کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان:

رهبری برای جلوگیری از شیطنت آمریکا مذاکره را منع می‌کند سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان قاطعیت داشتن در منع مذاکره از سوی رهبر بزرگوار انقلاب را دارای هدف دانست و گفت: رهبری مذاکره را با قطعیت منع می کنند تا از شیطنت ، فساد و نفوذ آمریکا جلوگیری کند.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز این هفته کرمان افزود: آمریکا با هر کسی وارد مذاکره و مصالحه شده تنها معاهده را امضا کرده است ولی در اصل کارش خیانت ، جنایت، تهدید و استثمار است و خیانت های بارز و مشخص آمریکا حتی در مورد دوستانش نیز صدق می کند .
وی ادامه داد: از شاه در زمان طاغوت کسی بیشتر تسلیم آمریکایی ها نشد و هر آنچه خواستند غارت و سوء استفاده و چپاول کردند و وقاحت آن ها تا جایی بود که به صراحت این غارت را اعلام کردند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه آمریکا با هر کشوری که مقابلش ایستاد و اظهار توانمندی کرد علیه آن هر روز نقشه کشیدند گفت: آمریکا تنها پای میز مذاکره با آن کشورهایی که خواهان مذاکره اند می نشیند و جز تعدادی عکس که در تاریخ ماندگار باشد چیزی از برگزاری مذاکره دریافت نمی شود و به هیچکدام از تعهدات خود عمل نمی کنند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به تاریخ قبل و بعد از انقلاب اسلامی گفت: در قبل از انقلاب اموال کشور به غارت برده شد و غرور ملی کشور دچار چالش شد و آن را مورد هجمه قرار دادند و علیرغم همه امتیازاتی که به آمریکا داده شد شاه هیچ تصمیمی در جغرافیای ایران نمی توانست بگیرد.
وی افزود: شاه با همه سرسپردگی و بیچارگی و بدبختی نیز اذعان داشت که این همه سرویس و امتیاز دادیم اما هیچکدام حاضر نمی شوند ما یک جا تصمیم بگیریم.
وی با اشاره به تاریخ بعد از انقلاب گفت: دشمن از همان روزهای اول دشمنی را با ما شروع کرد و رژیم طاغوت به قتل و کشتار مردم پرداختند و وقتی شاه فرار کرد اجازه محاکمه نیز ندادند و بعد از انقلاب نیز شیطنت های دیگری را چون تحریم و جنگ هشت ساله را در دستور کار خود قرار دادند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به تهدیدهای مختلف علیه امنیت ایران گفت: بعد از دوران دفاع مقدس روی کار آمدن دولت های مختلف همگی شعارهایی دادند و تلاش در شعارزدایی شد و دشمن نیز تحریم رها را وسیع تا جایی که رییس جمهور وقت را تحریم کرد.
وی افزود: وقتی شعار گفت و گوی تمدن ها داده شده آن ها ایران را مرکز شرارت نامیدند و وقتی دولت یک مقدار گرایش پیدا کرد که مذاکره کند تحریم های لایه لایه را علیه ایران شروع کردند و اتفاق برجامی که نفس گیر و وقت گیر که ماه ها و روزها روی آن ها کار شد اما با کمال وقاحت از برجام بیرون امدند .
وی اضافه کرد: البته کشورهای دیگر نیز در شعار با ما هستند چرا که آن ها نیز هیچکدام به تعهداتشان عمل نکردند و تنها می خواهند کشور را معطل کنند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با توجه به دو دیدگاه که مذاکره باید انجام شود یا انجام نشود گفت: هر دو نگاه کشور الان اعتقاد دارد که با آمریکایی ها هیچ وقت نمی توان مذاکره کرد.
وی با تاکید بر اینکه اساتید دانشگاه و مراکز علمیه باید مصادیق متعدد خیانت آمریکا را بگویند و واقعیت حدیث استکبار را در راس آمریکا باز کنند گفت: جمهوری اسلامی ایران با قدرت، شجاعت و مقاومت راه خود را ادامه دهد چرا که هزینه سازش بالاتر از هزینه مقاومت است و در مقاومت است که پیروزی از آن ما خواهد شد.
وحدت، همدلی و همراهی اصل اساسی و نیاز جدی دین در جامعه اسلامی است
امام جمعه کرمان با اشاره به شروع هفته وحدت و ولادت پیامبر اعظم (ص) گفت: وحدت، همدلی و همراهی اصل اساسی دین و نیاز جدی در جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام علیدادی‌سلیمانی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی گفت: دشمنان خواهان نابودی وحدت جهان اسلام هستند و کمر بسته اند تا جدایی را بین گروه های مسلمان به وجود آوردند و آن ها را مقابل هم قرار دهند.
وی در ادامه گفت: مراکز، مجامع علمی و سیاسی، آن ها که اهل تحلیل و توان تحلیل را دارند در درون تشکل ها در جلسات مختلف مساله سازش با دشمن را مورد بررسی جدی قرار داده و آن را بازنگری کنند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: معاد واقعیت‌ها را برای انسان‌ها آشکار می‌کند و کسی که از صحنه معاد غافل بماند دچار غفلت خواهد شد.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه در قیامت هر کسی با هر که علاقمند است محشور خواهد شد گفت: در دو دسته از آیات قرآن این واقعیت برای ما بیان می شود که پیشوا در جلوی پیروان خود در قیامت حرکت می کند و یا در جای دیگری می گوید که هر کسی و هر گروهی با امام خود محشور و به صحنه می آید و چقدر زشت و ناپسند است برای آنانکه که آبشخور آن ها آتش است و پیشوایشان آن ها را به دنبال خود به آتش می کشند.
وی با توجه به نقش فوق العاده وحدت و فرمایش علی علیه السلام گفت: رهبری جامعه به ولایت مهم ترین رکن و از برخی ارکان مشهور نیز جایگاهش محکم تر و قوی تر است و تاریخ را که نگاه می کنیم می بینیم که چه قوم هایی که در تاریخ رهبران لایق و الهی پیدا کردند و در ردیف اول انسان ها و اقوام خوب قرار گرفتند و همان قوم در تاریخ رهبران نالایق پیدا کردند در پست ترین مقام ها قرار گرفتند.
وی نقش رهبری و ولایت را کاملا ممتاز اعلام کرد و گفت: قرآن کریم انسانی را مورد ستایش قرار می دهد که در زندگی فردی و اجتماعی خود امام واقعی را خوب بشناسد و رهبر الهی را پیشوای خود انتخاب کند و بالعکس آن انسانی که ظلم و جور را دنبال می کند یک انسان تجاوزگر است که قرآن این انسان را به شدت مورد نکوهش قرار گرفته است.
برچسب‌ها
مذاکره کرمان ایرنا ایالات متحده آمریکا نماز جمعه


