کرمان رصد

آخرين مطالب

آغاز صدور دفترچه بیمه برای شرکت کنندکان آزمون وسع در کرمان علمي

آغاز صدور دفترچه بیمه برای شرکت کنندکان آزمون وسع در کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان افرادی که در آزمون وسع ثبت نام کرده‌اند می توانند برای دریافت دفترچه بیمه خود به دفاتر پیشخوان یا مراکز بیمه‌های سلامت در سراسر استان مراجعه کنند.

محمد جعفری روز دوشنبه در جریان بازدید از سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی کرمان با اعلام این مطلب افزود: پوشش بیمه اجباری خانواده ها مبتنی بر ارزیابی وسع مالی از چند ماه قبل آغاز شده و از اول دی ماه تولید دفتر بیمه برای افرادی که از طریق آزمون وسع سنجش شده اند آغاز شده است.
وی ادامه داد: نحوه سنجش در طرح وسع بدین شکل است که هر کس پوشش بیمه ندارد به دفاتر بیمه سلامت مراجعه و درخواستش را در سامانه بیمه سلامت ثبت میکند و بعد از تعیین وسع مالی خانواده توسط وزارت رفاه افراد برای دریافت دفترچه مراجعه می کنند.
وی تاکید کرد: شعار آزمون وسع "پرداخت بر اساس توان، دریافت بر اساس نیاز" است و با اجرای آزمون وسع و صدور دفترچه بیمه، 70 درصد هزینه‌های سرپایی و 90 درصد هزینه‌های بستری طبق تعرفه‌های دولتی از سوی بیمه پرداخت می‌شود.
جعفری اضافه کرد : در این طرح سه دهک پایین جامعه دفترچه رایگان دریافت می کنند و سایرین حق بیمه را را به تناسب وسع مالی شان پرداخت خواهند کرد.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان افزود: با اجرای آزمون وسع فردی که دفترچه بیمه رایگان دارد، می‌تواند فقط از مراکز درمانی دولتی استفاده کند و کسی که در پرداخت حق بیمه مشارکت می‌کند، می‌تواند از مراکز درمانی خصوصی و دولتی استفاده کند.
جعفری همچنین مبلغ حق بیمه کامل برای سال 98 را 580 هزار و 800 تومان به ازای هر نفر به شرط خانوار ذکر کرد و افزود: طی یک ماه گذشته تاکنون 10 هزار نفر در استان کرمان برای ارزیابی وسع در هنگام دریافت بیمه ثبت‌نام کرده‌اند، در حالی که در استان بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر دارای دفترچه بیمه سلامت هستند.
جعفری گفت: تمدید دفترچه بیمه همه کسانی که از قبل دارای بیمه‌نامه بوده‌اند بدون هیچ کم و کاستی قابل تمدید است و کسانی که هیچ پوشش بیمه‌ای ندارند، با ارزیابی وسع تحت پوشش قرار می‌گیرند.
وی تصریح کرد: بیمه سلامت در صدد است به تمام افراد دفتر بیمه رایگان ندهد و با اجرای این طرح دهک های بالای جامعه در پرداخت حق بیمه مشارکت می کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: حق بیمه در یک سال 558 هزار تومان است و دهک چهارم نصف این مقدار و دهک پنج، 6 و هفت با پرداخت حق بیمه کامل بیمه شود یا درخواست تجدید نظر کنند.
وی با بیان اینکه طرح آزمون وسع در بسیاری از کشورهای دنیا اجرا شده و درست نیست 33 میلیون نفر از جمعیت 40 میلیون نفری زیر پوشش سازمان بیمه سلامت و بیمه رایگان قرار داشته باشد تصریح کرد: افزون بر یک میلیون و 800 هزار نفر در کرمان دفترچه بیمه سلامت دارند.
وی با بیان اینکه ثبت نام افراد متقاضی آزمون وسع آغاز شده و افراد با مراجعه به دفاتر بیمه و پیشخوان می تواند با پرداخت حق بیمه از مزایای بیمه سلامت بهره مند شوند تصریح کرد: افرادی که متقاضی استفاده از بیمه سلامت رایگان هستند باید در طرح آزمون وسع شرکت کنند و تا استعلام درخواست منتظر بمانند.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با تاکید بر اینکه تعیین دهک های جامعه بر عهده وزارت رفاه است و اطلاعات افراد شرکت کننده در طرح سنجش وسع برای بیمه سلامت ارسال می شود گفت: طرح ارزیابی وسع به منظور پوشش اجباری بیمه از اول آذر سال جاری در کشور به مرحله اجرا در آمده است.
وی شعار آزمون وسع را پرداخت براساس توان، دریافت براساس نیاز عنوان و تصریح کرد: 70 درصد هزینه های درمان های سرپایی و 90 درصد هزینه های درمان در زمان بستری بیماران با اجرای این طرح توسط بیمه پرداخت می شود و افرادی که دفتر بیمه سلامت دارند می توانند از خدمات مراکز درمانی دولتی استفاده کنند.
جعفری ادامه داد: افرادی که دفترچه بیمه سلامت رایگان دارند می توانند فقط از خدمات مراکز درمانی دولتی استفاده کنند و افرادی که در پرداخت حق بیمه مشارکت دارند شرایط استفاده از خدمات مراکز درمانی دولتی و خصوصی را دارند.
وی گفت: مبلغ قابل پرداخت حق بیمه مصوب برای سال 98 برای افرادی که حق بیمه را به صورت کامل پرداخت می کنند 580 هزار و 800 تومان به ازای هر نفر به شرط بیمه تمام افراد خانوار است.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اظهار داشت: از چند ماه قبل پوشش بیمه اجباری خانواده ها مبتنی بر ارزیابی وسع خانوارها را طبق برنامه ششم توسعه آغاز شده و از روز گذشته تولید دفترچه بیمه برای افرادی که از طریق آزمون وسع سنجش شدنده اند آغاز شده است.
وی با بیان اینکه بیماری ها از سمت بیماری های حاد به سمت بیماری های غیرواگیر و نوظهور در حال حرکت است تصریح کرد: علت اصلی این مهم تغییر سبک زندگی است و راه علاج آن نیز اصلاح سبک زندگی با تقویت خودمراقبتی است.
وی با بیان اینکه اگر سونامی بیماری های مختلف راه افتاد نمی توان فقط دولتمردان را مستقیما مقصر کرد در حالی که اساس تامین سلامت بر خودمراقبتی است و اینکه چه غذایی قوت غالب انسان را تشکیل می دهد و آیا مواد مورد نیاز به چه اندازه وارد بدن می شود و اینکه تحرک روزانه چقدر است بسیار مهم و حائز اهمیت است.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: باید مدیریت استرس را بلد باشیم و آن را رعایت کنیم و مواردی چون خواب کافی و توجه به معنویات به اندازه ای که روح و روان ما به آن نیاز دارد را باید مد نظر قرار داد تا از زندگی سلامتی را داشته باشیم.
وی تاکید کرد: معنویات در فیزیک بدن تاثیر زیادی دارد لذا اساس این مسائل به خود مراقبتی می رسد.
جعفری با اشاره به افزایش طول عمر انسان به 76 سال طی 40 سال گذشته تصریح کرد: این یکی از شاخص ارزیابی کشورها در بخش سلامت است و ایرانی ها 23 سال بر عمر مفیدشان در این 40 سال افزوده شده و این بیانگر این است کشور در سلامت مردم موفق عمل کرده است.
خودمراقبتی به جریانی بطنی تبدیل شود

