کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان:

مذاکره نتیجه بخش نیست/ گام چهارم انقلاب را با قاطعیت برداشتیم سياسي

مذاکره نتیجه بخش نیست/ گام چهارم انقلاب را با قاطعیت برداشتیم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان – امام جمعه کرمان گفت: در کشور دو نگاه معتقد به عدم مذاکره و معتقد به مذاکره بود اما در حال حاضر همگی اعتقاد دارند که مذاکره نتیجه بخش نیست.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به بحث معاد اظهار کرد: میل ها و شهوت ها اجازه نمی دهند که حقیقت را درک کنیم لذا پرده های عشق و علاقه به دنیا موجب می شود که غفلت زده بشویم و این احساس آنقدر زیاد است که فکر می کنیم همیشه در این دنیا جاودان هستیم.
وی با بیان این مطلب که علاقه به مقام و ثروت موجب غفلت از آخرت می شود، اظهار داشت: آنجا که که مقام ها انتصابی است سعی می کنیم افرادی را در صحنه بفرستیم که بستر را برای کسب منصب خود مهیا کنیم.
وی ادامه داد: در احراز مقام های انتخابی وعده های زیادی می دهیم، اصلا ابایی نداریم از اینکه چه حرفی می زنیم از طرف دیگر فرض مثال به منصب هم رسیدید بعد از آن قرار هست چه اتفاقی بیفتد و به چه چیز ارزشمندی برسید.
وی با اشاره به اینکه پرده های حسادت ها و جهالت ها موجب غفلت از معاد می شود، اظهار داشت: متأسفانه حسادت ها نسبت به دیگران در تاریخ بسیاری از افراد را بیچاره کرده است همچنین جهل به افراد اجازه نمی دهد که راه صحیح را بروند.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که پرده های تعصب ها، ملی گرایی ها موجب غفلت از عالم آخرت می شود، بیان داشت: لجاجت اجازه نمی دهد به حق پاسخ مثبت بدهد اما خداوند در قیامت همه پرده ها را کنار می زند، آن روز همه می فهمیم همه مقام های دنیوی مثمر ثمر نبوده است.
وی با اشاره به اینکه افرادی در این دنیا زندگی می کنند اما روح آنها همه ملکوتی نیست، ادامه داد: حضرت علی (ع)می فرماید «برخی ها در این دنیا زندگی می کنند اما روح شان وابسته به عالم ملکوت است».
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: ویژگی بعدی قیامت این است که افراد با هر کسی که علاقه مند هستند محشور می شوند، وقتی قرآن کریم ماجرای فرعون را نقل می کند و یکی از خصوصیت این قوم این است که در روز قیامت فرعون پیشاپیش قوم خود حرکت می کند، فرعون ها در هر زمان و زمینه ای (سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره) در قیامت به عنوان پیشوا در جلوی پیروان خود حرکت می کنند.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که در روز قیامت هر قومی با امام و پیشوای خود حرکت می کند، بیان داشت: امام باقر (ع) رهبری جامعه را مهم ترین رکن بیان می کند چراکه در تاریخ چه بسیار اقوامی که رهبران خوبی پیدا کردند و هدایت شدند و برعکس نیز در تاریخ وجود دارد لذا نقش امام و پیشوا بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه انسان عاقل و منطقی پیشوای خود را رهبر با تقوا قرار می دهد، اظهار داشت: امیدوارم این بحث را جدی بگیریم که در قیامت با چه کسی محشور می شویم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن تسلیت شهادت طهرانی مقدم که برای دفاع از کشور عمر خود را گذاشت، تسلیت عرض می کنم، افزود: آغاز هفته وحدت را به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص) و توجه به این اصل اساسی دین که نیاز جدی جامعه اسلامی به وحدت است را تبریک عرض می کنم و شنیده می شود صداهای که به دنبال به هم زدن وحدت هستند که امری اشتباه است.
وی با اشاره به اینکه در هر لباس و رده ای معنا ندارد مسلمانان را روبروی یکدیگر قرار بدهند، اظهار داشت: یکی دیگر از بحث های مهم که تقاضا داریم که در مجامع علمی و سیاسی به آن پرداخته شود، بازنگری در موضوع مقاومت و سازش است.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که رهبری تأکید بر مقاومت برای جلوگیری از نفوذ استکبار است، ادامه داد: این موضوع جا دارد توسط اساتید در مراکز علمی مورد بررسی قرار بگیرد چراکه ما با جریانی روبرو هستیم که این جریان بدعهد و چپاورلگر است.
وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ حیات این جریان پلید همیشه در دستور کار این جریان با هر کسی که مذاکره کردند، خیانت، جنایت، تحقیر و غارت به وجود آمده است، تصریح کرد: این جریان خائنانه بارز است که وقتی با دوست خود هم برخورد می کند، به آن رحم نمی کند که مصداق آن شاه خائن بود که به وی خیانت کردند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که با هر کسی در مقابل اینها ایستاد، رفتند دنبال اینکه نفوذ و تهدید کنند و علیه آن هر روز نقشه بکشند، ادامه داد: تاریخ روبروی ما است، 50 سال ما را تحریم کردند و در ادامه با ما سر میز مذاکره نشستند اما نتیجه این مذاکره چیزی جز چند عکس نبود یا اینکه کره شمالی مذاکره کرد و حتی به تعهدات خود هم عمل کرد اما آنها متعهد نبودند.
وی با اشاره به اینکه کشور ما دو تاریخ قبل و بعد از انقلاب داریم، اظهار داشت: تاریخ قبل از انقلاب که کاملا سر سپرده بود و غرور ملی و غیرت دینی را مورد هجمه قرار دادند، اما تاریخ بعد از انقلاب استکبار از همان روزهای اول مبارزه را علیه ما آغاز کردند، وقتی شاه فرار کرد آنها اجازه ندادند که شاه محاکمه شود و در ادامه شیطنت های زیادی را انجام دادند لذا وقتی کامل از ایران خارج شدند، از بیرون هم این تهدیدها را به وجود آوردند.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که تا بعد از دوران دفاع مقدس هم تحریم ها همچنان ادامه داشت، افزود: وقتی که شعار گفتگوی تمدن ها داده شد آنها تحریم های متعدد علیه ایران طراحی کردند، وقتی که موضوع برجام پیش آمد در ادامه آنها بدعهدی کردند لذا اروپایی ها در شعار با ما ولی در عمل علیه ما بودند اما در مجموع به تعهدات خود عمل نکردند و عمل نخواهند کرد.
وی ادامه داد: در کشور دو نگاه وجود داشت که یکی معتقد به عدم مذاکره و دیگر معتقد به مذاکره بود اما در حال حاضر همگی اعتقاد دارند که مذاکره نتیجه بخش نیست.
نماینده وی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که امروزه گام چهارم را با قاطعیت برداشتیم، ادامه داد: مطمئن باشید جمهوری اسلامی در همه حوزه ها مقاومت می کند و هزینه ها را می پذیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیروی از رهبری سبب گوشه گیری استکبار شده است

