کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس سازمان صمت استان کرمان:

تشکیل 200 پرونده تخلف صنفی در کرمان/برخی به دنبال سوء استفاده از شرایط موجود هستند اقتصادي

تشکیل 200 پرونده تخلف صنفی در کرمان/برخی به دنبال سوء استفاده از شرایط موجود هستند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: متاسفانه درصدی افراد سودجو که تعداد آنها زیاد نیست( در استان کرمان حدود 80 هزار واحد صنفی وجود دارد) دنبال سوءاستفاده کردن از شرایط اقتصادی حاکم بر بازار می باشند لذا افزایش قیمت 10 تا 25 درصدی را در قیمت برخی کالاها در بازار کرمان شاهد هستیم.

اتوبوس مطالبه گری صبح امروز 12 آذرماه در راستای رصد قیمت اجناس در بازار پس از افزایش قیمت بنزین حرکت خود را از چهارراه امام جمعه کرمان آغاز کرد. مقرر بود این اتوبوس مطالبه گری با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان، فرماندار کرمان، رییس اتاق اصناف و رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باشد که فقط مهدی حسینی نژاد رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در این اتوبوس حضور داشت که این موضوع نشان می دهد رصد بازار و مدیریت قیمت ها به چه میزان برای مسئولین استان مهم بوده که امروز حتی رغبت نکردند در این اتوبوس حضور یابند و ضمن پاسخگویی به سوالات خبرنگاران، وضعیت بازار را از نزدیک مشاهده کنند.
این مسئولین تنظیم بازار را فقط در جلسات ستاد تنظیم و پشت میز می دانند. جالب این است که نماینده معاون استاندار و نماینده مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در همان ساعت اولیه به بهانه مشغله کاری اتوبوس را ترک کردند!!! و جالب تر اینکه فرماندار حتی رغبت به اینکه نماینده ای بفرستد را هم نکرده است.
مهدی حسینی نژاد رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در این حضور در پاسخ به سوال مبنی بر گرانی کرایه تاکسی های بین شهری و عدم وجود برنج پاکستانی در جنوب استان کرمان گفت: طرح تشدید بازار بر اساس مصوبه تنظیم و پیشنهاد وزارت صمت مبنی بر پایش بهتر بازار، بلافاصله پس از اصلاح قیمت بنزین همزمان با سراسر کشور در استان کرمان نیز آغاز شد و برای این امر سایر دستگاه ها نیز به کمک سازمان صمت آمدند و در جلسه قبل ستاد تنظیم بازار استان مقرر شد ظرف یک هفته 30 پایش در سطح استان کرمان صورت گیرد و نتیجه این پایش ها در جلسه آینده ستاد تنظیم بازار ارائه شود.
وی افزود: در دو هفته گذشته بیش از 6 هزار واحد صنفی در شمال استان کرمان بررسی کردیم که 200 پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.
رییس سازمان صمت استان کرمان با بیان این مطلب که گرانی قیمت بنزین مربوط به سازمان صمت نیست، تصریح کرد: افزایش قیمت بنزین متاسفانه روی برخی اقلام تاثیر مستقیم همانند کرایه تاکسی تاثیر مستقیم دارد که باید با برنامه ریزی مناسب این افزایش قیمت را با اعطای یارانه یا افزایش قیمت (این افزایش براساس بررسی های کارشناسی) کرایه ها جبران کنیم که به دلیل مسایل اقتصادی و ... فعلا مجوز افزایش قیمت داده نشده است و هرگونه تصمیمی در این باره به اطلاع مردم خواهد رسید.
وی ادامه داد: متاسفانه درصدی افراد سودجو که تعداد آنها زیاد نیست(در استان کرمان حدود 80 هزار واحد صنفی وجود دارد) دنبال سوءاستفاده کردن از این موضوع هستند لذا افزایش قیمت 10 تا 25 درصدی را در قیمت کالاها در بازار کرمان شاهد هستیم.
حسینی نژاد در خصوص افزایش قیمت آهن آلات در استان کرمان، بیان کرد: استان کرمان به سمت صنعتی شدن پیش می رود و برای تکمیل زنجیره های فولادی در استان زیرساخت های ایجاد شده و در این راستا نیز سالانه یک میلیون و 200 تن میلگرد در استان کرمان تولید می شود.
وی اضافه کرد: قیمت آهن آلات در استان کرمان مدیریت شده و افزایش قیمت در این زمینه نداشتیم و برای افراد سوءاستفاده کننده نیز پرونده های تخلف تشکیل شده است اما در مجموع افزایش قیمت فولاد در استان کرمان نسبت به سایر استان های کشور بسیار کمتر بوده است.
رییس سازمان صمت استان کرمان در حاشیه بازرسی یک مغازه میوه فروش که اقدام به عدم درج اتیکت قیمت و گران فروشی کرده بود، اظهار کرد: متاسفانه جرایم ما بازدارنده نیستند به طور مثال جریمه عدم درج اتیکت 90 تا 100 هزار تومان است که باید این قوانین در سطح ملی اصلاح شوند.
وی بیان کرد: ملاک ما برای بازرسی آخرین فاکتوری است که واحد صنفی ارایه می دهد و مردم حتما فاکتور بخواهند.
رضا سنجری مدیر کل امور اقتصادی استانداری کرمان نیز در خصوص خروجی جلسات تنظیم بازار گفت: مشکل تنظیم بازار با تشکیل یک یا دو جلسه حل نمی شود ضمن آنکه بسیاری از تصمیمات را ستاد تنظیم بازار کشور می گیرد و ستاد تنظیم بازار در استان ها صرفا مجری موارد تصویب شده از سوی ستاد تنظیم بازار کشوری هستند.
وی ادامه داد: برای بازار سازی، دولت استان ها را مکلف کرده که دیگر منع صادرات به سایر استان ها نداشته باشند لذا مصوبات تنظیم بازار در صورتی اجرایی می شود که همه کشور مصوبه یکسان داشته باشند و همه استان ها آن را اجرایی کنند.
مدیر کل امور اقتصادی استانداری کرمان در خصوص قیمت نان در کرمان گفت: سقف قیمت نان یارانه ای در کشور مشخص شده است حتی برای نانوایان آزاد پز نیز این قیمت معین شده و باید نظارت ها بر قیمت نان در سطح کرمان تشدید یابد تا جلوی هرگونه تخلفی در قیمت یا وزن نان را بتوانیم بگیریم.
سنجری با بیان این مطلب که برخورد قهری با بازار تبعات دارد، عنوان کرد: کشور اکنون در شرایط عادی اقتصادی نیست لذا باید همه مردم و اصناف همکاری کنند تا مشکلات به حداقل ممکن برسد اما در این بین شاهدیم برخی به دلیل دغدغه کمبود سرمایه در گردش در آینده، اقدام به عدم عرضه کالا می کنند که باید پیگیری و برخورد جدی با این افراد صورت گیرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توضیح ستاد بودجه درباره یارانه 72هزار تومانی

