کرمان رصد

آخرين مطالب

مهر گزارش می دهد؛

کاپیتان با سابقه گل گهر از دنیای فوتبال خداحافظی کرد سياسي

کاپیتان با سابقه گل گهر از دنیای فوتبال خداحافظی کرد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - سیرجان - کاپیتان با سابقه تیم فوتبال گل گهر سیرجان امروز و پس از برگزاری یک دیدار دوستانه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و حالا در راه پیوستن به کادر فنی این تیم قرار دارد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها؛ حمزه مظفری فوتبال خود را از باشگاه گل‌گهر سیرجان شروع کرد. بازی مظفری در تیم‌های پایه گل‌گهر به گونه‌ای بود که به تیم بزرگسالان گل‌گهر هم رسید. وی در تیم بزرگسالان به جایگاه کاپیتان هم رسید و فصل پیش در لیگ یک با این تیم قهرمان و به لیگ برتر صعود کرد. وینگو سرمربی تیم گل‌گهر بدون کاپیتان مظفری پا به لیگ برتر گذاشت و در ادامه جلالی سرمربی جدید این تیم هم مظفری را نخواست. این بازیکن با توجه به نادیده گرفته شدن، در تعطیلات نیم فصل لیگ برتر بازی گل‌گهر – نفت مسجد سلیمان از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.
کاپیتانِ قهرمان و کنار گذاشته شده
فصل پیش تیم گل‌گهر سیرجان قهرمان لیگ یک ایران شد و پس از سال‌ها تلاش برای اولین بار به لیگ برتر صعود کرد، حمزه مظفری کاپپتان این تیم جام قهرمانی را بوسه زد و بالای سر برد.
برای حضور در لیگ برتر مسئولان باشگاه گل‌گهر دست وینگو سرمربی تیم را برای خرید بازیکن باز گذاشتند و خریدهای خوبی هم انجام شد؛ هر چند برخی از اهالی فوتبال سیرجان به خریدهای خارجی این مربی مخصوصاً مهاجم برزیلی تیمش ایراد گرفتند. فصل نوزدهم لیگ برتر شروع شد و در کمال ناباوری کاپیتان حمزه مظفری در تیم گل‌گهر تحت هدایت وینگو جایی نداشت. وینگو در سه هفته اول فصل سه تساوی گرفت و در ادامه سه شکست پیاپی در لیگ و حذف از جام حذفی نتایجی بود که به دست آورد.
پیرمرد کروات بعد از بازی با استقلال (هفته ششم) توسط مدیران باشگاه کنار گذاشته شد و مجید جلالی سکان هدایت این تیم تازه راه یافته به لیگ برتر را به عهده گرفت. امیدها برای بازگشت کایپتان زنده شد. با رفتن وینگو و آمدن جلالی هواداران تا حدود زیادی به این باور رسیدند که جلالی، کاپیتان را به خانه‌اش بر می‌گرداند. پس از آمدن جلالی مظفری به باشگاه نزدیک شد و حتی با لباس شخصی در ورزشگاه امام علی در حال صحبت با مدیرعامل باشگاه دیده شد، اما خبری از برگشت نشد.

