کرمان رصد

آخرين مطالب

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آیین رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری: صنعت زنبورداری، منبع درآمد فوق العاده برای کشور است/ سالیانه 200 کیلو زهر زنبور در کشور تولید می شود وزارت رفاه

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آیین رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری:  صنعت زنبورداری، منبع درآمد فوق العاده  برای کشور است/ سالیانه 200 کیلو زهر زنبور  در کشور تولید می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ​شریعتمداری گفت : هدف از توسعه اقتصاد زنبور داری، ایجاد اشتغال و تولید ارزش افزوده است و برای این کار باید این صنعت از تولید تک محصولی فاصله بگیرد. هرگرم زهر زنبور ارزش بالایی دارد و ما امروز می توانیم در صنعت زنبورداری کشور سالیانه 200 کیلو زهر تولید کنیم که منبع درآمد فوق العاده ای برای کشور است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح بنیاد ملی ارتقای بهره وری و مهارت و رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری کشور با اشاره به اهمیت تولید ژل رویال گفت: این محصول می تواند نیازهای عمده کشور را در حوزه های درمانی و دارویی برطرف نماید و زنبورداران نیز می توانند به طور مستقیم در تولید و سود حاصل از آن سهیم شوند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: میزان درآمد حاصل از تولید ژل رویال قابل توجه است و این امر نه تنها باعث می شود زنبورداری از یک شغل دوم به شغل اصلی تبدیل شود، بلکه می تواند سه اشتغال جدید ایجاد کرده و سودآوری را به مراتب افزایش دهد.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: نگاهی به بازار کار نشان می دهد که ما باید به سمت توسعه پایدار از طریق فعالیت های نوآورانه و مبتکرانه ، هوش مصنوعی و اینترنت حرکت کنیم، با ممزوج شدن صنایع و فعالیت های توسعه ای با نوآوری هایی که در قالب مشارکت بخش عمومی و خصوصی صورت می گیرد، توسعه پایدار میسر خواهد شد.
وی گفت: البته در کنار نگاه توسعه ای به امر اشتغال و فعالیت های ضربتی اشتغالزا هم لازم است. اگر چه اشتغال ضربتی لازم است، اما کافی نیست و جهت گیری توسعه اشتغال باید به سمت اشتغال پایدار باشد .
وی در ادامه تصریح کرد: ما در دولت به فکر توسعه پایدار اشتغال درکنار پرداخت منابع ارزان هستیم، ولی در بخش توسعه ای مشاغلی ایجاد می شود که حتی برای آن هیچ مبلغی پرداخت نمی شود. برای مثال در مشاغل خانگی با ایجاد شرایط مطلوب، برند سازی و استاندارد کردن محصولات تولیدی خانگی بدون توزیع منابع ارزان اشتغال پایدار صورت گرفته است.
شریعتمداری افزود: حوزه کشاورزی بیش از هر جای دیگر کشور، متعلق به بخش خصوصی است و با توجه به تحولات آن در سال های اخیر، باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به توانایی بخش تعاون کشور به عنوان یکی از بخش های اشتغالزا و حمایت بانک کشاورزی و صندوق های حمایتی در این حوزه اشاره و تصریح کرد: نهادهای دولتی در کنار بخش خصوصی می توانند با حمایت از بخش های مختلف تسهیل کننده این فعالیت ها باشند.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، در ادامه به لزوم توسعه فعالیت های مرتبط با کشت گلخانه ای اشاره کرد و گفت: این بخش هنوز به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است و می توان با توسعه بازار، محصول و ایجاد ارزش افزوده، انقلابی در حوزه کشاورزی ایجاد و مسیر صادرات را نیز تسهیل کرد.
شریعتمداری تصریح کرد: در زمینه کشاورزی در دولت آقای روحانی تحولات اساسی مخصوصا در زمینه آبیاری؛ از جمله انتقال آب به سرزمین خوزستان صورت گرفت که باعث توسعه و ورنق کشاورزی این استان شده است.
وی افزود: استانی که در تشنگی می سوخت اما اکنون روند رو به رشد تولیدات کشاورزی اش به خاطر انتقال و تامین آب و افزایش بارندگی ها در چند سال گذشته شروع شده است.
شریعتمداری با تشریح برخی از فعالیت ها و همکاری های تنگاتنگ بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت جهاد کشاورزی، به لزوم توسعه صنعت زنبورداری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه به طور مستمر در حوزه های مختلف، پروژه های دانش بنیان با محوریت توسعه ای رونمائی می شود.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ادامه، لزوم مشارکت های بین المللی را مورد توجه قرار داد و گفت: مشارکت نهاد های بین المللی مانند فائو و یونیدو در مسیر توسعه ضروری است و ما باید از دیدگاه ها و مشارکت این نهادها بهره مند شویم و نسبت به تبادل دانش و تجربیات بین المللی همت کنیم. این کاری است که در دولت های یازدهم و دوازهم مورد توجه قرار گرفت و برنامه امروز هم یکی از نمونه های این مشارکت است.
وی در پایان ضمن تقدیر از دست اندرکاران صنعت زنبورداری کشور گفت: توجه به فعالیت های ارزش افزا و اشتغال زا از اهداف عمده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و ما برای هرنوع حمایتی در کنار شما هستیم.
عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از دیگر سخنرانان این مراسم بود که درباره ظرفیت ها و چشم اندازهای صنعت زنبورداری و روند افزایش بهره وری در این صنعت سخنرانی کرد.
آیین رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری کشور روز چهارشنبه 2 دی ماه با حضور عباس کشاورز، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، سرج ناکوزی، نماینده فائو در ایران، ویکا کومالو، سفیر آفریقای جنوبی، روح الله خدارحمی، مدیر عامل بانک کشاورزی، تعدادی از معاونین وزرا و مدیران عامل بانک های مرتبط و سایر دست اندرکاران صنعت زنبورداری کشور برگزار شد.
امضای تفاهم نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت جهاد کشاورزی و رونمایی از چند دستاورد جدید در صنعت زنبورداری از جمله رونمایی از تمبر ویژه زنجیره تولید ژل رویال و قرص جدید ژل رویال و تقدیر از پیشکسوتان صنعت زنبورداری کشور از بخش های پایانی این رویداد بود.
گفتنی است مرکز ملی ارتقای بهره وری، مهارت و اتصال به بازار هفته آینده با حمایت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد «یونیدو» و صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور، ذیل برنامه اشتغال فراگیر، آغاز به کار می کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بیش از 670 هزار نفر در جنوب کرمان غربالگری کرونا شدند

