کرمان رصد

آخرين مطالب

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان سياسي

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - تاکید بر خروج آمریکا از منطقه و شهادت سردار سلیمانی مقدمه نابودی استکبار است از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستان های استان کرمان است.

جیرفت
امام جمعه جیرفت در خطبه‌های این هفته با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراینی و عذرخواهی سپاه در این حادثه گفت : عذرخواهی در دین اسلام نشانه خردمندی است،
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: یقینا در آینده ابعاد مختلف پرونده هواپیمای اوکراینی در زمینه جنگ سایبری مشخص خواهد شد تا همه بدانند که مقصر این اتفاق کشور آمریکاست چرا که آمریکا با حضور خود منطقه را دچار بحران کرد.
وی گفت : آمریکا با ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی ما را به یک جنگ مستقیم وا داشت لذا وقتی نیروهای سپاه، پایگاه نظامی آمریکا را هدف قرار دادند، هر لحظه منتظر حمله نظامی مستقیم بودیم از این رو این اشتباه رخ داد.
حجت‌الاسلام سعادت‌فر اظهار داشت: سپاه به وظیفه مهم خود در حفظ امنیت کشور درست عمل کرده و در آن شرایط تصمیمی بر اساس مصالح امنیتی کشور گرفت.
وی ادامه داد: اگر به جای هواپیمای اوکراینی جنگنده دشمن بود و سپاه عکس‌العمل نشان نمی داد، هجمه‌های زیادی بر سپاه وارد می‌شد که چرا واکنش نشان ندادید.‌
خطیب جمعه جیرفت با بیان اینکه سپاه مدافع اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، گفت: این نیروهایی که از جان خود می‌گذرند، امروز از آبروی خود برای حفظ انقلاب گذشتند تا فتنه جدیدی رخ ندهد.
وی ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های شهدای هواپیمای اوکراینی گفت: این ملت از مسوولان نظام می‌خواهند تا انتقام خون سردار سلیمانی را با دادن درسی تاریخی به آمریکا تا آخرین قدم ادامه دهند.
امام جمعه جیرفت ادامه داد: هدف خیلی‌ها از ایجاد این حواشی، انتخابات مجلس است تا لیبرال‌ها به مجلس راه یابند.
وی تصریح کرد: حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی موجب تقویت روحیه انقلابی و رد روحیه سازش شد.
حجت‌الاسلام سعادت‌فر افزود: مجلسی که 90 نفر آن به خاطر سوءاستفاده مالی، اخلاقی، شرارت و فروش مواد مخدر تایید صلاحیت نمی‌شوند لذا مردم با حضور با بصیرت خود یک مجلس انقلابی را انتخاب خواهند کرد.
وی اظهار داشت: امروز بعضی‌ها برای برجام 2 و سه برنامه ریزی می‌کنند لذا در این شرایط منافقین اشتباهات عمدی انجام می‌دهند تا جامعه را به اغتشاش بکشند و وظیفه همه ما ولایت‌مداری و حفظ وحدت است.
خطیب جمعه جیرفت افزود: برای فتح قدس و خروج آمریکایی‌ها از منطقه نیازمند وحدت هستیم لذا امروز باید مطالبه انتقام سخت و خشن به صورت جدی در دستور کار داشت.
وی ادامه داد: وظیفه امروز همه حمایت از سپاه بوده چون دشمن دنبال تخریب این نهاد انقلابی است.
حجت‌الاسلام سعادت‌فر به جانباختن تعدادی از هموطنان در مراسم تشیع سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: مردم از مسوولان قضایی می‌خواهند تا خون مظلومان به هدر نرود.
در پایان نماز جمعه جیرفت، مردم دارالولایه با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر فتنه‌گر، حوادث فتنه‌انگیز اخیر کشور را محکوم کردند.
مردم جیرفت از مصلی جیرفت تا میدان شاهد به نشانه اعتراض به فتنه‌گران و حمایت از سپاه پاسداران به راهپیمایی پرداختند.
سیرجان :
امام جمعه سیرجان گفت : تا محو آمریکا ورژیم صهیونیستی خون شهدای مقاومت و شهید حاج قاسم سلیمانی می جوشد.