مظفری در راه پیوستن به کادر فنی گل گهر
برای روشن شدن این موضوع مهم، بعد از پایان یکی از بازی‌های خانگی در سالن کنفرانس از جلالی پرسیدم که آیا مظفری در فصل نقل و انتقالات به تیم اضافه می‌شود؟ جلالی پاسخ داد «با توجه به سن مظفری این امکان وجود ندارد و سن تیم بالا می‌رود، اما مظفری را به عنوان مربی می‌خواهم».
وقتی کاپیتان مظفری با سابقه دو دهه بازی در باشگاه گل‌گهر، این فصل جایی برای حضور در تیم و بازی در لیگ برتر نداشت، قبول کرد که خداحافظی کند و به کادر فنی اضافه شود.
عصر امروز (سه شنبه 24 دی 98) در ورزشگاه امام علی سیرجان دیدار دوستانه گل‌گهر سیرجان و نفت مسجد سلیمان، مظفری پیراهن شماره 7 خود را بر تن، بازوبند نارنجی را بر بازو و مثل سالهای آخر فوتبالش با مو و ریش بلند به میدان رفت، بازی شروع شد و چشم‌ها همه دوخته شده بود به کاپیتان علی‌الخصوص چشمان همسر و فرزند مظفری که از جایگاه ویژه بازی را دنبال می‌کردند، بعد از دقایقی خانواده کاپیتان جایگاه شیشه‌ای را ترک و به روی نیمکت ذخیره‌ها رفتند تا از کنار زمین و نزدیک شاهد بازی آخر عزیزشان باشد. در چند صحنه وقتی که توپ را به کاپیتان پاس دادند، چه زیبا کنترل، چرخش و پاس می‌داد.
برای بازی به این مهمی که بازی آخر کاپیتان محسوب می‌شد فقط 500 تماشاگر بر روی سکوها حضور به عمل رسانده و به تماشای بازیکن وفادار تیمشان نشسته بودند، بازیکنی که فوتبالش را در کودکی از این باشگاه شروع و در این بازی به پایان می‌رساند. شاید زمان شروع بازی (14 و 30 دقیقه)، تبلیغ کم و سردی هوا را بتوان عامل حضور کم تماشاگران دانست. اما این تعداد تماشاگر عالی تشویق کردند، دست زدند و شعار دادند.

بوسه‌های کاپیتان بر زمین ورزشگاه امام علی ( ع)
در اواسط نیمه اول تابلوی داور چهارم در حالی که شماره 7 و 8 را نشان می‌داد بالا رفت، بازی متوقف شد و کاپیتان بازوبند را بر بازوی مهران گلزاری کاپیتان این فصل تیم بست، به مرکز زمین رفت و بوسه بر چمن زد، بازیکنان هر دو تیم با کاپیتان حمزه دست می‌دادند و روبوسی می‌کردند، حال و هوای احساسی، ورزشگاه امام علی را در سرمای زمستان خوب گرم کرده بود، مظفری زمین بازی را دور کامل زد و چهار گوشه زمین را بوسید و برای تماشاگران دست زد و تشکر کرد.
بعد از دور زدن، بوسیدن زمین و تونل خداحافظی بازی از سر گرفته شد، اما مراسم خداحافظی در یک صف طولانی با دست دادن، روبوسی و عکس و فیلم گرفتن با مسئولان، بازیکنان ذخیره و کادر در کنار زمین در حال انجام بود، کاپیتان به نفرات آخر صف که رسید دگر نتوانست جلوی احساسات خود را بگیرد، بله کاپیتان مظفری اشک ریخت و رفت.
ترکیب تیم گل‌گهر در بازی خداحافظی کاپیتان شامل میلاد فراهانی، مهران گلزاری، عبدالله حسینی، رضا علیاری ، سیداحمد موسوی، حسام پور هاشم، حمزه مظفری (کاپیتان)، احمد زنده‌روح، میلاد کمندانی، بهنام برزای ، مهرداد بایرامی بود.
وقتی که تابلو به نشانه تعویض حمزه مظفری کاپیتان تیم گل‌گهر بالا رفت، مظفری بازوبند را از بازوی خود باز و بر بازوی مهران گلزاری بست، اما بعد از مراسم خداحافظی بازی که از سر گرفته شد تا سوت پایان بازی تیم گل گهر بدون کاپیتان و بازوبند کاپیتانی بازی کرد.
دست دو تیم برای تعویض باز بود و تعویض‌های زیادی در این بازی صورت گرفت، اما بر خلاف آمار زیاد تعویض، بازی گلی نداشت و دو تیم با تساوی بدون گل ورزشگاه را ترک کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield