کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان:

عذرخواهی به دلیل قصور احتمالی در حادثه کرمان سياسي

عذرخواهی به دلیل قصور احتمالی در حادثه کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - امام جمعه کرمان با تسلیت عروج الهی گروهی از هموطنان در تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی گفت: اگر قصوری رخ داده است، عذرخواهی می‌کنیم اما پیگیری امور این عزیزان باید انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: حضرت علی ( ع) می‌فرماید «مراقب باشید افرادی که ظاهر و باطن شأن با هم فرق دارد، شما را گمراه نکند» در تاریخ جریان نفاق افراد را به بیراهه می‌کشاند چرا که تمام هدف و همت شأن همین است لذا باید در تمام شئون زندگی رضایت خداوند را جلب کنیم.
وی با اشاره به بحث ویژگی‌های افراد بهشتی در خطبه‌های قبل، افزود: یکی دیگر از نشانه‌های افراد بهشتی این است که مردم را به حق دعوت می‌کنند و خود هم در عمل، حق را اجرا و به حق حکم می‌کنند لذا تمام دغدغه آنها حق است. در مرحله اول فکر و اندیشه‌های آنها مبتنی بر حق است و در مرحله دوم پای حق ایستادگی می‌کنند و یاران واقعی انبیای الهی هم همین افراد بودند و هستند.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که مردم در مواجه با با حق سه گروه هستند که یکی از آنها گروه حق است، بیان داشت: این افراد بیدار، بصیر، جریان شناس و دشمن شناس هستند و همه همت آنها این است که حق را اجرایی کنند و احیاناً اگر در این مسیر دچار اشتباهی شدند، دوباره بر می‌گردند. گروه دوم اهل شک و تردید هستند لذا وقتی با حوادث برخورد می‌کنند، تحلیل ضعیف دارند، جریان شناس قوی نیستند و در نهایت در آنها یک تردید جدی به وجود می‌آید، اینها مخالف حق نیستند اما برایشان ممکن است به دلیل تحلیل‌های اشتباه، انحراف به وجود بیاید.
وی با اشاره به اینکه گروه سوم نسبت به راه حق، عناد دارند و مخالف با حق و حقیقت هستند، اظهار داشت: در طول تاریخ، آیات و روایات این سه گروه وجود داشته اند بنابراین گروه اول همیشه در مسیر حق حرکت می‌کنند، گروه دوم ضعف تحلیل دارند اما وقتی حق برایشان مشخص شود در مسیر حق حرکت می‌کنند اما گروه سوم آدم‌هایی هستند که لجاجت دارند، حتی حرف حق را می‌دانند اما آن را بز نمی‌تابند اینها قرآن می‌فرماید «اینها اهل آتش بزرگ و خطرناک هستند».
عذرخواهی به دلیل قصور در حادثه احتمالی کرمان
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: حضرت علی ( ع) فرمود «حق سنگین است اما گوارا است» در شناخت حق باید چشم بینا داشته باشیم و محیط نباید غبارآلود باشد که یکی از این مصادیق تاریخی می‌توانیم به ایام فاطمیه اشاره کرد که آن حضرت قصد داشت از حق دفاع کند که در نهایت حضرت زهرا ( س) شهید شد لذا هم صدیقه و هم شهیده است، برای گفتن حق باید هزینه داد که آن حضرت این هزینه را پذیرفت و همیشه در طول تاریخ جریان‌هایی که از حق دفاع دفاع کنند، وجود داشته است.
