کرمان رصد

آخرين مطالب

آخرین روز ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم

108 نفر کاندیدای ورود به خانه ملت از حوزه انتخابیه کرمان/خبری از فرزندان آیت الله هاشمی نیست سياسي

108 نفر کاندیدای ورود به خانه ملت از حوزه انتخابیه کرمان/خبری از فرزندان آیت الله هاشمی نیست
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان در پایان مهلت ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم، تعداد ثبت نام شدگان در انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه کرمان و راور جمعا 108 نفر اعلام شد.

در ساعت اول ، آخرین روز ثبت نام از کاندیداهای مجلس یازدهم «محمدمهدی زاهدی» از نمایندگان فعلی مجلس و رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری کرمان برای شرکت در رقابت‌های انتخاباتی اسفند ماه ثبت نام کرد.

* رییس ستاد انتخابات استان کرمان روز گذشته درباره آمار ثبت نامی های یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان گفته بود: با احتساب آمار روزهای گذشته و همچنین قطعی شدن ثبت نام افراد امروز، جمع شرکت کنندگان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان روز ششم ثبت نام کاندیداها در استان به 189 نفر رسیده است.

همچنی پیش از ظهر امروز نماینده ولی فقیه در استان کرمان و رییس کل دادگستری استان کرمان به همراه مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان پیش از ظهر امروز از ستاد انتخابات شهرستان کرمان بازدید کردند.
حجت‌ السلام "حسن علیدادی‌سلیمانی" نماینده ولی فقیه در استان کرمان در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: امیدوارم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با مشارکت حداکثری و پرشور مردم در دوم اسفندماه سال جاری رقم بخورد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اهمیت انتخابات و لزوم شرکت افراد با توانایی های بالا در این انتخابات، عنوان کرد: وظیفه مجلس قانون گذاری است و افرادی که توان برعهده گرفتن این وظیفه سنگین را ندارند نباید برای انتخابات مجلس ثبت‌نام نکنند همچنین افرادی که توانایی این مهم را در خود می‌بینند باید حتما ثبت‌نام کرده و خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که تعدد کاندیداها برای ثبت‌نام اتفاق بسیار خوبی است، تصریح کرد: با توجه به حضور کاندیدها برای ثبت‌نام، تصورم این است که شاهد انتخاب پر شوری در دوم اسفندماه سال جاری در کشور و به ویژه استان کرمان خواهیم بود اما نقش رسانه ها در برگزاری این انتخابات پرشور، قطعا موثر خواهد بود.
علیدادی سلیمانی خاطرنشان کرد: امیدوارم جامعه به سمت اخلاق و رقابت صحیح و سالم در انتخابات پیش رو، سوق پیدا کند و هر کسی برای تبلیغات خود صرفا صلاحیت‌ها، لیاقت‌ها و ظرفیت‌های خودش را بیان کند و انشالله انتخابات پیش رو با کوچک‌ترین عوارض، بزرگترین نفع را برای کشور به همراه داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان در خصوص حلقه مفقوده مجلس گفت: جوان‌گرایی در مجلس آتی باید جدی گرفته شود.

