کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

افزایش ارزش بازار مس در بورس به 47 هزار میلیارد تومان اقتصادي

افزایش ارزش بازار مس در بورس به 47 هزار میلیارد تومان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: ارزش بازار مس در بورس در شب عید 30 هزار میلیارد تومان بود و روز گذشته این عدد به 47 هزار میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد.

اردشیر سعد محمدی امروز 17 آذر در گردهمایی پرسنل امور حراست و حفاظت فیزیکی مجتمع مس سرچشمه در محل سالن آزادی شهر سرچشمه اظهار کرد: تا پایان امسال ظرفیت تولید مس به 400 هزار تن ارتقا پیدا خواهد کرد که 280 هزار تن در مجتمع مس سرچشمه و 120 هزار تن در خاتون آباد خواهد بود در دهه مبارک فجر نیز به میزان 4500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در قالب 150میلیون یورو برای افزایش ظرفیت ذوب مس به 120 هزار تن، 110 میلیون یورو سرمایه گذاری در بخش اسید، 40 میلیون یورو در بخش اکسیژن و 10 میلیون یورو هم در بخش انبار ذخیره کنسانتره در منطقه خاتون آباد افتتاح خواهیم کرد.
وی افزود: علیرغم اِعمال شرایط تحریم های ظالمانه علیه ایران، می توان گفت نسبت به سال گذشته تا به امروز توانستیم 2 برابر صادرات مس را انجام دهیم و امیدواریم این صادرات تا پایان سال جاری به 3 برابر افزایش یابد.
سعد محمدی در مورد ارزش سهام مس در بورس گفت: میزان ارزش سهام مس در بورس در شب عید امسال 380 تومان بود و دیروز این ارزش به 607 تومان افزایش یافت که این نشان دهنده نگاه بازار بورس به مس است به عبارتی ارزش بازار مس در شب عید 30 هزار میلیارد تومان بود و روز گذشته این عدد به 47 هزار میلیارد تومان ارتقاء پیدا کرد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خاطرنشان کرد: امیدواریم با برنامه های توسعه ای، گردش مالی مس را ارتقا جدی بدهیم. در دره آلو در سال 1399 کارخانه کنستانتره به بهره برداری خواهد رسید و نیمه اول سال 1400 هم کارخانه کنستانتره دره زار افتتاح خواهد شد و این اتفاقات یک گردش مالی مناسب و اشتغال برای شرکت مس فراهم می کند. در بحث اکتشاف هم در سرچشمه اکتشافات جدیدی در ذخایر معدنی صورت گرفته در مناطق دلفارد و ... نقاط جدید معدنی کشف شده اند و در منطقه میدوک هم اتفاقات خوبی در بحث اکتشافات مس رقم خواهد خورد.
سعدمحمدی با بیان اینکه در ماه جاری میزان فروش مس از تولید این کالا بیشتر بوده است، عنوان کرد: به عبارتی فروش مس 7 هزارتن بیشتر از تولید آن داشتیم و امیدواریم در سال آینده تولید مس را به جایی برسانیم که برای اولین بار در تاریخ تولید مس، از 300 هزار تن عبور کند و سرفصل جدیدی برای شرکت مس باز کنیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: روزگاری در جبهه جنگ از ناموس و خاک میهن دفاع کردیم امروز هم بحث جنگ اقتصادی را داریم و در جبهه اقتصاد مقاومتی هستیم، همه موظفیم فضای مناسب تولید را ایجاد کنیم و در این راستا قدم های موثری برداریم که به اقتصاد ملی و استان و اقتصاد مس کمک کنیم لذا اولین بحث رعایت آرامش و نظم است؛ هر مجموعه ای که آرامش نداشته باشد امکان موفقیت آن به شدت کاهش می یابد. این نظم و آرامش موجود در چرخه مس را مرهون زحمات شما کارکنان و عوامل هستیم که موجب شده حرکت رو به جلوی تولید نسبت به گذشته فراهم شود.
