کرمان رصد

آخرين مطالب

هزار و 200 بیمار مبتلا به ایدز در کرمان وجود دارد اجتماعي

هزار و 200 بیمار مبتلا به ایدز در کرمان وجود دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرگروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه تعداد بیماران مبتلا به اچ آی وی در کشور طبق برآورد انجام شده 60 تا 70 هزار نفر است گفت: برآورد می‌شود هزار 200 تا هزار و 500 بیمار مبتلا به این ویروس در کرمان وجود داشته باشد که 50 درصد این افراد شناسایی نشده‌اند.

مهدی شفیعی روز سه‌شنبه در آیین بازدید خبرنگاران از مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه تمام افراد شناسایی شده مبتلا به اچ آی وی در این استان، کرمانی نیستند افزود: 270 بیمار مبتلا به ایدز از سال 76 تاکنون که آمار این بیماری ثبت شده در استان کرمان جان خود را از دست داده اند.
سن افراد مبتلا به اچ آی وی 10 سال کاهش یافته است
مدیرگروه مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی کرمان، رنج سنی مبتلایان به اچ آی وی را نوجوانان به بالا اعلام و تصریح کرد: جوانان و افراد میانسال بیشترین رنج سنی را در بیماران شناسایی شده اچ آی وی دارند و طبق آمار انجام شده سن ابتلا به بیماری اچ آی وی نسبت به سالهای اخیر 10 سال پایین آمده است.
وی انجام رفتارهای پرخطر و ناآگاهی را یکی از دلایل مهم ابتلای افراد به ویروس اچ آی وی اعلام کرد و گفت: دادن آگاهی به جامعه توسط رسانه ها، سلامت جامعه را تامین می کند.
مراجعه به موقع به مراکز درمانی، ویروس اچ آی وی را سرکوب می کند
وی با بیان در صورت مراجعه به موقع، شناسایی و آغاز درمان می توان ویروس را در مراحل اولیه ورود به بدن سرکوب کرد گفت: حدود سه روز بعد از ابتلا به ویروس اچ آی وی بهترین زمان مراجعه به پزشک برای درمان است.
شفیعی با اشاره به اینکه بیماران زیادی با مراجعه به موقع به پزشک توانسته اند زندگی روزمره و سلامت نسبی خود را حفظ کنند افزود: یکی از چالش‌های کشور دستیابی به شناسایی بیشتر بیماران است در حالی که درصد بالایی از موارد مبتلا از بیماری مطلع نیستند.
وی تاکید کرد: اعتیاد تزریقی، روابط جنسی، رفتارهای پرخطر مانند تتو و غیره نیز می تواند در انتقال ویروس اچ آی وی نقش ایفا کند.
مراکز مشاوره بیماری های رفتاری مکان امن برای درمان ویروس اچ آی وی
مدیرگروه مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مرکز مشاوره بیماری های رفتاری به عنوان مکانی امن، خدمات مختلف مشاوره، آزمایش، پیشگیری، درمان و غیره را به شکل جامع در مورد پیشگیری، مراقبت و درمان اچ ای وی به مراجعه کنندگان ارایه می دهد.
خدمات رایگان مراکز درمان اچ آی وی
شفیعی شماره تماس مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان را 32231982 اعلام کرد و گفت: تمام خدمات این مرکز از جمله مشاوره، آزمایش و درمان به صورت رایگان انجام می شود ضمن اینکه اطلاعات افراد به صورت محرمانه نزد مسئولان این مرکز باقی ماند و حتی به خانواده افراد نیز ارائه نمی شود.
وی با بیان اینکه تلاش ما بر این است ویروس در بدن افراد مبتلا به آچ آی وی در مرحله ابتلا بماند و به سمت بیماری ایدز نروند افزود: دریافت داروها می تواند ویروس را در بدن سرکوب کند.
وی با بیان اینکه بسیاری افراد از بیماری خود آگاه نیستند و زمانی مراجعه می کنند که به ویروس اچ آی وی به مرحله ایدز رسیده است تصریح کرد: هر دانشگاه علوم پزشکی یک مرکز مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دارد و این مرکز در شهرستان های رفسنجان، سیرجان، بم، جیرفت و کرمان نیز دایر است.
نوزادان مادران ایدزی در صورت مراجعه به موقع به مراکز درمانی مبتلا نمی شوند