آخرین تغییرات قیمتیِ اقلام خوراکی در بازار

امشب؛ واریز سومین مرحله یارانه معیشتی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/08

افزون بر یک میلیون تن محموله ریلی در کرمان بارگیری شد

سیلاب افزون بر 9 هزار کیلومتر از جاده‌های سیستان و بلوچستان و کرمان را تخریب کرد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/07

میزان افزایش یارانه برای سال 99 اعلام شد

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود

ارائه خدمات کشاورزی منوط به بیمه محصولات می شود

میزان عیدی کارکنان دولت تعیین شد

786 هزار و 397 نفر مسافر از طریق راه آهن استان کرمان جابه جا شدند

بزرگترین مجتمع روی و سرب کشور در کرمان احداث می شود

مصرف CNG در استان کرمان 50 درصد افزایش یافت

جابجایی مسافر در خطوط ریلی استان کرمان 1.5 درصد افزایش یافت

گزارش ایسنا از دومین نمایشگاه سیمکس سیرجان + عکس

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/06

برگزاری پاویون کرمان در نمایشگاه افغانستان

طغیان رودخانه موجب قطع برق 10روستای ریگان شد

شرایط جوی بتن ریزی کارخانه تغلیظ ایجو شهربابک را با مشکل مواجه کرد

اعلام زمان واریز یارانه حمایتی بهمن

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/05

78.3 درصد اعتبارت هزینه ای استان کرمان تخصیص داده شد

صنعت باید فعالیت‌های دانش بنیان را جدی بگیرد/ دچار خودتحریمی هستیم

سیرجان، بزرگترین عرضه کننده آهن اسفنجی کشور

باید قطعات شرکت‌های بزرگ مورد نیاز در سیرجان از داخل استان تامین شود

عدم شناخت توانمندی‌ها، یکی از مشکلات حوزه تولید در کشور

توجه به بخش خصوصی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت است

مشترکان خوش مصرف برق پاداش دریافت می‌کنند

دستگاه‌های استان 28 درصد اسناد خزانه را جذب کردند

جهل بزرگی در سیاست‌گذاری فرش کرمان اتفاق افتاد/فرش همچنان در اولویت دولت نیست

مردم نگران مرغ و گوشت برای شب عید نباشند

باند تولید ارز دیجیتال و قاچاق سوخت در جیرفت منهدم شد

مصرف روزانه 170 میلیون مترمکعب سوخت در کشور

قیمت خودروهای داخلی 98/11/02

قیمت خودروهای وارداتی 98/11/01

احتمال افزایش یارانه نقدی به 75 هزار تومان

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/02

حداقل حقوق کارمندان در سال 99

همتی: تمام وام‌ ها را دانه درشت‌ ها نگرفته‌ اند

حضرتی: قرار نیست مسافران، مالیات سفر بدهند

نرخ تورم دی‌ ماه اعلام شد

کارخانه تولید مس بلیستر در سیرجان افتتاح شد

یک هزار واحد صنعتی به چرخه تولید کشور بازگشتند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/01

استثنائاتِ عدم پرداخت عوارض خروج از کشور

کارمندان امسال چقدر عیدی می‌ گیرند؟

تهدیدات ناشی از نپیوستن ایران به FATF چیست؟

کدام تراکنش‌ ها نیاز به رمز پویا دارند؟

یک طرح زیرساختی در منوجان به بهره‌برداری رسید