وی با بیان این مطلب که جریان حق و باطل همیشه با یکدیگر درگیر بوده اند و امروز هم دفاع از حق پیش روی ما است، ادامه داد: همه ما انسان‌های مختاری هستیم که به مسیر حق یا باطل برویم که مصادیق این دو مسیر در تمام ابعاد زندگی مان وجود دارد همچنین در خصوص انتخابات افرادی که تقوای الهی پیشه می‌کنند آنها را باید تلاش کنیم که انتخاب کنیم، دفاع از حق یک بحث بسیار مهم است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا ( س) ، افزود: شهادت نواب صفوی و یارانش که هم اسم خود را فداییان اسلام گذاشتند و هم خود را فدای اسلام کردند، تسلیت می گویم همچنین رحلت آیت الله محلاتی که صادقانه در خدمت امام و رهبری بودند را تسلیت عرض می‌کنم.
وی همچنین به خانواده‌هایی که عضوی از خانواده خود را در سانحه هواپیما از دست دادند و همچنین عروج الهی گروهی از هموطنان و همشهریان در تشییع پیکر سردار سلیمانی را مجدداً تسلیت عرض می‌کنم و این خانواده‌های که بسیار دوستدار نظام و انقلاب بودند ضمن اینکه اگر قصوری رخ داده است، عذرخواهی می‌کنیم اما پیگیری امور این عزیزان باید انجام شود.
راهپیمایی امروز خاموش کننده فتنه است
وی ادامه داد: رسیدگی به امور سیل زدگان در جنوب شرق کشور و مساعدت مردم استان انجام شود همچنین راهپیمایی سراسر کشور بعد از نمازجمعه همگی باید شرکت کنند چرا که وقتی دشمنان این همه جمعیت را در تشییع جنازه سردار سلیمانی را دیدند و آن را بر نمی‌تابند لذا دنبال هستند که مشکلاتی را به وجود بیاوند که راهپیمایی امروز خاموش کننده این فتنه جدید هم است.
وی افزود: جا دارد از همه نظامیان به خصوص سپاه تشکر کنم چون حقیقتاً اگر سپاه نبود، کشور هم نبود و آخرین حرکتی که از سپاه شاهد بودیم، بعد از جنگ جهانی دوم هیچکس یک کوچک‌ترین حرکتی علیه آمریکا انجام نداده بودند اما سپاه این کار را کرد.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که متأسفانه خطایی اتفاق افتاد هم شجاعانه همه عزیزان و هم همه عذرخواهی می‌کنیم، افزود: با شناخت بیشتر به دشمن ضربه بزنیم و این نباید بهانه‌ای برای تضعیف سپاه شود و این آغاز انتقام است و انتقام نهایی خروج آمریکایی‌ها از منطقه است.
خروج آمریکا از منطقه پیروزی نهایی جبهه مقاومت
وی با اشاره به دلایل خروج آمریکایی از منطقه افزود: هر کجا که آمریکایی‌ها حضور پیدا کردند، ناامنی، ظلم، قلدربازی و فساد ایجاد کردند، یکی از قلدری‌های آنان این است که با وجود اینکه مجلس و دولت تصویب می‌کنند که اینها باید از کشور خارج شوند اما حاضر نیستند عراق را ترک کنند لذا به فضل خدا و با مدد از خون شهدا و به خصوص شهید سلیمانی جبهه مقاومت پیروزی بزرگ که همان خروج آمریکایی‌ها از منطقه است را جشن خواهند گرفت.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که بررسی صلاحیت‌ها آخرین مرحله آن به اتمام رسند ، افزود: ما برای بررسی مسائل کار را به دست کسی که صلاحیت ندارد، نمی‌سپاریم لذا حتماً شورای نگهبان باید با حساسیت کار خود را انجام دهد در مرحله بعدی اگر کسی شکایتی دارد، باید مطرح کند تا بررسی شود. همگی باید بدانند صلاحیت‌هایی که بعد از همه بررسی‌هایی انجام می‌شود و صلاحیت‌های آنها تأیید نشد به این معنا نیست که به درد هیچ کاری نمی‌خورند و همچنین در این زمینه دلایلی وجود دارد که افراد نباید در مجلس حضور پیدا کند.
وی ادامه داد: نباید شورای نگهبان را تضعیف کنیم که اصلاً به نفع نظام و انقلاب نیست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جهانگیری در نشست شورای عالی رفاه تاکید کرد؛ تداوم برنامه های حمایتی دولت با همکاری نهادهای عمومی غیردولتی و مردمی

