کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده مردم رفسنجان و انار:

خاموشی چاه‌موتورهای کشاورزی رفسنجان امسال اجرا نشود سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - نماینده مردم رفسنجان و انار گفت: با توجه به نیاز آبی درختان پسته و اینکه امسال با توجه به تیمار درختان مجبوریم آب‌دهی انجام دهیم تقاضا داریم امسال خاموشی چاه‌موتورها اجرا نشود.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد انارکی‌محمدی پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان رفسنجان اظهار داشت: از مهمترین مباحثی که هر سال دچارخسارت شدیم رودخانه‌ها بوده که عدم لایروبی و جابه جایی مسیر آنها هزینه روی دوش مردم گذاشته است.
وی افزود: سال گذشته در بحث منابع‌طبیعی کار خوبی شد و حدود سه هزار گورآب ایجاد شد و حدود پنج میلیارد تومان برای تعمیر سد بالادست هزینه شد که در مرحله اول بارندگی هشت میلیارد مترمکعب آب ذخیره شد و مرحله دوم دریاچه عظیمی ایجاد شد که تا مدت‌ها آب داشت، همچنین بخشی از آب به زمین تزریق شد. هر سال که سیل پل را تخریب می‌کرد با ایجاد گورآب‌ها و دریاچه کنترل شد و خسارتی نداشتیم.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان اینکه امسال برای رودخانه ناصریه مبلغ خوبی درنظر گرفته شده است، ادامه داد: امیدواریم شاهد خسارت‌ها در مسیر نباشیم و حوادث کمتر شود و اقداماتی در کل روستاها انجام شده است.
محمدی انارکی با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا اتفاقات ناگوار در زمینه سیل نیفتد، اظهار کرد: امسال وضعیت محصول پسته بعد از سال‌ها در رفسنجان خوب است که کشاورزان با برداشت این محصول به فکر سال‌های آتی باشند و پول حاصل از محصول را مجدد به خرید زمین اختصاص ندهند.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بارندگی کمک می‌کند درختان تغذیه شوند و با توجه به این موضوع که کشاورزان نتوانستند باغات را تعمیر کنند اگر موتورپمپ‌ها خاموش شود نوبت بعضی کشاورزان 90 روز دیگر می‌شود در صورتی که کوددهی نیاز به آبیاری دارد.
محمدی انارکی با اشاره به محصول خوب پسته سال آینده در شهرستان رفسنجان، گفت: با توجه به نیاز آبی درختان و اینکه امسال با توجه به تیمار درختان مجبوریم آب‌دهی انجام دهیم تقاضا داریم امسال خاموشی چاه‌موتورها اجرا نشوند و کشاورزان سال آینده جبران می‌کنند.
مدیر امور منابع آب شهرستان رفسنجان نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به اینکه سه رودخانه اصلی در شهرستان جاری است و این رودخانه ها از مناطق‌ مسکونی‌ و جاده های مواصلاتی می گذرند که خطراتی را برای شهروندان به وجود می آورند باید نسبت به لایروبی رودخانه ها و باز کردن دهانه پلها اقدام کرد.
علی احمدی پور با بیان اینکه در رفسنجان بارندگیهای سیل آسا نداریم، افزود: اما با این وجود به طوری رگباری و پراکنده هم باعث جاری شدن سیل در رودخانه ها می شود که باید اداره گاز، برق و آب و شرکت نفت نسبت به جابجایی خطوطشان که در بستر رودخانه هستند، اقدام کنند و یا ‌مقاوم سازی انجام شود.
وی ادامه داد: دهیاری‌ها و شهرداری‌ها برای لایروبی بستر رودخانه و دهانه پلها طی 15 روز باید اقدام کرده البته قبل از این شهرداری رفسنجان و بعضی از دهیاری‌ها این کار را انجام داده اند؛ اگر جان یک نفر از شهروندان هم در خطر بیافتد همه ما مسئول هستیم.
مدیر امور منابع آب شهرستان رفسنجان تأکید کرد: دهیاران نماینده دولت هستند و نباید اجازه دهند حریم بستر رودخانه تصرف شود و یا خاک، شن‌ و ماسه برداشت شود، وظیفه دارند که از رودخانه ها حفاظت کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هر نوع تسهیلاتی مشمول مصوبه تعویق 3 ماهه پرداخت اقساط به دلیل کرونا نیست

مس رفسنجان چگونه به لیگ برتر صعود کرد؟

حجت حسنی درگذشت + علت فوت

مس شهربابک معادلات لیگ دسته دوم فوتبال تغییر داد/رضایی:حق شهربابک، صدر جدول بود

ابتلای بیش از 4600 نفر در کرمان به ویروس کرونا

دریافت پرچم ماه محرم از 110 مسجد پایتخت

نمایندگان مجلس به کمک شورای شهری‌ها می‌آیند

کاهش 60 درصدی تخلفات ساختمانی

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 18 مرداد 99

فیلم همزیستی یوزپلنگ‌ها و جنگلبان مربوط به مازندران نیست

شمار قربانیان کرونا در کرمان به 520 نفر رسید

هوای تهران مطلوب است

دستگیری عاملان درگیری منجر به قتل در سیرجان

سایه روشن انبارهای شیمیایی تهران

پیام تسلیت اعضای هیئت مدیره سازمان در پی درگذشت حجت الاسلام سید علی سیدین

آخرین جزئیات کشف جسد «سُها رضانژاد»

تایید سرقت 6کیلو طلا از طلافروشی اسلامشهر

روسیه: به هر حمله موشکی، پاسخ اتمی می‌ دهیم

شکایت از وزیر ارتباطات بدلیل عدم فیلتر اینستاگرام

تلاش مشترک شهرداری و جهاد برای ساخت یک رام قطار ملی

پیشتازی دامداری‌ها در تولید بوی نامطبوع در تهران