کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان:

رهبری برای جلوگیری از شیطنت آمریکا مذاکره را منع می‌کند سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان قاطعیت داشتن در منع مذاکره از سوی رهبر بزرگوار انقلاب را دارای هدف دانست و گفت: رهبری مذاکره را با قطعیت منع می کنند تا از شیطنت ، فساد و نفوذ آمریکا جلوگیری کند.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز این هفته کرمان افزود: آمریکا با هر کسی وارد مذاکره و مصالحه شده تنها معاهده را امضا کرده است ولی در اصل کارش خیانت ، جنایت، تهدید و استثمار است و خیانت های بارز و مشخص آمریکا حتی در مورد دوستانش نیز صدق می کند .
وی ادامه داد: از شاه در زمان طاغوت کسی بیشتر تسلیم آمریکایی ها نشد و هر آنچه خواستند غارت و سوء استفاده و چپاول کردند و وقاحت آن ها تا جایی بود که به صراحت این غارت را اعلام کردند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه آمریکا با هر کشوری که مقابلش ایستاد و اظهار توانمندی کرد علیه آن هر روز نقشه کشیدند گفت: آمریکا تنها پای میز مذاکره با آن کشورهایی که خواهان مذاکره اند می نشیند و جز تعدادی عکس که در تاریخ ماندگار باشد چیزی از برگزاری مذاکره دریافت نمی شود و به هیچکدام از تعهدات خود عمل نمی کنند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به تاریخ قبل و بعد از انقلاب اسلامی گفت: در قبل از انقلاب اموال کشور به غارت برده شد و غرور ملی کشور دچار چالش شد و آن را مورد هجمه قرار دادند و علیرغم همه امتیازاتی که به آمریکا داده شد شاه هیچ تصمیمی در جغرافیای ایران نمی توانست بگیرد.
وی افزود: شاه با همه سرسپردگی و بیچارگی و بدبختی نیز اذعان داشت که این همه سرویس و امتیاز دادیم اما هیچکدام حاضر نمی شوند ما یک جا تصمیم بگیریم.
وی با اشاره به تاریخ بعد از انقلاب گفت: دشمن از همان روزهای اول دشمنی را با ما شروع کرد و رژیم طاغوت به قتل و کشتار مردم پرداختند و وقتی شاه فرار کرد اجازه محاکمه نیز ندادند و بعد از انقلاب نیز شیطنت های دیگری را چون تحریم و جنگ هشت ساله را در دستور کار خود قرار دادند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به تهدیدهای مختلف علیه امنیت ایران گفت: بعد از دوران دفاع مقدس روی کار آمدن دولت های مختلف همگی شعارهایی دادند و تلاش در شعارزدایی شد و دشمن نیز تحریم رها را وسیع تا جایی که رییس جمهور وقت را تحریم کرد.
وی افزود: وقتی شعار گفت و گوی تمدن ها داده شده آن ها ایران را مرکز شرارت نامیدند و وقتی دولت یک مقدار گرایش پیدا کرد که مذاکره کند تحریم های لایه لایه را علیه ایران شروع کردند و اتفاق برجامی که نفس گیر و وقت گیر که ماه ها و روزها روی آن ها کار شد اما با کمال وقاحت از برجام بیرون امدند .
وی اضافه کرد: البته کشورهای دیگر نیز در شعار با ما هستند چرا که آن ها نیز هیچکدام به تعهداتشان عمل نکردند و تنها می خواهند کشور را معطل کنند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با توجه به دو دیدگاه که مذاکره باید انجام شود یا انجام نشود گفت: هر دو نگاه کشور الان اعتقاد دارد که با آمریکایی ها هیچ وقت نمی توان مذاکره کرد.
وی با تاکید بر اینکه اساتید دانشگاه و مراکز علمیه باید مصادیق متعدد خیانت آمریکا را بگویند و واقعیت حدیث استکبار را در راس آمریکا باز کنند گفت: جمهوری اسلامی ایران با قدرت، شجاعت و مقاومت راه خود را ادامه دهد چرا که هزینه سازش بالاتر از هزینه مقاومت است و در مقاومت است که پیروزی از آن ما خواهد شد.
وحدت، همدلی و همراهی اصل اساسی و نیاز جدی دین در جامعه اسلامی است
امام جمعه کرمان با اشاره به شروع هفته وحدت و ولادت پیامبر اعظم (ص) گفت: وحدت، همدلی و همراهی اصل اساسی دین و نیاز جدی در جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی گفت: دشمنان خواهان نابودی وحدت جهان اسلام هستند و کمر بسته اند تا جدایی را بین گروه های مسلمان به وجود آوردند و آن ها را مقابل هم قرار دهند.
وی در ادامه گفت: مراکز، مجامع علمی و سیاسی، آن ها که اهل تحلیل و توان تحلیل را دارند در درون تشکل ها در جلسات مختلف مساله سازش با دشمن را مورد بررسی جدی قرار داده و آن را بازنگری کنند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: معاد واقعیت‌ها را برای انسان‌ها آشکار می‌کند و کسی که از صحنه معاد غافل بماند دچار غفلت خواهد شد.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه در قیامت هر کسی با هر که علاقمند است محشور خواهد شد گفت: در دو دسته از آیات قرآن این واقعیت برای ما بیان می شود که پیشوا در جلوی پیروان خود در قیامت حرکت می کند و یا در جای دیگری می گوید که هر کسی و هر گروهی با امام خود محشور و به صحنه می آید و چقدر زشت و ناپسند است برای آنانکه که آبشخور آن ها آتش است و پیشوایشان آن ها را به دنبال خود به آتش می کشند.
وی با توجه به نقش فوق العاده وحدت و فرمایش علی علیه السلام گفت: رهبری جامعه به ولایت مهم ترین رکن و از برخی ارکان مشهور نیز جایگاهش محکم تر و قوی تر است و تاریخ را که نگاه می کنیم می بینیم که چه قوم هایی که در تاریخ رهبران لایق و الهی پیدا کردند و در ردیف اول انسان ها و اقوام خوب قرار گرفتند و همان قوم در تاریخ رهبران نالایق پیدا کردند در پست ترین مقام ها قرار گرفتند.
وی نقش رهبری و ولایت را کاملا ممتاز اعلام کرد و گفت: قرآن کریم انسانی را مورد ستایش قرار می دهد که در زندگی فردی و اجتماعی خود امام واقعی را خوب بشناسد و رهبر الهی را پیشوای خود انتخاب کند و بالعکس آن انسانی که ظلم و جور را دنبال می کند یک انسان تجاوزگر است که قرآن این انسان را به شدت مورد نکوهش قرار گرفته است.
برچسب‌ها
مذاکره کرمان ایرنا ایالات متحده آمریکا نماز جمعه


