چیزی را جزء خدا نمی دیدید.
رئیسی ولایتمداری حاج قاسم سلیمانی را دومین نکته در مکتب حاج قاسم سلیمانی ذکر کرد و افزود: حتی اگر وصیت نامه این شهید بزرگوار نیز نبود باز هم همه می فهمیدند که شهید سلیمانی ولایتمدار بود زیرا ولایت مدار با ولایت شعار فرق دارد.
رییس قوه قضائیه به وصیت نامه شهید سلیمانی اشاره و عنوان کرد: سخن شهید سلیمانی در وصیت نامه خود تا انتها ولایتمداری است و ولایت مداری در زمان امام نسبت به امام راحل و رهبرمعظم ولایت مدار بود.
وی باور داشتن مردم را از دیگر نکات مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی برشمرد و تصریح کرد: شهید سلیمانی مردم را باور داشت و نگاه و نظر مردم را تشریفاتی نمی دانست و حقیقتا مردم باور بود و واقعا نسبت به مردم عشق می ورزید و به همه مظلومین عالم عشق می ورزید و این عشق مختص کرمانی، ایرانی، سوری، عراقی و افغانی نبود.
وی با بیان اینکه در عالم سیاست گذاران دم از مردم داری می زنند و با مردم داری، دکان داری می کنند، اما مردم را باور ندارند افزود: شهید سلیمانی نظر و حرف مردم را تشریفاتی نمی دانست و حقیقتا مردم را باور داشت و همین امر سبب شده بود به نحوی دلدادگی او افزوده شود و حتی بچه های مدافع حرم، این شهید بزرگوار را پدر دوم خود می دانستند.
رئیسی با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی، روحیه اشرافی گری نداشت افزود: عقلانیت یکی دیگر از ویژگی های این سردار آسمانی بود.
رییس قوه قضائیه با بیان این مطلب که در درون شهید سلیمانی اندیشه عقلانی و عقلانیت وجود داشت، اظهار کرد: حاج قاسم خوب دشمن را می شناخت. آمریکا و اسرائیل و زبان آنها را خوب می شناخت و می دانست تنها در مقابل آنها باید با قدرت ایستاد و با قدرت جلوی آنها مبارزه کرد.
وی با تاکید بر اینکه شخصیت حاج قاسم و امام بزرگوار را نباید تحریم و تحریف کرد افزود: بچه های کرمان و سپاه ثارالله می دانند که دیپلماسی و راهبرد شهید سلیمانی چه بوده است. مواضع حاج قاسم ارتباطات از نوع مقاومت بود و هرگز روحیه تسلیم و کوتاه آمدن در قاموس حاج قاسم راه نداشت و در مکتب او نیز راه نخواهد داشت.
رئیسی با بیان این مطلب که شهید سلیمانی یک انقلابی بود و به توصیه های انقلاب عمل می کرد، تصریح کرد: شهید سلیمانی از همه تهدیدها، قدرت ساخت به طوری که در عراق و افغانستان و سوریه با کمک خود عراقی ها، افغانی ها و سوری ها قدرت ساخت و در همه کشورهای یمن، عراق، لبنان و ... حزب الله ساخت.
وی تاکید کرد: شهید سلیمانی به گونه ای عمل می کرد که تهدیدها را تبدیل به فرصت و قدرت می کرد. در استان کرمان، زادگاه این شهید بزرگوار، 6500 شهید و 19 هزار جانباز و ایثارگر وجود دارد که اینها قدرت و اقتدار برای کشور ساخته اند.
رییس قوه قضائیه عنوان کرد: این قدرت امروز به نظام مقتدر جمهوری تبدیل شده است و این نظام مقتدرحاوی پیام در جهان است که آن پیام این است که منطقه باید بدون حضور امریکا باشد و ما به احترام خون حاج قاسم سلیمانی منطقه را از حضور امریکایی‌ها پاک خواهیم کرد.
رئیسی با اشاره به اینکه خون شهید سلیمانی قیامتی در دنیا به پا کرده است اظهار کرد: اکنون مردم بیش از گذشته نسبت به امریکایی‌ها و استکبار نفرت و خشم دارند و امروز امریکایی ها فهمیده اند که اگر بخواهند در منطقه خطایی بکنند؛ باید دست به سر و سر به زیر تسلیم ایرانی‌ها شوند و این وضعیت برای همه کسانی که چشمی به این آب و خاک داشته باشند، نیز مصداقیت کامل دارد.
وی با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین الاسد در عراق ادامه داد: بعد از شهادت سردار سلیمانی پاکی و طهارت این انقلاب در نظام و بیش از هر زمانی در منطقه رونق و طرفدار پیدا کرده است و همه باید بدانند که از این پس دیگر نظام هاضمه فساد را نمی پذیرید و اگر در هر گوشه و کنار این نظام فساد، کجی و انحرافی پدیدار شود، به شدت با آن برخورد کرده و اجازه نمی دهیم در هیچ گوشه ای از این نظام فساد لانه کند.
وی به لزوم توجه ویژه به فرمایشات مقام معظم رهبری برای خروج از مشکلات در کشور اشاره کرد و افزود: بسیاری از مسایل و مشکلات کشور، راهکارش در درون و در دستان توانای جوانان این مرز و بوم است و معتقدیم تمام این مشکلات به برکت خون حاج قاسم گشوده خواهد شد.
رئیسی ادامه داد: نسخه ای که برای اصلاح همه امورات کشور می باشد آن است که مقام معظم رهبری فرمودند. ما هیچ مشکلی نداریم و راهکار رفع مشکل در درون این کشور وجود دارد و آنانی که رفع مشکل را در دست و چشم دشمن می بینند سخت در خطا هستند زیرا در سایه دست قدرت الهی بوده که این روزهای ایام الله رقم زده شده و بسیاری از مسایل و مشکلات که راهکارش در دستان جوانان و در داخل کشور است، به برکت خون حاج قاسم گشوده شده و خواهد شد.
رییس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه پیام حاج قاسم سلیمانی دشمن شناسی، دشمن ستیزی و مقاومت بوده و هدف، امید به آینده و مایوس نشدن است اظهار کرد: امید به آینده و هرگز مایوس نشدن و همواره امیدوار حرکت کردن و حرکت مجاهدانه می تواند مشکلات را حل کرد.
وی با بیان اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی شاگرد مکتب خمینی کبیر و مرید مقام معظم رهبری بود عنوان کرد: کرمان عزیز چه در دامنت پرورده‌ای که منطقه را متحول کرد و در سلحشوری و ایستادگی، ایستادگی ایجاد کرد. کرمان، سرداری را تحویل دادی که مایه افتخار جهان اسلام شد و یهودی‌ها و مسیحی‌ها به سلیمانی عشق می ورزند.
رئیسی بیان کرد: در سیاستمداران عالم از معنویت خبری نیست و نتیجه عدم سیاست معنوی 70 سال ظلم به فلسطین، ساخت کلاهک هسته‌ای و ظلم به ملت های عالم شده است.
وی تصریح کرد: رهبری فرمود دشمن در منطقه خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم و این خیمه رفیع همچنان ایستاده و برافراشته نگه داشته خواهد شد و دشمن بدانند بر این پرچم بلند و انسان ساز کوچکترین خدشه و اقدامی نمی توانند بکنند.
رییس قوه قضائیه خاطر نشان کرد: امروز هر اقدامی، هر قلمی و هر فعلی در جهت امیدواری مردم حرکت کند به معنای آن است که در راستای راهبرد جمهوری اسلامی حرکت کرده است و هر کس نیز که در مایوس کردن مردم حرکت کند بخواهد یا نخواهد، بداند یا نداند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: محلات یکی از تعاون شهرهای فعال در کشور است