مدیرگروه مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه برنامه پیشگیری از انتقال ویروس اچ آی وی از مادر مبتلا به نوزاد در حال انجام است توصیه کرد: بانوان قبل از بارداری در این زمینه مشاوره شوند.
وی با بیان اینکه بانوان قبل از بارداری می توانند با مراجعه به پزشک در صورت مثبت بودن آزمایش اچ آی وی از انتقال این ویروس به بدن نوزارد خود پیشگیری کنند افزود: اکنون با آموزش های ارائه شده افزون بر 95 درصد مادران باردار شهر کرمان در مورد راههای ابتلا و پیشگیری از ویروس اچ. ای. وی آموزش می بینند و آزمایش می دهند.
شفیعی تاکید کرد: آمار نشان می دهد تعداد اندکی از مادران باردار در کرمان درگیر بیماری اچ آی وی هستند و جمعیت عمومی جامعه درگیر این بیماری نشده است.
وی با بیان اینکه افراد مبتلا به اچ آی وی از زمان شناسایی، تحت درمان قرار می گیرند گفت: افراد دارای رفتارهای پرخطر باید با مراجعه به مرکز مشاوره بیماری های رفتاری به طور رایگان از سلامت خود اطمینان حاصل کنند.
اچ ای وی با ایدز 20 سال فاصله دارد
مسئول مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با تاکید بر اینکه اچ ای وی با ایدز 20 سال فاصله دارد گفت: فرد مبتلا به ویروس اچ آی وی در صورت مراجعه به موقع و دریافت درمان به مرحله پیشرفته بیماری یا همان ایدز نمی رسد.
ابراهیم رنجبر اظهار داشت: خدمات در مرکز مشاوره بیماری های رفتاری داوطلبانه و رایگان و اطلاعات و اقدامات انجام شده کاملا محرمانه است.
وی با بیان اینکه در مرکز مشاوره بیماری های رفتاری هیچ محدودیت جمعیتی وجود ندارد تاکید کرد: همه افراد مراجعه کننده را از هر جای دنیا می پذیریم و این مرکز محدود به شهر کرمان نیست.
وی اظهار داشت: بعد از انجام آزمایش می توان تا حدودی زمان ابتلا فرد را به ویروس اچ آی وی حدس زد.
217 بیمار اچ آی وی در مرکز مشاوره بیماری های رفتاری کرمان پرونده دارند
مسئول مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی از سال 92 فعال است گفت: 217 نفر بیمار زنده در این مرکز پرونده دارند که 185 نفر از این تعداد فعال هستند یعنی سه ماه یک بار به منظور دریافت دارو و درمان مراجعه می کنند.
پزشک درمانگر بیماران مبتلا اچ آی وی در کرمان ادامه داد: حدود 90 درصد افراد مبتلا به این ویروس را مردان و 10 درصد را زنان تشکیل می دهند.
ارتباط جنسی بیشترین راه انتقال ویروس اچ آی وی
وی با اشاره به راههای انتقال ویروس اچ آی وی از گذشته تاکنون تصریح کرد: بیشترین راه انتقال این ویروس طی سالهای اخیر استفاده از سرنگ مشترک بود که به روابط جنسی تغییر پیدا کرده است.
رنجبر با بیان اینکه گاهی بیماران جرات آزمایش دادن را ندارند تصریح کرد: دوره پنجره، عفونت و بیماری سه مرحله ابتلا به ایدز است.
وی تاکید کرد: استفاده از سرنگ آلوده و سرسوزن مشترک، روابط جنسی محافظت نشده، خال کوبی، حجامت و آرایشگاه های غیراستاندارد از جمله راههای ابتلا به ایدز است.
مسئول مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: سلامت افراد مبتلا به ویروس اچ آی وی می توانند با درمان به موقع به آنها برگردد و ضمن اینکه با درمان به موقع این بیماران نمی توانند بیماری را به دیگران انتقال دهند.
وی افزود: از تولد نوزاد مبتلا به اچ آی وی 24 زن باردار مبتلا در کرمان با درمان به موقع پیشگیری شده است و نوزاد این بانوان سالم به دنیا آمده اند.
مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشگاه علوم پزشکی با ارائه خدمات رایگان شامل بخش های مشاوره، نمونه گیری، پزشک، داروخانه و مددکاری است.
برچسب‌ها
کرمان ایرنا ایدز