جعفری افزود: با وجود اینکه طول عمر مفید بالا رفته اما بیماری های سالمندی در جوانان بروز کرده اند که این مهم می طلبد جریان خود مراقبتی به فرهنگ بطنی در افراد تبدیل شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه بیش از 200 مرکز بهداشتی درمانی روستایی در استان کرمان وجود دارد که خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی ارائه می کنند و نقاط کمتر برخوردار از نظر دسترسی به خدمات پزشکی اکنون دغدغه ای ندارند.
وی تصریح کرد: بیش از 500 پزشک و ماما و 200 دندانپزشک در روستاهای کرمان در حال خدمات رسانی هستند و بیمه سلامت 14 میلیارد تومان ماهانه به پزشکان خانواده کرمان پرداخت می کند.
وی افزود: در 9 ماه گذشته بیش از 6 میلیون و 700 نفر بار مراجعه در استان کرمان از دفاتر بیمه استفاده شده و معادل ماهی 51 میلیارد تومان ایجاد تعهد مالی برای سازمان بیمه سلامت ایجاد شده و توانسته ایم تا شهریور با مراکز درمانی تسویه حساب کنیم و در این زمینه بدهی چندانی نداریم.
جعفری تاکید کرد: طرح نخسه نویسی الکترونیک نیز از آذر ماه سال گذشته و از کرمان آغاز شد و امروز بیش از 30 درصد شهرهای کشور در حال نسخه نویسی الکترونیک هستند و به تدریج استفاده از دفتر بیمه کمرنگ می شود.
70 درصد نسخه های استان کرمان به صورت الکترونیکی نوشته می شود
وی با بیان اینکه کاهش تدریجی استفاده از دفاتر بیمه در دستور کار قرار دارد گفت: تا پایان سال 99 در تمام شهرهای کشور نسخه نویسی به صورت آنلاین انجام می شود و 70 درصد نسخه های استان کرمان به صورت الکترونیک نوشته می شود و بیش از 70 درصد مطب ها و 100 درصد مراکز درمانی، پاراکلینیک و دارخانه ها به این سامانه مجهز هستند.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان، شفاف سازی داده را یکی از مزایای طرح نسخه نویسی الکترونیک دانست و افزود: صرفه جویی در مصرف کاغذ و تعدیل مصرف دارو در این طرح مد نظر است.
وی سامانه 1666 را پل ارتباطی بیمه سلامت و مردم اعلام کرد و گفت: بیمه شدگان یا افراد متقاضی بیمه می توانند از این طریق سئوال و ابهامات خود را مطرح کنند.
برچسب‌ها
کرمان بیمه سلامت ایرنا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد؛ ابطال پرونده سهمیه انسولین بیماران دیابتی صحت ندارد

تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا / پرداخت 50 درصد غرامت مزد برای کارگران دارای استراحت پزشکی قبل از بررسی کمیسیون پزشکی توسط سازمان تامین اجتماعی

جزیره کیش پیشگام، قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا در کشور

معاون اقتصادی استاندار کرمان استعفا داد

عدم اجازه ورود و خروج به 14 هزار خودرو در استان کرمان

14تا18 فروردین، بازار مظفری تعطیل است

توقیف 5 خودرو و اعمال جریمه برای 14 خودروی متخلف در رفسنجان

3612 مورد بازرسی از اماکن عمومی در رفسنجان / پلمب 200 واحد صنفی

بارش شدید باران در محورهای جنوب کرمان/ برخی محورهای فرعی مسدود شد

از تعطیلی 4 روزه واحدهای صنفی بازار مظفری تا ماندن مرغ روی دست مرغداران

پاسخ تعدادی از سوالات درباره طرح فاصله گذاری اجتماعی

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا

تردد در محورهای ارتباطی برون‌شهری کرمان 60 درصد کاهش یافت

شمار کرونایی های کرمان به 234 نفر رسید

19 خودرو در رفسنجان توقیف و جریمه شد

معاون اول رئیس جمهوری با استاندار کرمان گفت و گو کرد

مصرف بنزین در استان کرمان 30 درصد کاهش یافت

توفان شن محور ریگان- ایرانشهر را بست

راه‌های خسارت دیده دهرضای ریگان بازسازی می‌شود

خسارت سیل به 1421 خانواده تحت پوشش بهزیستی در جنوب و شرق استان کرمان

از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان کرمان چه خبر؟

4000 بسته معیشتی در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان توزیع شد

افزایش بارندگی در جنوب کرمان و باز شدن دریچه های سد جیرفت

رضایت ٧١ درصدی شهروندان از میادین میوه

فیبر نوری جیرفت پس از یک ساعت وصل شد

سیل به 40 درصد گندم‌زارهای جنوب کرمان خسارت وارد کرد

آمار مبتلایان قطعی به کرونا در کرمان 234 مورد اعلام شد

اپیدمی کووید 19 در ایران در دوره تثبیت است/همه چیز به رفتار مردم بستگی دارد

مکالمه تلفنی معاون اول رئیس جمهور با استاندار کرمان

صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اعلام کرد؛ تشکیل کارگروه عملیاتی شدن "جهش تولید"

مجموعه های ورزشی و اقامتی کارگران سراسر کشور در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار می گیرد

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری

تعیین کارگر‌وه‌های تخصصی ستاد اقتصادی مقابله با ویروس کرونا در کیش

ارائه خدمات ثبتی از طریق سامانه الکترونیکی در کیش

آخرین وضعیت اپیدمی کرونا در استان کرمان

طرح پیشنهادات استانداری کرمان در ارتباط ویدیو کنفرانس دکتر بصیری با معاون امنیتی وزیر کشور

افزایش سرفاصله زمانی مترو و اتوبوس

جهش تولید از ایده تا عمل

ضرورت ارائه خدمات و کالا به مردم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

43  هزار نفر در ورودی یزد به منطقه انار تب سنجی شدند

9068 نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کنترل شدند

2600 خودرو از ورودی یزد به کرمان برگشت داده شد

بیش از 60 درصد تالاب جازموریان آبگیری شد

کمک‌های مدارس غیردولتی کرمان به سیل‌زدگان رودبار جنوب ارسال شد

مناطق سیل‌زده جنوب و شرق استان کرمان در حال بازگشت به شرایط عادی است

81 هزار نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کرمان کنترل شدند

دستگیری عوامل نزاع و تیراندازی و کشف الکل در چترود و کرمان

بارش برف و باران در تمامی محورهای استان کرمان

برای تعطیلی شرکت، تابع تصمیم دولت هستیم/باید کار منطقی و شایسته را انجام داد

بلایای طبیعی 13 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی کرمان خسارت وارد کرد