کرمان رصد

آخرين مطالب

دومینوی انتخابات مجلس به کارزار تبلیغات رسید سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان -   همزمان با چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حالی که اسامی قطعی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی وزارت کشور در حال اعلام به مراکز حوزه های انتخابیه است، دومینوی یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمتر از یک روز دیگر به کارزار تبلیغات می رسد.

 شمارش معکوس آغاز تبلیغات نامزدهای مجلس شورای اسلامی بی صبرانه برای شرکت در رقابتی تنگاتنگ و پرشور از روز پنجشنبه 24 بهمن آغاز می شود و فضای شهر و دیار کرمان همانند سایر نقاط میهن اسلامیمان ایران به سمت انتخاباتی شدن پیش می رود.
زمان رسمی تبلیغات که از روز پنجشنبه 24 بهمن ماه جاری شروع و به مدت هفت روز تا 30 بهمن ماه ادامه خواهد داشت، شاخص ترین مقطع پر التهاب انتخابات است و داوطلبان نمایندگی مجلس و احزاب حامی آنها در این مهلت بیشترین تلاش را برای افزایش محبوبیت خود خواهند داشت.
البته راهپیمایی 22 بهمن و البته اربعین شهادت سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی جو کشور را تا حد زیادی به سمت شور و شوق حضور در انتخابات در کنار گرفتن انتقامی سخت از سردمداران استکبار هدایت کرده است.
22 بهمن سال جاری و حضور گسترده و خودجوش مردم در این آیین ملی نویدی دیگر برای نقش آفرینی در حماسه ای از جنس انتخاب و مشت محکمی به دهان یاوه گویان شرق و غرب بود.
زمان رسمی تبلیغات از روز پنجشنبه 24 بهمن ماه جاری اغاز و به مدت هفت روز تا 30 بهمن ماه ادامه دارد.
و حالا که دومینوی انتخابات قرار است مهره تبلیغات را با قانونمداری نامزدها و طرفداران آنها به زمین بیندازد مسئولان استان کرمان با حضور در جلسات مختلف توصیه های اخلاقی را با این افراد داشته و دارند.
فرمانداران مسئول شرعی و قانونی برگزاری انتخابات سالم هستند
استاندار کرمان گفت: به فرمانداران تاکید کرده‌ایم که مسئول شرعی و قانونی برگزاری انتخابات سالم هستند و در این راه باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند.
محمدجواد فدائی در همایش تبیینی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در محل تالار برق شهر کرمان، رعایت نکات اخلاقی انتخابات را از سوی کاندیداها و هواداران مورد تاکید قرار داد.
وی آزادی مردم، رعایت اخلاق، اخلاص، جلوگیری از تفرقه و نزاع و صحت و سلامت را از نکات مهم انتخابات برشمرد و افزود: بخشی از تحقق این اصول مرتبط با مجریان انتخابات است که جلسات متعددی در این رابطه طی ماه‌های گذشته برگزار شده است.
فدائی بیان کرد: به فرمانداران تاکید کرده‌ایم که مسئول شرعی و قانونی برگزاری انتخابات سالم هستند و در این راه باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند.
استاندار کرمان به بیانات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اصول انتخابات اشاره داشت و اضافه کرد: آزادی مردم در انتخابات امر مورد تاکید است، مردم باید آزادانه در انتخابات شرکت کرده، تصمیم بگیرند و رای دهند و ناخواسته به نحوی عمل نکنیم که مردم احساس کنند آزاد نیستند و از روی اجبار و اکراه رای دهند.
وی ابراز داشت: امام خمینی (ره)، اسلام‌خواهی، استقلال، آزادی و نبودن تحت سلطه شرق و غرب را از موارد مورد اهمیت در انتخابات عنوان کرده‌اند.
فدائی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز، همبستگی و انسجام را نتیجه انتخابات بیان کرده‌اند و خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری را سه اصل مهم مرتبط با انتخابات می‌دانند.
بصیرت در انتخابات متوجه مردم و موثران در ذهن مردم است