اطلاعیه قطع برق در کیش

تعداد موارد قطعی مبتلا به کرونا در کرمان به 427 نفر رسید

تعداد بیماران کرونایی در جنوب کرمان به 20 مورد رسید

تولید ماسک و گان بهداشتی توسط کارآفرینان کرمانی

اقتصاد تهران ماهانه 13 هزار میلیارد تومان زیان می‌بیند

اجرای طرح اتوبوس‌های دربستی از فردا

توزیع اقلام حمایتی بین نیازمندان/ گام محکم برای شکست کرونا

پایش و رصد بازگشت کیشوندان توسط 8 قرارگاه مستقر در سطح جزیره کیش

واژگونی زانتیا در کرمان پنج مصدوم بر جا گذاشت

سرعت غربالگری در کرمان افزایش می‌یابد

واژگونی زانتیا در کرمان پنج مصدوم بر جای گذاشت

76 پروانه کاربرد نشان استاندارد در کرمان صادر شد

کاروان اهدایی سپاه به سیل‌زدگان جنوب کرمان ارسال شد

10 هزار سبد کالا بین اقشار آسیب‌پذیر رفسنجان توزیع شد

یک میلیارد و500میلیون تومان لوازم خانگی در مناطق سیل زده توزیع شد

مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنند/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شود

مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنید/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شوداطلاعیه فوری مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛ مردم و رسانه ها به شایعات توجه نکنید/به اعتبار منابع اطلاع رسانی توجه شود

صاعقه جان جوان 22 ساله بافتی را گرفت

بیش از 9 هزار سیل‌زده در ریگان امدادرسانی شدند

گرد و غبار دید افقی در جاده‌های جنوب کرمان را کاهش داد

اهدای لوازم خانگی به مردم سیل‌زده زهکلوت توسط سپاه ثارالله استان کرمان

امدادرسانی به 10 هزار نفر سیل زده در ریگان

شناسایی 18 مورد جدید مبتلا به کرونا در کرمان

هوای شهر کرمان در شرایط سالم قرار دارد

ریگان و فهرج استان کرمان در شرایط ناسالم

محدودیت‌های کرونایی در جیرفت همچنان ادامه دارد

هزینه جشن‌های نیمه شعبان در سیرجان صرف کمک به نیازمندان شد

بیش از 33 هزار تُن کود شیمیایی در جنوب کرمان توزیع شد

اجرای پانزده پروتکل با نگرش بومی برای کنترل محیطی کرونا در کیش

اعلام ساعت کاری موسسات بیمه‌ای در کیش

سرمازدگی و سراب نوبرانه‌های بهاری

152 هزار تُن گندم از مزارع جنوب کرمان برداشت می‌شود

پدیده گرد و غبار تا روز شنبه در کرمان/وجود 29 کانون حساس به فرسایش بادی در استان

میلاد امام زمان (عج) نویدبخش عدالت برای آزادی‌خواهان جهان است

هیچ گروه مسلح ضد اقدام امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

مجاهدت‌های مخلصانه سربازان گمنام امام زمان در تامین امنیت استان و کشور، زیربنای توسعه است

روشندل سیرجانی درس زندگی می‌دهد

هفت محور جهش تولید در حوزه صنعت و معدن کرمان برنامه‌ریزی شد

شبی که دام‌ها به دام افتادند

با تصویب شورای عالی کار ؛ حداقل دستمزد کارگران 21 درصد تعیین شد

مردم به شهرداری برای جلوگیری از شیوع کرونا کمک کنند

بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدنی عامل مهمی برای کنترل ویروس کرونا در کیش

اعلام ساعت کار بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در کیش

بهسازی فضای سبز بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی آغاز شد

پیام استاندار کرمان بمناسبت گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی

ویراژ کرونا در پیست موتورسواری کرمان

بارش باران به 400 کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت وارد کرد

عشایر جنوب کرمان خردادماه کوچ می‌کنند

گزارش واکنش های نظام حمایت اجتماعی در مقابله با بحران کووید-19 منتشر شد