حجه الاسلام سیدمحمود حسینیدر خطبه های نماز جمعه این هفته سیرجان با اعلام این مطلب افزود : با ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی امریکا رسوا شد و خیلی ضرر کرد و قدرت پوشالی خود را به جهان نشان داد وخون این شهید موجب وحدت و اتحاد مردم ایران شد و همه به این مطلب رسیدند که دشمن اصلی ملت ما آمریکا و استکبار است.
وی گفت : حاکمان کاخ سفید بااین اقدام ترامپ و ترورفرمانده سپاه قدس سراسر وجودشان را ترس فرا گرفت تا جایی که از انتقام جمهوری اسلامی وحشت داشتند و دارند و رئیس مجلس آمریکا عنوان کرد که ترامپ برای همیشه استیضاح شد.
وی افزود : با این اقتدار و همبستگی ملت در برابر آمریکا متاسفانه عده ای در تهران و برخی شهرها اقدام به هتاکی و حرمت شکنی به بهانه سقوط هواپیمای و این سانحه می کنند و این بی شرمی عده خاص در صورتی است که فرماندهان سپاه از ملت ایران عذرخواهی می کنند و قربانیان را به عنوان شهداء به حساب می آورند.
خطیب جمعه سیرجان این بهانه ها و دلایل بی محتوا را ناشی از خشم دشمنانی دانست که سیلی محکمی را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوردند و گفت : پس از در هم کوبیدن پایگاههای نظامی آمریکا ترامپ نتوانست هیچ حرکتی علیه ما داشته باشد و خوب دریافتند موشک های نقطه زن سپاه هر هدفی را می تواند منهدم کند لذا امروز به بهانه قربانیان حادثه سقوط هواپیما می خواهند پیروزی انتقام را جهان فراموش کند.
حجه الاسلام حسینی افزود : ملت ایران هرگز 40 سال خدمات صادقانه سپاه اعم از حضور در حوادث ، سیل ، زلزله ، دفع حملات تروریستی و حضور در صحنه های دفع خطر از ملت و کشور را فراموش نمی کنند و این ملت هرگز اجازه هتک حرمت به سپاهیان عزیز را نداده و نمی دهند و قطعا شکست نصیب منافقین و توطئه گران خواهد بود.
امام حمعه سیرجان از حضور سفیر انگلیس در گروه اغتشاشگران انتقاد کرد و گفت : با انگلیس این استعمار پیرباید برخورد کرد و امروز هم شیطنت برای حفظ برجامی دارند که خودشان به آن پایبند نبودند و ملت ما می داند برجام نه هیچ نفعی برای مردم دارد و نه خواهد داشت فقط وقت ملت و دولت را گرفت و نتیجه ای نداشت .
وی هتاکی آلمان در بحث برجام و رسیدن به مکانیزم ماشه را محکوم کرد و افزود : ملت ایران را از ارسال پرونده به شورای امنیت و یا مکانیزم ماشه می ترسانید و این حرفها برای ملت ایران نه ارزشی دارد و نه می تواند جایی برای چپاول و غارت کشور ما داشته باشد لذا آقایانی که از شما عذرخواهی می کنند باید از این ملت عذرخواهی کنند که این همه وقت ملت را گرفتند.
امام جمعه سیرجان از مردم خواست به سیل زدگان در خوزستان کمک کنند وبر حضور همگان را برای کمک رسانی تاکید کرد و در خطبه اول هم به مبحث توحید و راههای رسیدن به رستگاری پرداخت.
نمازگزاران سیرجانی بعد از نماز جمعه از مصلای نماز تا میدان انقلاب در حمایت از نظام اسلامی و سپاه پاسداران و محکومیت مداخله آمریکا در موضوع تجمعات اعتراضی اخیر راهپیمایی کردند وشعارهای مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر فتنه گر و ما همه با هم هستیم پشت ولایت هستیم سر دادند.
کرمان :
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: آمریکایی ها هر جا رفتند فساد بردند لذا نباید در جغرافیای اسلامی باقی بمانند و نا امنی، آدم کشی، ترور و قتل رهاورد حضور آمریکا در منطقه است.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر کرمان با بیان اینکه حضور آمریکا با قلدری، ظلم و جنایت همراه است و در جغرافیای اسلامی جای اینگونه افراد نیست افزود: مسلمانان همت دارند که آنان را از منطقه خارج کنند.