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تبدیل جزیره کیش به مرکز علمی ایران در میان مناطق آزاد کشور

کرمان؛ کودکانی که آب ندارند و می‌میرند...

از نرخ تورم 21 درصدی در استان کرمان تا پیشنهاد افزایش 11 درصدی نرخ کرایه تاکسی از سوی شهرداری

تشکیل 95 پرونده تخلف ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌ کننده در کرمان

فرمانده سپاه کرمان:تحریم نیروی انتظامی موجب افزایش مقبولیت این نیرو می‌شود

پیگیری برای راه‌اندازی فروشگاه مجازی تعاونی روستایی در کرمان

شجاعی برهان در مراسم معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: شفافیت و تکریم منابع انسانی شعار و محور عملکردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

درختان تاریخی باغ شاهزاده ماهان شناسنامه دار می‌شوند

دانش‌آموزان قلعه‌گنج 25 کلاس جدید نیاز دارند

تحریم‌های آمریکا هیچ اثری ندارد

ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم و تجمعات در تالارهای کرمان

محکومیت 47 میلیاردی متخلفان کالا و خدمات در استان کرمان

مهریه نامتعارف در کرمان دردساز شد

پیش بینی وزش باد شدید در استان کرمان

سه نفر در حوادث بامداد پنجشنبه کرمان جان باختند

پلیس جیرفت بیش از یک تُن مواد مخدر کشف کرد

بیش از 20 میلیارد ریال برای توسعه شبکه برق جیرفت هزینه شد

درختان تاریخی باغ شاهزاده ماهان شناسنامه‌دار می‌شوند

تحریم ناجا باعث مقبولیت این نیرو می شود

مراسم تجمعی در گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) نخواهیم داشت

بهره‌برداران بخش دام و طیور نیازمند تسهیلات بانکی هستند

طرح آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از اول مرداد اجرا می‌شود

امدادگران کرمانی در 6 حادثه سخت امدادرسانی کردند

دستگیری 5 اکیپ تخلف شکار و صید در استان کرمان

شیوع کرونا 98 میلیارد تومان به بخش دام و طیور استان کرمان خسارت زده است

10 میلیارد ریال به تجهیز مدارس ریگان تخصیص یافت

هفته قوه قضاییه مجالی برای تداوم سیاست های حوزه قضایی در حمایت از تولید است

خشت به خشت تا بهشت

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

9 کشته و مصدوم در 2 تصادف کرمان

خسارت‌های اقتصادی ناشی از کرونا به دلیل عدم چابکی و سوءمدیریت بود

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

ارزشیابی پایانی دروس عملی هنرستان‌های فنی حرفه ای حضوری برگزار می‌شود

بامداد پنجشنبه مرگبار در کرمان

کرونا رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کرمان را به خط پایان رساند

فعالیت‌های آموزشی فرهنگی کرمان آغاز شد

برگزاری مراسم و تجمعات در تالارها و سالن های پذیرایی کرمان ممنوع است

راهدار کهنوجی کودک 2 ساله سرگردان در بزرگراه را نجات داد

نحوه برگزاری گرامیداشت ایام ارتحال امام تشریح شد

هلاکت شرور مسلح در درگیری شبانه پلیس کهنوج

مبتلایان به کرونا در استان کرمان چند نفر شدند؟

شمار مبتلایان به کرونا در کرمان به 1609 نفر رسید

43 کارفرمای متخلف استان سمنان به دستگاه قضا معرفی شدند

شناسایی گونه ای کمیاب از ژله ماهی دکمه آبی برای نخستین بار در شمال غربی جزیره کیش

فراخوان طرح پژوهشی تنظیم سند ارتقای وضعیت زنان منطقه آزاد کیش

الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراکز ورزشی کیش

پرداخت 143 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی های گلستان

جزئیات افزایش نرخ سود تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل اعلام شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان: اعتمادسازی اساس و بنیان کار روابط عمومی هاست