سعدمحمدی با اشاره به بحث انتخابات خاطرنشان کرد: مجتمع مس، تولید مس را بر عهده دارد و یقیناّ دوستان آزاد هستند و هر کس برای کار انتخابات و ایجاد دلگرمی می تواند فعالیت کند اما در محیط تولید به بحث تولید بپردازید ما موظف به تولید هستیم و اینجا در محدوده کارخانه در زمینه تولید عمل کنیم در بیرون کارخانه برای حضور و اشتیاق به انتخابات آزاد هستید که برای انتخابات و دلگرمی و ایجاد فضای نشاط و همدلی فعالیت کنید لذا انتخابات بحث جدی برای مملکت است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران بیان کرد: در بحث اشتغال با برنامه ریزی های صورت گرفته و هماهنگی با مسئولین حراست استان کرمان و وزارت اطلاعات، آزمونی برگزار خواهیم کرد و افرادی جذب خواهند شد و ابتدا این افراد در شرکت های اقماری مشغول خواهند شد و پرسنلی که ما نیاز داریم و با سابقه بالا هستند جایگزین می شوند و سعی می کنیم رعایت عدالت را داشته باشیم تا برای پرسنل تعدیلی دغدغه ای به وجود نیاید ضمن اینکه آزمون جدید دیگری هم در سال آینده خواهیم داشت. امیدوار هستیم شرایط بیشتری با سرمایه گذاری و توسعه های جدید برای ایجاد اشتغال فراهم سازیم.
سعدمحمدی در ادامه به بحث حراست اشاره و بیان کرد: حراست مأمن امن همه زیرمجموعه های سیستم است، پرسنل و نیروی کار باید آنقدر آرامش داشته باشند که بتوانند صحبت و دغدغه خود را به مدیر ارائه دهند، حراست بازوی مدیران است در واقع تمام اطلاعات مورد نیاز و دغدغه های اجتماعی را برای محیط می تواند انتقال دهد تا قبل از اینکه حاشیه ای بخواهد درست شود بتوانیم برای آن تصمیم درستی بگیریم لذا با آغوش باز پذیرای صحبت های افراد هستیم که بتوانیم حرف های منطقی را اجرایی و عملی کنیم.
وی تصریح کرد: حراست باید خود را به گونه ای جهت دهی کند که بتوانیم تحلیل های فنی درست را برای شایسته سازی و انتخاب افراد درست و به نحو احسن انجام دهیم، بحث آموزش و استمرار در یادگیری را از مجموعه حراست خواهانیم و باید مسلح به دانش روز باشید و سیستم ها را بشناسید.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه در سیستم مالی سیستم های سنتی مفهومی ندارد، خاطرنشان کرد: ما خوشحالیم برای شفاف سازی سیستم مالی، دو هفته پیش نرم افزاری راه اندازی کردیم و خوشبختانه پرسنل متخصص سرچشمه، سونگون و ... برنامه داخلی را در این رابطه نوشته اند و امیدواریم در همه زمینه ها سیستم مالی به روز و اتوماتیک و یکپارچه شود تا بتواند برای میزان فروش، قیمت تمام شده کنستانتره، صادرات، قیمت جهانی و ... اسناد مالی را به صورت آنلاین ثبت و ضبط کند.
سعدمحمدی در ادامه گفت: خوشحالم که در هفته گذشته با آوردن 25 پزشک متخصص در بخش های مختلف دندانپزشک، متخصص قلب، چشم و ریه؛ 5 روز اهالی منطقه شهربابک را به صورت کاملا" رایگان درمان کردند در رفسنجان و منطقه جنوب استان هم به زودی این طرح اجرایی خواهد شد؛ تولید مس هدف ما نیست این یک نعمت خدادادی برای منطقه و ابزاری برای خدمت به مردم و اقتصاد کشور است.
وی تاکید کرد: همه باید با تمام وجود با مشت گره کرده تلاش کنیم وکوچکترین فرصت را از یاد نبریم و بتوانیم پیش خود و خدای خود احساس آرامش داشته باشیم.
به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از خانواده شهدای صنعت مس از جمله خانواده شهید زینلی تجلیل شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خبری تلخ از وضعیت مایکل شوماخر اسطوره فرمول یک