وی با طرح این سوال که چرا مجامع بین المللی حرکتی علیه قلدری و اشغالگری آمریکا در منطقه نمی کند؟ اظهار داشت: منشاء دخالت های نا به جا و فتنه، طرح نداشتن دولت، بدون مجلس و بی قانونی کردن کشورها اقدام آمریکا است لذا به فضل خدا و با مدد از خون شهدا به خصوص سپهبد شهید سلیمانی جبهه مقاومت پیروزی بزرگی با خروج آمریکا از منطقه جشن خواهد گرفت.
امام جمعه کرمان با اشاره به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به خصوص سپاه قهرمان گفت: اگر سپاه نبود کشور هم نبود زیرا بارها رشادت و شهادت سپاه را در صحنه های مختلف برای دفاع از کشور شاهد بوده و هستیم.
وی با اشاره به آخرین حرکت سپاه در موشک باران 2 پایگاه آمریکایی در عراق بیان داشت: پس از جنگ جهانی دوم تنها کشوری بودیم که به وسیله سپاه قهرمانانه به استکبار سیلی زدیم و سپاه قهرمان با این حرکت اقتدار نظام را به اثبات رساند.
حجت الاسلامی علیدادی سلیمانی افزود: متاسفانه خطایی که در سانحه هوایی هواپیمای اوکراین رخ داد که سپاه شجاعانه عذر خواهی کرد و امیدواریم با دقت و تدبیر بیشتر ضربه های کاری به دشمن بزنیم و شاهد اینگونه حوادث تلخ نباشیم.
وی با بیان اینکه سانحه هواپیمای اوکراین نباید موجب تضعیف نیروهای مسلح و سپاه شود ادامه داد: موشک باران آمریکایی ها، آغاز انتقام است و انتقام نهایی خروج آمریکا از منطقه است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(ص)، شهدای فداییان اسلام، خانواده های شهدای سانحه هواپیمای اوکراین و جانباختن الهی گروهی از همشهریان و هموطنان در تشییع سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی افزود: خود را همدرد بازماندگان جانباختگان می دانیم زیرا خانواده این جانباختگان دوستدار انقلاب و نظام هستند و کسورات نیاز به عذر خواهی دارد.
وی افزود: امور خانواده جانباختگان تشییع سپهبد سلیمانی توسط مسئولان به صورت جدی پیگیری می شود و امیدواریم ثمرات آن را خانواده این عزیزان به زودی شاهد باشند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به رسیدگی به سیل زدگان جنوب شرق کشور و استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: نیاز به ارسال کمک های مردمی در این حوزه وجود دارد.
وی تصریح کرد: امروز راهپیمایی حمایت از اقتدار نظام جمهوری اسلامی به صورت سراسری برگزار می شود و در این راهپیمایی حضوری جدی داشته باشیم.
امام جمعه کرمان گفت: دشمن مشاهده انبوه جمعیت تشییع کنندگان سردار مخلصی که عمر خود را صرف دفاع از انقلاب و کشور کرد را برنمی تابند لذا دنبال مشکل سازی در گوشه و کنار کشور است و راهپیمایی امروز خاموش کننده این فتنه خواهد بود.
شورای نگهبان نباید تضعیف شود
وی با بیان اینکه مرحله نخست بررسی صلاحیت های انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید اضافه کرد: مجلس در راس امور است و باید شورای نگهبان با وسواس کامل صلاحیت ها را بررسی و نظارت کند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: در مرحله بعد راه برای دفاع از حق باز است و افراد رد صلاحیت شده می توانند هیات های نظارت و شورای نگهبان را قانع کنند و باید بدانیم صلاحیت ها در مرحله نخست و دوم بدون نگاه جناحی و سیاسی با دقت بررسی می شود مطالبی در پرونده افراد رد صلاحیت شده وجود دارد که این افراد نباید در مجلس حضور یابند.
وی عنوان کرد: شورای نگهبان و هیات نظارت با نگاه دینی حق افشای علت رد صلاحیت را ندارند لذا رسانه ها نباید فضای کشور را به سمت تضعیف شورای نگهبان پیش ببرند زیرا تضعیف این نهاد ارزشمند به نفع نظام و کشور نیست.
برچسب‌ها
کرمان جیرفت خطبه ها نماز جمعه