به گزارش ایسنا، "یدالله موحد" رییس کل دادگستری استان کرمان نیز در حاشیه این بازدید گفت: چند راهبرد اساسی در هر انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد که در دستور کار همه نهادهای مربوطه قرار دارد که نخستین آن نشاط و شور اجتماعی و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای است.
وی حضور همه آحاد جامعه در پای صندوق‌های رای را امری مهم دانست و افزود: همه اقدامات برای آنکه بستر حضور حداکثری مردم فراهم شود، از سوی دستگاه های مربوطه صورت گرفته است و امیدواریم انتخاباتی پرشور را در دوم اسفندماه شاهد باشیم.
رییس کل دادگستری استان کرمان سلامت انتخابات را راهبرد دوم نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و عنوان کرد: همه تلاش براین است که منتخب مردم وارد مجلس شود و انتخاباتی کاملا سالم و با انتخاب نماینده واقعی مردم را داشته باشیم که خوشبختانه در طول این 40 سال گذشته این موضوع همواره مورد تاکید قرار گرفته است.
وی برگزاری انتخابات در امنیت کامل را راهبرد سوم نظام ذکر کرد و افزود: مردم باید در فضای امنی در پای صندوق‌های رای حضور یابند و رای خود را به صندوق‌ها بیندازند.
موحد رقابت سالم را از دیگر راهبردها دانست و بیان کرد: کاندیداها باید در یک فضای رقابتی سالم بتوانند قابلیت‌ها و شایستگی‌های خود را به مردم اعلام کنند تا مردم با آگاهی و اطلاع دقیق اصلح‌ترین شخص را برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند.
* "علی بابایی" فرماندار کرمان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تمدید احتمالی مهلت ثبت‌نام داوطلبین گفت: تا این لحظه از سوی وزارت کشور دستوری مبنی بر تمدید زمان ثبت نام کاندیداها ابلاغ نشده ضمن آنکه صبح امروز وزارت کشور اعلام کرد که مهلت ثبت‌نام تا ساعت 18 شنبه 16 آذرماه خواهد بود.
وی با اشاره به ثبت‌نام کاندیداها در حوزه انتخابیه شهرستان کرمان اظهار کرد: تا کنون در حوزه انتخابیه کرمان و راور 63 نفر کاندیدا ثبت‌نام کرده‌اند که 2 نفر از آنها انصراف داده‌ ضمن آنکه در حال حاضر نیز چند نفر دیگر در حال ثبت‌نام در فرمانداری کرمان هستند و هنوز ثبت‌نام آنها نهایی نشده است.
فرماندار کرمان با اشاره به انتخاب 8 نفر عضو اصلی و 5 نفر عضو علی‌البدل از معتمدین برای هیات اجرایی انتخابات در حوزه انتخابیه کرمان و راور بیان کرد: پس از پایان ثبت‌نام، اولین جلسه هیات اجرایی انتخابات در حوزه انتخابیه کرمان و راور عصر امروز ساعت 18 برای برنامه‌ریزی‌های آتی برگزار خواهد شد.
بابایی عنوان کرد: از فردا یکشنبه 17 آذرماه بحث تایید صلاحیت داوطلبین به‌صورت رسمی آغاز خواهد شد و تا 26 آذرماه فرمانداری ها فرصت دارند تا تایید صلاحیت‌ کاندیداها را بررسی کنند.
* به گزارش ایسنا همچنین امروز «رویا دیوان بیگی» عضو سابق شورای شهر کرمان نیز امروز با حضور در فرمانداری کرمان برای شرکت در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه کرمان و راور نیز ثبت نام کرد.

* براساس این گزارش، هیأت بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه کرمان و راور نیز تشکیل و افراد زیر به عنوان اعضای آن انتخاب شد
آقایان «وفا خیراندیش» رئیس هیأت بازرسی، «غلامعباس دخانی» عضو و دبیر هیأت بازرسی، «بهزاد فیض احمد آبادی» مسئول دبیرخانه، «محمد کاظمی نژاد» عضو هیأت بازرسی و خانم «اعظم مهرابی» و خانم «ساره عبدی» به عنوان کارشناسان دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستان کرمان تعیین شدند.
* در آخرین ساعات ثبت نام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی «جواد کمالی» معاون اسبق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان و «ماه بانو معصوم زاده» عضو سابق شورای شهر کرمان با حضور در فرمانداری کرمان از حوزه انتخابیه کرمان و راور ثبت نام کردند


* براساس این گزارش کرمان همچنین جلسه انتخاب معتمدین هیأت اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار و به ترتیب خانم ها و آقایان «بهرام امیری پاک» ، «عباس توان» ، «محمدعلیزاده»، «قدرت الله باقدرت»، «مهدی رجبی زاده»، «مجید طهمورسی»، «فاطمه السادات حسینی» و «عباس کاربخش» به عنوان اعضای اصلی معتمدین هیأت اجرایی و آقایان «رحمان جلالی جواران»، «یوسف جعفری»، «سیدمحمد واعظی نژاد»، «احمد یوسف زاده» و «علیرضا منظری توکلی» به عنوان اعضای علی البدل هیأت اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مرکز حوزه انتخابیه کرمان و راور شدند.
* براساس اعلام فرمانداری کرمان، در پایان مهلت ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم، تعداد ثبت نام شدگان در انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه کرمان و راور در روز شنبه 16 آذرماه 52 نفر بودند که در مجموع تعداد کاندیدای ورود به خانه ملت از این حوزه انتخابیه 108 نفر اعلام شد.
* همچنین براساس پیگیری های خبرگزاری ایسنا و در پی انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر ثبت نام «محسن هاشمی» و «فائزه هاشمی» فرزندان آیت الله هاشمی رفسنجانی از حوزه های انتخابیه کرمان و رفسنجان؛ تاکنون خبری از کاندیدا شدن آنها نیست.