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این همایش بیان کرد: نماینده باید در پیشگاه خدا با خود عهد کند که در طرح‌ها و لوایح و حرکات و مواضع و نطق‌ها، همیشه منافع ملی کشور و مردم و منطقه خودشان را لحاظ کنند.
حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی داشتن بصیرت را در انتخابات ضروری دانست و گفت: بصیرت در انتخابات متوجه مردم و موثران در ذهن مردم است، از خداوند بخواهیم بصیرتی به ما عنایت فرماید که رای ما بر فرد اصلح قرار گیرد.
امام جمعه کرمان ادامه داد: در جریان انتخابات با رعایت مواردی را داشت، اول از همه کسانی که می‌خواهند آرای مردم را جلب کنند باید رعایت نظام جمهوری اسلامی و خون شهدا را داشته باشند.
وی گفت: ما مکلف هستیم ظرفیت‌ها و توانایی‌های خودمان را بیان کنیم و خطوط قرمز اخلاق درباره رقیب را داشته باشیم.
وی عنوان کرد: اگر هرکسی به امانت، بصیرت، عدالت و رعایت توجه کند، انتخاباتی برگزار می‌شود که از آن بوی بهشت و تقوا می‌آید و انتخاباتی پرشور و قوی و با نتیجه خداپسندانه خواهد بود و در غیر این صورت انتخابات تبدیل به کدورت، درگیری و استرس می‌شود.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات مجلس در استان کرمان، سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت را چهار رکن هر انتخاباتی برشمرد و گفت: هر اندازه رقابت‌های سالم‌تر و بااخلاق‌تر باشد، شادابی و نشاط و خروجی انتخابات بیشتر می‌شود.
حجت‌الاسلام علی توکلی ادامه داد: اگر همه همکاری‌ها و تعاملات بر اساس قانون و اعتماد باشد، قطعا از انتخابات نتیجه خوبی می‌گیریم، امید مردم در هر انتخاباتی به تغییر و تحول در جامعه تقویت می‌شود توکلی بیان کرد: همه ما به دنبال مجلسی قوی، ناظر، شفاف، مقتدر، دارای برنامه جامع‌تر هستیم.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات مجلس در استان کرمان به کاندیداها توصیه کرد: از توانایی‌های خود بگویید، فضای رقابتی را با حرف‌های بی‌پایه و تخریب رقیب مخدوش نکنید، نگاهتان به امور نگاه کشوری و ملی باشد، وعده‌های قابل اجرا دهید و اعتراض خود را در چارچوب قانون دنبال کنید.
مشارکت در سرنوشت سیاسی، حقی است که برای مردم در نظر گرفته شده است
رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز از دستاوردهای ارزشمند و گرانقدر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را اداره امور کشور با اتکای به آرای عمومی دانست و گفت: نماد و مظهر این امر نیز در انتخابات دیده می‌شود. وی افزود: همه انتخابات‌ها بر مشارت حداکثری، انتخابات امن، سالم رقابت منصفانه شکل گرفته و برگزاری چنین انتخاباتی افتخار جمهوری اسلامی است.
یدالله موحد عنوان کرد: هیات‌های اجرایی و نظارتی باید رعایت جوانب را داشته باشند، هر رفتاری که به ارکان انتخابات آسیب بزند، جرم‌انگاری شده و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است. رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: همه اتفاق نظر دارند که رای مردم سرنوشت کشور را تعیین می‌کند، مشارکت در سرنوشت سیاسی، حقی است که برای مردم در نظر گرفته شده است. رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه قیمت گذاشتن و معامله کردن رای مردم جفا به خون شهدا، آرمان‌های امام و تخطی از اوامر ولایت است اظهار داشت: انتخابات رقابت منصفانه و عادلانه است و باید هر کس در صدد اثبات شایستگی‌ها و توانایی‌های خود برآید و باید نقد منصفانه داشته باشد.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.
استان کرمان 10 کرسی و 10 نماینده در 9 حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی دارد.
نامزدهای حاضر در رقابت انتخاباتی را تا آن لحظه هفت هزار و 100 تن اعلام کرد.
 
