کرمان رصد

آخرين مطالب

اقتدار پلیس در کرمان اجتماعي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - هلاکت شروری که 13 مامور نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود، انهدام باند سارقان خودرو با کشف 35 فقره سرقت، دستگیری قاتل در کمتر از هفت ساعت و کلاهبرداری اینترنتی با طراحی اپلیکیشن های دوست یاب از جمله خبرهای نیروی انتظامی استان کرمان در امروز (چهارشنبه) است که به نوعی اقتدار پلیس را در این منطقه به نمایش می گذارد.

هلاکت شروری که 13 مامور نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود
فرمانده انتظامی استان کرمان از هلاکت "ولی داد شه‌بخش" شرور سابقه داری خبر داد که در سال 1388، 13 تن از ماموران نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود.
سردار "عبدالرضا ناظری" با اشاره به هشت ماه اقدام کارشناسی و کار اطلاعاتی ماموران در قرارگاه عملیانی "ابوذر" اظهار داشت: در پی هلاکت 2 تن از اشرار مسلح در "کویر فهرج" توسط تکاوران استان کرمان در هفت آذر ماه جاری شناسایی اجساد این قاچاقچیان در دستور کار قرار گرفت.
وی در ادامه گفت: با شناسایی اجساد این افراد مشخص شد، یکی از آنها فردی به نام "ولی داد شه بخش" بوده که سال 1388 در کویر طبس با نیروهای فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی زمانی که برای دستگیری قاچاقچیان در حال انجام ماموریت بودند، درگیر می شود.
فرمانده انتظامی استان بیان کرد: این شرور بی رحم 13 تن از جان بر کفان نیروی انتظامی را به بی رحمانه ترین شکل در آن سال به شهادت می رساند.
سردار ناظری بیان داشت: از دیگر شرارت های وی می توان به شهادت تعدادی از نیروهای سپاه در منطقه "کورین زاهدان"، حمل و توزیع مسلحانه مواد مخدر و انجام چندین فقره درگیری مسلحانه دیگر در کویر استان کرمان از سال 1388 تاکنون اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه هلاکت وی مورد تائید اداره کل اطلاعات استان کرمان است، گفت: هلاکت این شرور موجی از رضایت را در مردم منطقه به همراه داشت که امیدواریم مرهمی باشد، برای دل مادران و فرزندان شهیدانی که برای حفاظت از این مرز و بوم جان خود را نثار کردند.
انهدام باند سارقان خودرو با کشف 35 فقره سرقت
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان از انهدام باند 10 نفره سارقان و کشف 35 فقره سرقت خودرو خبر داد.
سرهنگ "یداله حسن‌پور" اظهار داشت: در پی افزایش سرقت خودرو در سطح شهر کرمان، پیگیری ها برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار، کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت با انجام یک سری اقدامات پلیسی و استفاده از منابع اطلاعاتی موفق به شناسایی اعضای یک باند 10 نفره از سارقان شدند.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان ادامه داد: در چند عملیات غافلگیرانه تمام اعضای این باند 10 نفره دستگیر شده و در بازجویی های فنی کارآگاهان پلیس به 35 فقره سرقت خودرو و محتویات داخل آن در سطح شهرستان کرمان اعتراف کردند.
سرهنگ حسن پور از شهروندان خواست هشدارهای پلیسی را جدی گرفته و هرگونه موارد مشکوک را با شماره 110 به پلیس اطلاع دهند.
دستگیری قاتل در کمتر از هفت ساعت
فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری قاتل جوان 27 ساله در کمتر از هفت ساعت پس از وقوع قتل خبر داد.
سرهنگ "محسن صیفوری" گفت: عصر دیروز، خبر نزاع و درگیری بین چند جوان در خیابان امام شهرستان شهربابک به مرکز 110 اعلام و بلافاصله ماموران کلانتری مرکزی به محل اعزام شدند.
وی افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد یک جوان 27 ساله بر اثر این نزاع مجروح و پس از انتقال به بیمارستان، علیرغم تلاش تیم پزشکی فوت کرده است.
سرهنگ صیفوری افزود: در بررسی های پلیس مشخص شد این نزاع بر اثر اختلافات مالی بین مقتول و قاتل رخ داده و مقتول که جوانی 23 ساله بوده با سلاح سرد مجروح و قاتل پس از این حادثه از محل متواری شده است.