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جهانگیری در نشست شورای عالی رفاه تاکید کرد؛ تداوم برنامه های حمایتی دولت با همکاری نهادهای عمومی غیردولتی و مردمی

اطلاعیه قطع برق در کیش

تعداد موارد قطعی مبتلا به کرونا در کرمان به 427 نفر رسید

تعداد بیماران کرونایی در جنوب کرمان به 20 مورد رسید

تولید ماسک و گان بهداشتی توسط کارآفرینان کرمانی

اقتصاد تهران ماهانه 13 هزار میلیارد تومان زیان می‌بیند

اجرای طرح اتوبوس‌های دربستی از فردا

توزیع اقلام حمایتی بین نیازمندان/ گام محکم برای شکست کرونا

پایش و رصد بازگشت کیشوندان توسط 8 قرارگاه مستقر در سطح جزیره کیش

واژگونی زانتیا در کرمان پنج مصدوم بر جا گذاشت

سرعت غربالگری در کرمان افزایش می‌یابد

واژگونی زانتیا در کرمان پنج مصدوم بر جای گذاشت

76 پروانه کاربرد نشان استاندارد در کرمان صادر شد

کاروان اهدایی سپاه به سیل‌زدگان جنوب کرمان ارسال شد

10 هزار سبد کالا بین اقشار آسیب‌پذیر رفسنجان توزیع شد

یک میلیارد و500میلیون تومان لوازم خانگی در مناطق سیل زده توزیع شد

مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنند/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شود

مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنید/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شوداطلاعیه فوری مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛ مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنید/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شود

صاعقه جان جوان 22 ساله بافتی را گرفت

بیش از 9 هزار سیل‌زده در ریگان امدادرسانی شدند

گرد و غبار دید افقی در جاده‌های جنوب کرمان را کاهش داد

اهدای لوازم خانگی به مردم سیل‌زده زهکلوت توسط سپاه ثارالله استان کرمان

امدادرسانی به 10 هزار نفر سیل زده در ریگان

شناسایی 18 مورد جدید مبتلا به کرونا در کرمان

هوای شهر کرمان در شرایط سالم قرار دارد

ریگان و فهرج استان کرمان در شرایط ناسالم

محدودیت‌های کرونایی در جیرفت همچنان ادامه دارد

هزینه جشن‌های نیمه شعبان در سیرجان صرف کمک به نیازمندان شد

بیش از 33 هزار تُن کود شیمیایی در جنوب کرمان توزیع شد

اجرای پانزده پروتکل با نگرش بومی برای کنترل محیطی کرونا در کیش

اعلام ساعت کاری موسسات بیمه‌ای در کیش

سرمازدگی و سراب نوبرانه‌های بهاری

152 هزار تُن گندم از مزارع جنوب کرمان برداشت می‌شود

پدیده گرد و غبار تا روز شنبه در کرمان/وجود 29 کانون حساس به فرسایش بادی در استان

میلاد امام زمان (عج) نویدبخش عدالت برای آزادی‌خواهان جهان است

هیچ گروه مسلح ضد اقدام امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

مجاهدت‌های مخلصانه سربازان گمنام امام زمان در تامین امنیت استان و کشور، زیربنای توسعه است

روشندل سیرجانی درس زندگی می‌دهد

هفت محور جهش تولید در حوزه صنعت و معدن کرمان برنامه‌ریزی شد

شبی که دام‌ها به دام افتادند

با تصویب شورای عالی کار ؛ حداقل دستمزد کارگران 21 درصد تعیین شد

مردم به شهرداری برای جلوگیری از شیوع کرونا کمک کنند

بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدنی عامل مهمی برای کنترل ویروس کرونا در کیش

اعلام ساعت کار بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در کیش

بهسازی فضای سبز بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد

پیام استاندار کرمان بمناسبت گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی

ویراژ کرونا در پیست موتورسواری کرمان

بارش باران به 400 کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت وارد کرد

عشایر جنوب کرمان خردادماه کوچ می‌کنند

گزارش واکنش های نظام حمایت اجتماعی در مقابله با بحران کووید-19 منتشر شد