احتمال افزایش روند بیماری کرونا در پاییز و زمستان/با زدن ماسک از یکدیگر محافظت کنیم

دفن پسماندهای ویژه بیمارستانی در مکان جدید

جاده آبشار یاسوج در روز جهانی پاکسازی زمین از پسماند پاک می شود

مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی

تملک  اراضی اثر طبیعی- ملی سرو کهنسال ابرکوه توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

وضعیت جسمانی مهران رجبی پس از ابتلا به کرونا از زبان خودش!

یکتا ناصر سریال دل را لو داد؟! + عکس

پیش‌بینی وزش تندبادهای لحظه‌ای در کرمان

فوتی‌های کرونا در کرمان از مرز 800 نفر عبور کرد

حال مهران رجبی خوب نیست! + توضیحات پزشک معالج

حیات بر روی زمین وابسته به لایه اوزون است

مدیرکل راه کرمان: اراضی ملی به طرح ملی مسکن بم اضافه شد

معاون امداد و نجات: کرمان به دانشگاه امدادرسانی کشور تبدیل می‌شود

سقوط یک جوان در چاه

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 28 شهریور 99

با وام مسکن، فقط می‌توان 7متر خانه خرید

کارشناسان بهداشتی 296 بازدید از مدارس جیرفت انجام دادند

امامان جمعه: الگوگیری از دفاع مقدس غلبه بر جنگ اقتصادی را میسر می‌کند

پاکسازی خیابان ولی عصر از فیلتر سیگار

عبور سامانه بارشی از نوار شمالی کشور طی هفته آینده

ضرورت اصلاح طرح تفصیلی و تغییر برخی کاربری ها در محله هرندی

توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین رانندگان تاکسی

قربانیان کرونا در کرمان از مرز 800 نفر هم گذشت

شمار جانباختگان کرونا در کرمان از مرز 800 نفر گذشت

تعیین تکلیف کاربری پایانه شرق در آینده‌ای نزدیک

مرکز بین المللی اسلامی کیش دهه فجر به بهره برداری می رسد

غرق شدن 2 جوان در رودخانه ارمند

حریرچی: کل کشور در وضعیت قرمز است

سرانجام ساخت مترو پرند

ابلاغ دستورالعمل ارتقای امنیت بانوان در شهر به مناطق 22 گانه تا پایان مهر

تشریح جزئیات مراسم‌های عزاداری بانوان در ایام محرم

ترامپ: 5 کشور عربی دنبال توافق با تل‌آویو هستند

افزایش موارد ابتلا به کرونا در اغلب استان‌ ها

دمای هوای تهران گرمتر می‌ شود

قیمت مصوب تخم‌مرغ، شانه‌ای 26هزار تومان

تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک

تناقض در ادعای تعقیب و گریز مانی، کولبر 14ساله

ترامپ باز هم ایران را به حمله شدیدتر تهدید کرد

سازمان الکترونیک موجب نظارت مطلوب بر رفتار بیمه شدگان می‌شود

تحول در ذاکری اهل بیت (ع) جزو ضروریات است

کاهش کیفیت هوا در تهران

محور هراز 4 روز یک‌ طرفه می‌ شود

خطر موج همزمان آنفلوانزا و کرونا

معرفی بهترین سریال های خارجی کمدی + عکس (قسمت دوم)

ممنوعیت حمل سلاح خارج از فصل شکار

ششمین جلسه نشست هم اندیشی ماهیانه سمن های محیط زیستی همدان در سال

ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه حادثه آفرید

خبر فوری: تحریم‌ های جدید آمریکا علیه ایران

منشا با گل‌گهر تمدید کرد