فرمانده انتظامی شهربابک افزود: ماموران انتظامی این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی و اشرافیت اطلاعاتی بر منطقه، توانستند قاتل را در شهرستان رفسنجان که قصد متواری شدن به تهران را داشت در کمتر از هفت ساعت از وقوع قتل، شناسایی و طی یک عملیات منسجم توسط نیروهای این فرماندهی دستگیر کنند.
توقیف 153 دستگاه خودرو دارای دستور قضایی در کرمان
جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از استعلام 14 هزار و 876 دستگاه خودرو در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و توقیف 153 خودرو با دستور قضایی در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ"علی کشاورزی" گفت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در خصوص خودروهای پارک شده در معابر شهر کرمان و استعلام آنها این طرح توسط 145 تیم گشت و هفت تیم نظارتی در سطح شهرستان کرمان اجرا شد.
وی افزود: در این طرح 14 هزار و 876 دستگاه خودرو مورد استعلام قرار گرفت که در این زمینه 6 دستگاه خودرو و چهار موتورسیکلت مسروقه کشف و تعداد 147 دستگاه که دارای دستور مقام قضائی بودند مورد شناسایی قرار گرفته و روانه پارکینگ شدند.
سرهنگ کشاورزی اظهار داشت: یکی از اولویت های پلیس در اجرای این طرح ها ارتقای کیفی احساس امنیت در بین شهروندان با هدف ایجاد آسایش روحی و روانی، برقراری نظم و امنیت مطلوب و رفع دغدغه های مردم است.
وی با اشاره به اینکه افتخار ما خدمت به مردم در زیر پرچم ولایت است گفت: تولید و حفظ امنیت نیازمند مشارکت شهروندان با پلیس است بنابراین دستیابی به امنیت پایدار و افزایش احساس آرامش فردی و اجتماعی مستلزم مشارکت همگانی و احساس مسئولیت جمعی است.
جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در خاتمه از شهروندان خواست هرگونه گزارش و اخبار را به سامانه 110 و هرگونه انتقاد، پیشنهاد، شکایت و تقدیر از کارکنان انتظامی را با سامانه 197 در میان بگذارند.
صدور کارت سوخت دلیل اصلی شلوغ شدن مرکز تعویض پلاک کرمان
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در زمینه شلوغی مرکز تعویض پلاک این شهرستان گفت: درخواست برای صدور کارت سوخت دلیل اصلی شلوغ شدن مرکز تعویض پلاک است.
سرهنگ "محمدرضا ایران نژاد" بیان داشت: علت اصلی شلوغی در مرکز تعویض پلاک سیرجان اقدام در زمینه تعویض پلاک برای صدور کارت سوخت است.
وی افزود: بسیاری از شهروندان در گذشته پس از خرید و فروش خودرو برای تعویض پلاک اقدام نکرده اند و در حال حاضر با توجه به افزایش تقاضای کارت سوخت مردم همزمان به مرکز تعویض پلاک مراجعه کرده و همچنین تعطیل شدن مرکز تعویض پلاک شهربابک مزید بر علت شده است.
سرهنگ ایران نژاد ادامه داد: ما نمی توانیم بلافاصله نیروی کار بیشتری به مرکز تعویض پلاک اضافه کنیم چون افراد شاغل در آنجا باید از لحاظ مسائل امنیتی تایید شوند و این کار زمان بر است.
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در خصوص راه اندازی مرکز دوم تعویض پلاک در سیرجان گفت: مرکز دوم تعویض پلاک در مراحل گرفتن مجوز است و بزودی راه اندازی خواهد شد.
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان با اعلام اینکه به همراه نداشتن مدارک و رعایت نکردن الزامات در زمان تعویض پلاک از دیگر دلایل شلوغی است گفت: کسانی می خواهند برای تعویض پلاک خودرو اقدام کنند باید برای تسریع در انجام کار با خودرو و مدارک کامل شده مراجعه کنند.
سرهنگ ایران نژاد خاطرنشان کرد: به همراه داشتن اصل سندمالکیت، کارت خودرو، بیمه نامه، کارت معاینه فنی، پرداخت خلافی و عوارض خودرو و حضور خریدار و فروشنده با کارت ملی و شناسنامه الزامی است.
فرمانده انتظامی سیرجان در پایان بیان داشت:شهروندان مراقب افراد سودجو و کسانی که اقدام به خرید و فروش نوبت می کنند باشند و این موضوع جرم محسوب می شود و نیروی انتظامی در حال پیگیری و برخورد قانونی با این افراد است.
زن جاعل نیز به مقصود خود نرسید
رئیس‌ پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان از کشف چهار فقره جعل و دستگیری یک نفر متهم زن در این رابطه خبر داد.