21 واحد صنفی در جیرفت پلمب شد

مالیات و حق بیمه کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا بخشیده شود

فرمانده انتظامی استان کرمان: پلمب 548 واحد صنفی غیرضروری و متخلف

مراکز تعویض پلاک کرمان تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشند

واکسینه شدن تمامی دام‌های مناطق سیل زده جنوب کرمان تا 2هفته آینده

استاندار کرمان: اعتلای کشور مرهون تلاش صادقانه جوانان است

جوانان ارزشمندترین فرصت کشور برای تحقق "جهش تولید" هستند

جدی نگرفتن کرونا و تبعات ناشی از آن

همراهی خط تلفن 1480 کرمان در شکست دادن کرونا

ویروس کرونا هنوز کنترل نشده است؛ مردم همچنان رعایت کنند

نذورات نیمه شعبان و ماه رمضان به سمت مبارزه با کرونا سوق داده شود

شهرداری تهران به جمع آوری معتادان متجاهر کمک می کند

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

لزوم تطبیق کاری ومالی شهرداری با بحران کرونا

فوتبالیست‌های کرمانی 468 بار در رقابت‌های استان به میدان رفتند

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش پنج درصدی دارد

راه نیمه‌تمام رونق تولید در کرمان

دانش آموزان عنبرآبادی هم پای کار آمدند

کمیته ساماندهی مشارکت‌های مردمی در پیشگیری از بیماری کرونا تشکیل شد

برای بازگشایی اصناف پافشاری و عجله نکنیم

رسانه ها بر مبنای مسئولیت اجتماعی عمل کنند/ دعوت از قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای لایروبی مسیل‌ها و احداث سیل‌بند

معارفه سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه آزاد کیش

پساکرونا را دریابید!

اختصاص 2 میلیارد تومان جهت خرید لوازم خانگی برای مردم سیل زده استان کرمان

استاندار کرمان: مدیران با ارائه آمار دقیق در مسیر ارتقای اعتماد عمومی گام بردارند

18 هزارو 900 مراجعه کننده در ایستگاه های جنوب شرق کشور پایش شدند

تربیت نیروی انسانی کارآمد رسالت آموزش و پرورش است

سیل کرمان به میدان تقابل تبدیل شده بود نه تعامل!/فرهنگ ما این است که یارو یاور یکدیگر باشیم

پافشاری علوم پزشکی کرمان بر اصرار نداشتن در بازگشایی یکسری مشاغل

نخستین مرکز تست کرونا در جنوب کرمان راه‌اندازی شد

نباید به موضوع کرونا و تصمیم‌گیری‌ها، نگاه سیاه و سفید داشته باشیم

مسئولان آمار دقیق و درست به مردم ارائه دهند

از سرگیری فعالیت 30 تعاونی راکد در لرستان

نظارت شبانه‌روزی بازرسان کار کردستان برای حفاظت از اشتغال کارگران استان در مقابل کرونا

رئیس اداره کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس خبر داد: تولید روزانه 2000 ماسک با استفاده از روش های دانش بنیان

سند اشتغال و رونق تولید کرمانشاه زمینه را برای تحقق شعار سال فراهم می‌کند

آمار موارد قطعی مبتلا به کرونا در کرمان از مرز 300 نفر گذشت

آماده باش 5٠ سوله مدیریت بحران برای بیماران کرونا

عشایر بردسیر برای مقابله با کرونا نیازمند امکانات بهداشتی است

چگونه می‌توان از آثار ناشی از رکود اقتصاد جلوگیری کرد؟

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

حدود 1.5 میلیارد ریال اقلام بهداشتی در مراکز بهزیستی آذربایجان‌غربی توزیع شد

تولید روزانه 200 دست لباس گان و ماسک در شرکت تعاونی رشمون بندرعباس

قدردانی مجمع نمایندگان کرمان از استاندار و کادر درمانی این استان

83 درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در استان مرکزی پرداخت شد

تولید روزانه یک هزار لباس ایزوله ویژه کرونا توسط شرکت تعاونی3626 فدک سبز ایلام

استفاده از فرصت بازار سرمایه، در واگذاری شرکت ها و دارایی های دولت

رقابت اهالی ورزش شهربابک این بار با کرونا

400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در همدان پرداخت شد