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

احتمال افزایش روند بیماری کرونا در پاییز و زمستان/با زدن ماسک از یکدیگر محافظت کنیم

دفن پسماندهای ویژه بیمارستانی در مکان جدید

جاده آبشار یاسوج در روز جهانی پاکسازی زمین از پسماند پاک می شود

مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی

تملک  اراضی اثر طبیعی- ملی سرو کهنسال ابرکوه توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

وضعیت جسمانی مهران رجبی پس از ابتلا به کرونا از زبان خودش!

یکتا ناصر سریال دل را لو داد؟! + عکس

پیش‌بینی وزش تندبادهای لحظه‌ای در کرمان

فوتی‌های کرونا در کرمان از مرز 800 نفر عبور کرد

حال مهران رجبی خوب نیست! + توضیحات پزشک معالج

حیات بر روی زمین وابسته به لایه اوزون است

مدیرکل راه کرمان: اراضی ملی به طرح ملی مسکن بم اضافه شد

معاون امداد و نجات: کرمان به دانشگاه امدادرسانی کشور تبدیل می‌شود

سقوط یک جوان در چاه

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 28 شهریور 99

با وام مسکن، فقط می‌توان 7متر خانه خرید

کارشناسان بهداشتی 296 بازدید از مدارس جیرفت انجام دادند

امامان جمعه: الگوگیری از دفاع مقدس غلبه بر جنگ اقتصادی را میسر می‌کند

پاکسازی خیابان ولی عصر از فیلتر سیگار

عبور سامانه بارشی از نوار شمالی کشور طی هفته آینده

ضرورت اصلاح طرح تفصیلی و تغییر برخی کاربری ها در محله هرندی

توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین رانندگان تاکسی

قربانیان کرونا در کرمان از مرز 800 نفر هم گذشت

شمار جانباختگان کرونا در کرمان از مرز 800 نفر گذشت

تعیین تکلیف کاربری پایانه شرق در آینده‌ای نزدیک

مرکز بین المللی اسلامی کیش دهه فجر به بهره برداری می رسد

غرق شدن 2 جوان در رودخانه ارمند

حریرچی: کل کشور در وضعیت قرمز است

سرانجام ساخت مترو پرند

ابلاغ دستورالعمل ارتقای امنیت بانوان در شهر به مناطق 22 گانه تا پایان مهر

تشریح جزئیات مراسم‌های عزاداری بانوان در ایام محرم

ترامپ: 5 کشور عربی دنبال توافق با تل‌آویو هستند

افزایش موارد ابتلا به کرونا در اغلب استان‌ ها

دمای هوای تهران گرمتر می‌ شود

قیمت مصوب تخم‌مرغ، شانه‌ای 26هزار تومان

تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک

تناقض در ادعای تعقیب و گریز مانی، کولبر 14ساله

ترامپ باز هم ایران را به حمله شدیدتر تهدید کرد

سازمان الکترونیک موجب نظارت مطلوب بر رفتار بیمه شدگان می‌شود

تحول در ذاکری اهل بیت (ع) جزو ضروریات است

کاهش کیفیت هوا در تهران

محور هراز 4 روز یک‌ طرفه می‌ شود

خطر موج همزمان آنفلوانزا و کرونا

معرفی بهترین سریال های خارجی کمدی + عکس (قسمت دوم)

ممنوعیت حمل سلاح خارج از فصل شکار

ششمین جلسه نشست هم اندیشی ماهیانه سمن های محیط زیستی همدان در سال

ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه حادثه آفرید

خبر فوری: تحریم‌ های جدید آمریکا علیه ایران

منشا با گل‌گهر تمدید کرد

شریعتمداری:وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی،کودکان محروم از تحصیل را شناسایی می کند تا به چرخه آموزش باز گردند