 
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پایدار سازی سازه و احیای بخش آسیب دیده بازار پردیس یک

تجلیل از مقام شامخ جانباخته مدافع طبیعت فارس زنده یاد محمد جواد مختاری

اهمیت مقوله محیط زیست در توسعه شهرها

همگرایی با تشکل‌های مردمی برای دستیابی به خردجمعی ضروریست

2 مورد مشکوک طاعون نشخوارکنندگان در رفسنجان گزارش شد

تامین نیاز زغال‌سنگ کشور در کرمان بر مدار جهش تولید

گام بلند کرمان برای تامین زغال‌سنگ کشور

پشت پرده محرومیت سنگین خواهران منصوریان

هافبک تراکتور به سبد خرید پرسپولیس اضافه شد

محرومیت سنگین 28 ماهه برای خواهران منصوریان!!

بازی فردا می‌تواند یک فینال بزرگ برای گل گهر باشد

مسیر درمانی کووید 19؛ از آزمایشات انسانی تا روش‌های جعلی

نماینده مجلس: آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد

آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد

40 درصد ساختمان‌های نوسازی شده در پایتخت کیفیت ندارند

فعالیت 354 خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان

خط 10 مترو حداقل 4 سال دیگر افتتاح می‌شود

جلالی: بازی با پرسپولیس شاید برای ما یک فینال بزرگ باشد

آگهی عرضه اوراق سلف نفتی هیچ ارتباطی با مصوبه سران قوا ندارد/فروش قطعی جایگزین تسویه نقدی

هلال احمر کرمان 12 هزار بسته معیشتی و بهداشتی توزیع کرد

دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده ملاک عمل مناطق 22 گانه

آیا جریمه چاره افراد فاقد ماسک خواهد بود؟

هرج و مرج در مهدهای کودک و اخذ شهریه اضافی از خانواده‌ها

واگذاری زمین توسط بنیاد مسکن بدون زیرساخت/ شهرک عدالت آب ندارد

تغییر و اصلاح ساختار سازمان آتش نشانی از اقدامات مهم سال 1399 است

شبکه برق پایتخت ایمن سازی شد

آمار بستری‌های کرونا در کرمان از مرز 5 هزار نفر گذشت

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

78 مورد جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمان بستری شدند

انسداد محور نی‌ریز- سیرجان به دلیل واژگونی تریلی تانکر حامل بنزین

یک چوپان 15 ساله پس از 13 ساعت جست‌وجو پیدا نشد

گل محمدی به نشست خبری بازی با گل‌گهر نمی‌رسد

چاه‌های آب غیر مجاز در راور پلمب شد

اتوبوس‌های برقی به پایتخت برمی‌گردند

توافق امارات و اسرائیل «معامله قرن» را کنار زد

بیانیه حماس درباره توافق اسرائیل و امارات

وضعیت هوای تهران قابل قبول است

شمال تهران، منطقه ای حساس در موضوعات خبری است

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین‌ اجتماعی

اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت اعلام می شود

افشای راز واکسن روسی کرونا

نرخ سود سپرده نزد بانک مرکزی افزایش یافت

آغاز عملیات اجرایی دو طرح توسعه معدنی در سیرجان با اعتبار 340 میلیون یورو

آمادگی شهرداری برای اختصاص مجموعه های ورزشی برای برگزاری عزاداری‌های محرم

مدیرکل استاندارد: 80کالای غیراستاندارد در کرمان جمع‌آوری شد

آغاز ثبت نام رانندگان سرویس مدارس از فردا

بازداشت تمامی عوامل تیراندازی در سعادت‌ آباد

جسد سُها رضانژاد احراز هویت شد

کشف 2 تن گوشت فاسد در جنوب تهران

جزئیات طرح جدید مجلس درباره سهمیه‌ بندی بنزین