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیروی از رهبری سبب گوشه گیری استکبار شده است

یکهزار و 700 نفر در چهارمین دوره المپیاد ایمنی کشور شرکت کردند

دولتمردان معیشت مردم را مورد توجه ویژه قرار دهند

بصیرت، عنصر مقابله با آشوب است

6 برد پیاپی نباید مغرورمان کند

مسمومیت با منوکسیدکربن جان مرد راینی را گرفت

صحبت رهبری برای ما حجت است/فتنه‌ها در آغاز شباهت به حق دارند

المپیاد ایمنی منطقه ای جنوب شرق کشور در کرمان برگزار شد

نگاه به مقوله ایمنی کار تغییر پیدا کند

کرمان میزبان یکهزار و 700 نفر در چهارمین دوره المپیاد ایمنی کشور

30 حلقه چاه آب غیر مجاز در ریگان بسته شد

1000 خانوار گنبکی ریگان از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند

65میلیارد ریال صرف اجرای طرح ارتقای کیفی آب شرب ریگان می‌شود

محورهای ارتباطی جنوب کرمان باز است

لیدرهای اصلی ناآرامی‌های استان کرمان بازداشت شدند

27نفر از عوامل اصلی و محوری ناآرامی های اخیر کرمان در بازداشت هستند

پیام مشترک امام جمعه و استاندار کرمان برای حضور مردم در راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور

راهپیمایی حمایت از اقتدار ملی در کرمان + عکس

حمایت شهرداری و شورای شهر کرمان از تصمیم ملی مدیریت مصرف سوخت

هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم از نظام بودند

مشارکت پرشور مردم در انتخابات برای خنثی نمودن توطئه دشمنان لازم است

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار کرمان از مردم برای حضور در راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور

راهپیمایی «حمایت از امنیت و اقتدار کشور» در کرمان برگزار شد

بارش نخستین برف پاییزی در کرمان

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شد

عوامل ناامنی های منطقه چاه خداداد استان کرمان دستگیر شدند

محورهای ارتباطی کرمان با وجود بارش برف و باران باز است

ایده‌های نوین حوزه‌های شهری کرمان حمایت می‌شود

اصناف کرمان بر ثبات قیمت‌ها تاکید دارند

عاملان اصلی ناآرامی‌های کرمان دستگیر شدند

جاعل فراری در کرمان دستگیر شد

خودروهای اورژانس هم در شیراز از تعرض اغتشاشگران در امان نماندند

کرمانی‌ها ‌اقدامات آشوبگرانه را محکوم کردند

کتابخانه عمومی شهید مفتح کرمان بازگشایی شد

اهل سنت خراسان شمالی اغتشاشات اخیر را محکوم کردند

دفتر حزب کارگزاران سازندگی در کرمان افتتاح شد

زمینه سازی اعتراض‌های قانونی، سد راه هنجارشکنان

انرژی های نو از فرصت های سرمایه گذاری در استان کرمان است

کرمان از سرمایه گذاری خارجی استقبال می‌کند

استاندار کرمان بر تلاش برای تسهیل روند سرمایه گذاری در استان تاکید کرد

برگزاری انتخابات اولین دوره شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد کرمان

استقبال کرمان از سرمایه‌گذاری‌های خارجی

افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری بر میزان قاچاق سوخت نداشته است

برخی جایگاه داران سوخت در کرمان جریمه شدند

زیان‌دیدگان از ناآرامی‌های اخیر در دادگستری فارس طرح شکایت کنند

جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد

ضربه به عوامل شرارت و ناامنی‌های جنوب کرمان

کرمانی‌ها در حمایت از اقتدار و امنیت کشور راهپیمایی می‌کنند

فعالیت تخصصی به فرآیند احیای تالاب جازموریان کمک می‌کند