شریعتمداری: تعاونی‌ها بهترین شکل تحقق اقتصاد سبز هستند

افزایش 45 درصدی نرخ مشارکت اقتصادی در خراسان رضوی

توقف فعالیت یک مرکز نگهداری حیات وحش در استان بوشهر

‍ دایکی که برای احیای تالاب حذف شد

کرونا در کرمان شعله ور شد

کشف 64 قلم شیء عتیقه در کرمان

2 تصویر کمتر دیده شده از سردار سلیمانی

توسعه مراکز درمانی در اولویت هلال احمر کرمان قرار گرفت

مدیرکل فنی و حرفه ای البرز: صدا و سیمای استان البرز بستری مناسب برای ترویج و توسعه فرهنگ مهارت آموزی است

مدیرکل بهزیستی زنجان خبر داد: ایجاد صندوق‌های خرد محلی برای اشتغالزایی مددجویان بهزیستی

سمنان پایلوت زیر سامانه بیمه بیکاری در سامانه جامع روابط کار

30 هزار شغل ره آورد دولت تدبیر و امید برای خانه‌نشینان مازندران

بازرسی از 1200 کارگاه در هرمزگان با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط های کارگری

کبیری : توانمندسازی تعاونی‌ها 12 برابر افزایش یافت

مدیرکل سازمان بین المللی کار: تعاونی ها در بحران کرونا در بومی سازی مجدد اقتصاد نقش حیاتی ایفا کردند

کشف بیش از 4 هزار قوطی نوشابه انرژی زا قاچاق در بم

استاندار: شهرک صنعتی مجازی در کرمان احداث می‌شود

591 پایگاه تابستانی اوقات فراغت در استان کرمان فعالیت می کند

صدور یک میلیون و 400 هزار برگ بارنامه در شمال استان کرمان

10 هزار کنتور هوشمند در شبکه برق کرمان نصب شد

70 هزار مترمربع به زیربنای دادگستری‌های کرمان افزوده شد

بلیط 265 هزار تومانی کنسرت سوتفاهم بود؟!!

واگذاری خدمات گردشگری سه منطقه طبیعی درخراسان رضوی

توسعه فناوری‌های حفاظت از محیط‌زیست با کمک دانش‌بنیان‌ها

محیط بان جانباز سید امین هادی پور به خوزستان بازگشت

تدوین برنامه حفاظت از گونه در معرض انقراض «بالابان» در همدان

زلزله 3.6 ریشتری شهداد را لرزاند

اجرای 340 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان کرمان در سه ماهه اول سال جاری

شرکت مس در شرایط سخت مردم را تنها نمی‌گذارد

فعالیت 591 پایگاه تابستانی اوقات فراغت در استان کرمان

تعریف 48 میلیارد تومان پروژه عمرانی در سفر آیت الله رییسی به کرمان

شهریه مدارس غیر دولتی کرمان 30 درصد افزایش می‌یابد

کرونا در کرمان شعله ور شده است

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: رونق اقتصادی با سرعت بخشیدن به امر تولید و رفع موانع امکان پذیر است

توسعه گردشگری پایدار در منطقه حفاظت شده نئور

تولید 57 درصد از پلاستیک‌های کشور در مراکز زیرپله‌ای/ وضعیت پلاستیک در ایران بدتر از کشورهای آفریقایی/ تولید روزانه 58 هزار تن پسماند در کشور

بازیگر دنیای شیرین داعشی شد! + عکس ها از کودکی تا امروز

اختصاص 2هزار و 868 میلیارد تومان برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در خراسان رضوی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: بیش از دو هزار پرونده تسهیلات کرونا در ایلام تکمیل شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس: تقویت و ‌توسعه تعاونی های مسکن منجر به توانمندسازی بخش تعاون می شود

متهم ارزی: بدهی بانکی جرم نیست، افتخار است!

بازگشت زندگی به نگین فیروزه‌ای ایران / چرا به این روز‌های خوش دریاچه ارومیه توجهی نمی شود؟!

اثرات مثبت جهش تولید بر توسعه اقتصادی کرمان

انعقاد 516 قرارداد طرح کارورزی تا پایان سال گذشته در یزد

حق مسکن 200 میلیونی برای نمایندگان مجلس

از پیروزی قاطع مس رفسنجان و ادامه صدرنشینی تا تساوی در دربی گیلان

روستای کوهشاه ریگان نگینی در دل کویر

گنبد جبلیه کرمان با اعتبار یک میلیارد تومان بهسازی شد

بهره مندی کلیه واحدهای تولیدی و گلخانه ای فاقد گاز استان کرمان تا پایان سال جاری از نعمت گاز