سرهنگ حسن‌پور افزود: در پی شکایت فردی از کارکنان بازنشسته یکی از ارگان های دولتی مبنی بر جعل فیش حقوقی و کارت شناسایی وی و استفاده از این مدارک برای خرید اقساطی کالا موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس با انجام تحقیقات میدانی و کار اطلاعاتی موفق به شناسایی یک نفر متهم زن در این رابطه شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان در خصوص شگرد این سارق تصریح کرد: متهم بعد از به دست آوردن عکس مالباختگان به شگردهای مختلف، اقدام به صدور کارت شناسایی و فیش حقوقی آنها کرده و با استفاده از آنها از فروشگاه های مختلف خرید اقساطی می کرد.
سرهنگ حسن پور بیان داشت: متهم طی یک عملیات غافلگیرانه در حالی که صورت خود را با ماسک کاملاً پوشانده بود و مجدد قصد خرید اقساطی برخی لوازم منزل را داشت، توسط کارآگاهان زن این پلیس دستگیر و در بازرسی از وی تعداد زیادی مدارک مجعول از جمله کارت شناسایی و فیش حقوقی کشف شد.
این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه متهم تاکنون به چهار فقره جعل مدارک و تحصیل مال نامشروع از این طریق اعتراف داشته است افزود: تحقیقات در خصوص سایر شاکیان همچنان ادامه دارد.
کشف 19 فقره سرقت منزل و خودرو در عملیات پلیس کرمان
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از کشف 19 فقره سرقت و دستگیری یک نفر متهم در عملیات پلیس آگاهی کرمان خبر داد.
سرهنگ" یدالله حسن‌پور" اظهار داشت: در پی افزایش سرقت منزل در سطح شهر کرمان، پیگیری ها برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار، کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت با انجام یکسری اقدامات پلیسی و استفاده از منابع اطلاعاتی موفق به شناسایی یک متهم شدند.
سرهنگ حسن پور با اشاره به دستگیری متهم طی یک عملیات غافلگیرانه بیان داشت: در بازجویی های فنی کارآگاهان پلیس متهم به 19 فقره سرقت منزل و خودرو در سطح شهرستان کرمان اعتراف کرد.
رئیس پلیس آگاهی استان ضمن اشاره به شناسایی کلیه مالباختگان و تحویل اموال کشف شده به آنان از همشهریان خواست، هشدارهای پلیسی را جدی گرفته و هرگونه موارد مشکوک را با شماره 110 به پلیس اطلاع دهند.
کلاهبرداری با ترفند درج آگهی فروش لوازم خانگی در سایت دیوار
رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی کذب در سایت دیوار، از کاربران فضای مجازی به بهانه فروش لوازم خانگی کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.
سرهنگ "امین یادگارنژاد " در تشریح این خبر گفت: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی کلاهبرداری از وی به مبلغ سه میلیون ریال از طریق سایت دیوار شده بود، که در این خصوص موضوع به طور ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی پرونده در سایت دیوار آگهی فروش لوازم خانگی را مشاهده و با توجه به قیمت مناسب آن مبلغ سه میلیون ریال به عنوان بیعانه به شماره‌ حساب اعلامی که در آگهی درج ‌شده بود واریز کرده است، اما پس از پرداخت پول و با تماس‌های بعدی شاکی کسی جوابگو نبوده که از پلیس فتا درخواست رسیدگی می کند.
وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی در فضای مجازی و اقدامات کارشناسی، متهم شناسایی، دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.
رئیس پلیس فتا استان کرمان بیان داشت : قبل از اطمینان به صحت اطلاعات ارائه‌ شده فروشنده، اقدام به واریز وجه نکنند و حتی‌الامکان ارتباطات و خریدوفروش‌ها را به‌صورت حضوری انجام دهند و از افرادی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آن‌ها پیش از انجام معامله فراهم باشد و قبل از خرید، کالا را با دقت مورد بررسی قرار دهید.
سرهنگ یادگار نژاد توصیه کرد: ارائه اطلاعات حساب از سوی فروشنده نباید موجب اعتماد افراد شود زیرا ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد و نباید تحت هیچ عنوان پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت شود.
این مقام مسئول از مردم خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
برچسب‌ها
کرمان ایرنا پلیس