این خبر تکمیل می شود...


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گادوین منشا به گل گهر سیرجان پیوست

حضور فرزند آیت الله حکیم بر مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش

سیل جمعیت بر مزار سردار دل ها در روز شهادت حضرت فاطمه(س)

عزاداری هیات های مذهبی کرمان مقابل خانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

شهردار لواسان بازداشت شد

افزایش حملات داعش در عراق بعد از ترور سلیمانی

روایت صدر از نظر رهبر انقلاب درباره لوایح FATF

شوراهای اجتماعی محلات، بازوی توانمند مدیریت شهری

جهاد کشاورزی در دشت دهرضای ریگان طرح پخش سیلاب اجرا می‌کند

دهه فجر، 8 ویژه‌برنامه فرهنگی در جنوب کرمان برگزار می‌شود

8 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان سیرجان رفع تصرف شد

سوگواره یاس نبوی فردا در امامزادگان شاخص کرمان برگزار می شود

ملک 10 میلیاردی با نیت امور قرآنی درشهرستان بم وقف شد

ظرفیت‌های فرهنگی باید به برنامه عملیاتی تبدیل شوند

بیمارستان آموزشی 202تختخوابی بم در سال 1400 به بهره برداری می رسد

طرح خروج ایران از NPT اعلام وصول شد

خیارهای گلخانه‌ای جنوب کرمان خوراک دام شدند

بازداشت دانشجوی ایرانی در زمان ورود به آمریکا

مدیرکل سیاسی استانداری کرمان نمره کامل انتخابات را گرفت

سه هزار گردشگر خارجی وارد کرمان شدند

رتبه دانشگاه شهید باهنر کرمان در جدیدترین رتبه‌بندی یورَپ (URAP)

10 هزار برنامه ویژه دهه فجر در کرمان اجرا می شود

جنبه مردمی جشن های دهه فجر تقویت شود

دل و قلوه ترامپ و نتانیاهو بر سرِ معامله قرن

چراغ سبز احتمالی آمریکا به مهاجران ایرانی

پیشنهاد عجیب روزنامه اصولگرا علیه روحانی

آیین چهلمین روز درگذشت سپهبد شهید سلیمانی 22 بهمن برگزار می‌شود

جزییات سقوط هواپیمای آمریکایی در افغانستان

احتمال مکاتبه روحانی با رهبری درباره رد صلاحیت‌ ها

بستر لازم برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات ایجاد شد

مشارکت مردم در صحنه انتخابات با امیدبخشی به جامعه محقق می‌شود

انتخابات فرصتی برای تقویت انسجام ملی است

محکوم کردن موضع گیری اخیر وزیر امور خارجه

تلفات جاده‌ای کرمان پنج درصد کاهش یافت

مس شهربابک در خانه برد

رسانه‌ها با بصیرت اخبار را منتشر کنند

سیل در استان کرمان افزون بر 220 میلیارد تومان خسارت به بار آورد

محصولات 60 ناشر در نمایشگاه قرآن کرمان عرضه می‌شود

بیایید باقی مانده عمر شورا و شهرداری را اثباتی کار کنیم/ همه اعضای شورا شریک تصمیمات هم هستیم

افزون بر 35 درصد دانش‌آموزان کشور مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای را فرا می‌گیرند

طرح نذر قرآن کریم در کرمان اجرا می شود

قانون محور فعالیت‌های انتخاباتی است/ برخورد جدی با تخلفات

همایش ناظم‌الاطبا به سال آینده موکول شد

توزیع کمک‌های مردمی رفسنجان در میان سیل زدگان سیستان و بلوچستان

روند برگزاری انتخابات در کرمان به خوبی پیش می‌رود

چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان کرمان برگزار می شود

خانواده زندانیان شهرستان انار حمایت می‌شوند

40 درصد اهداف آموزش‌های مهارتی در کرمان محقق شده است

افزون بر 600 راس دام بر اثر سیل و سرما در جنوب کرمان تلف شد

تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخابات در کرمان/کاندیداها روز سکوت تبلیغاتی را جدی بگیرند