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دفن پسماندهای ویژه بیمارستانی در مکان جدید

جاده آبشار یاسوج در روز جهانی پاکسازی زمین از پسماند پاک می شود

مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی

تملک  اراضی اثر طبیعی- ملی سرو کهنسال ابرکوه توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

وضعیت جسمانی مهران رجبی پس از ابتلا به کرونا از زبان خودش!

یکتا ناصر سریال دل را لو داد؟! + عکس

پیش‌بینی وزش تندبادهای لحظه‌ای در کرمان

فوتی‌های کرونا در کرمان از مرز 800 نفر عبور کرد

حال مهران رجبی خوب نیست! + توضیحات پزشک معالج

حیات بر روی زمین وابسته به لایه اوزون است

مدیرکل راه کرمان: اراضی ملی به طرح ملی مسکن بم اضافه شد

معاون امداد و نجات: کرمان به دانشگاه امدادرسانی کشور تبدیل می‌شود

سقوط یک جوان در چاه

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 28 شهریور 99

با وام مسکن، فقط می‌توان 7متر خانه خرید

کارشناسان بهداشتی 296 بازدید از مدارس جیرفت انجام دادند

امامان جمعه: الگوگیری از دفاع مقدس غلبه بر جنگ اقتصادی را میسر می‌کند

پاکسازی خیابان ولی عصر از فیلتر سیگار

عبور سامانه بارشی از نوار شمالی کشور طی هفته آینده

ضرورت اصلاح طرح تفصیلی و تغییر برخی کاربری ها در محله هرندی

توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین رانندگان تاکسی

قربانیان کرونا در کرمان از مرز 800 نفر هم گذشت

شمار جانباختگان کرونا در کرمان از مرز 800 نفر گذشت

تعیین تکلیف کاربری پایانه شرق در آینده‌ای نزدیک

مرکز بین المللی اسلامی کیش دهه فجر به بهره برداری می رسد

غرق شدن 2 جوان در رودخانه ارمند

حریرچی: کل کشور در وضعیت قرمز است

سرانجام ساخت مترو پرند

ابلاغ دستورالعمل ارتقای امنیت بانوان در شهر به مناطق 22 گانه تا پایان مهر

تشریح جزئیات مراسم‌های عزاداری بانوان در ایام محرم

ترامپ: 5 کشور عربی دنبال توافق با تل‌آویو هستند

افزایش موارد ابتلا به کرونا در اغلب استان‌ ها

دمای هوای تهران گرمتر می‌ شود

قیمت مصوب تخم‌مرغ، شانه‌ای 26هزار تومان

تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک

تناقض در ادعای تعقیب و گریز مانی، کولبر 14ساله

ترامپ باز هم ایران را به حمله شدیدتر تهدید کرد

سازمان الکترونیک موجب نظارت مطلوب بر رفتار بیمه شدگان می‌شود

تحول در ذاکری اهل بیت (ع) جزو ضروریات است

کاهش کیفیت هوا در تهران

محور هراز 4 روز یک‌ طرفه می‌ شود

خطر موج همزمان آنفلوانزا و کرونا

معرفی بهترین سریال های خارجی کمدی + عکس (قسمت دوم)

ممنوعیت حمل سلاح خارج از فصل شکار

ششمین جلسه نشست هم اندیشی ماهیانه سمن های محیط زیستی همدان در سال

ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه حادثه آفرید

خبر فوری: تحریم‌ های جدید آمریکا علیه ایران

منشا با گل‌گهر تمدید کرد

شریعتمداری:وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی،کودکان محروم از تحصیل را شناسایی می کند تا به چرخه آموزش باز گردند

وزیر تعاون به کرمان سفر می‌کند