یکهزار و 700 نفر در چهارمین دوره المپیاد ایمنی کشور شرکت کردند

دولتمردان معیشت مردم را مورد توجه ویژه قرار دهند

بصیرت، عنصر مقابله با آشوب است

6 برد پیاپی نباید مغرورمان کند

مسمومیت با منوکسیدکربن جان مرد راینی را گرفت

صحبت رهبری برای ما حجت است/فتنه‌ها در آغاز شباهت به حق دارند

المپیاد ایمنی منطقه ای جنوب شرق کشور در کرمان برگزار شد

نگاه به مقوله ایمنی کار تغییر پیدا کند

کرمان میزبان یکهزار و 700 نفر در چهارمین دوره المپیاد ایمنی کشور

30 حلقه چاه آب غیر مجاز در ریگان بسته شد

1000 خانوار گنبکی ریگان از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند

65میلیارد ریال صرف اجرای طرح ارتقای کیفی آب شرب ریگان می‌شود

محورهای ارتباطی جنوب کرمان باز است

لیدرهای اصلی ناآرامی‌های استان کرمان بازداشت شدند

27نفر از عوامل اصلی و محوری ناآرامی های اخیر کرمان در بازداشت هستند

پیام مشترک امام جمعه و استاندار کرمان برای حضور مردم در راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور

راهپیمایی حمایت از اقتدار ملی در کرمان + عکس

حمایت شهرداری و شورای شهر کرمان از تصمیم ملی مدیریت مصرف سوخت

هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دشمنان به دنبال ناامید کردن مردم از نظام بودند

مشارکت پرشور مردم در انتخابات برای خنثی نمودن توطئه دشمنان لازم است

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار کرمان از مردم برای حضور در راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور

راهپیمایی «حمایت از امنیت و اقتدار کشور» در کرمان برگزار شد

بارش نخستین برف پاییزی در کرمان

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شد

عوامل ناامنی های منطقه چاه خداداد استان کرمان دستگیر شدند

محورهای ارتباطی کرمان با وجود بارش برف و باران باز است

ایده‌های نوین حوزه‌های شهری کرمان حمایت می‌شود

اصناف کرمان بر ثبات قیمت‌ها تاکید دارند

عاملان اصلی ناآرامی‌های کرمان دستگیر شدند

جاعل فراری در کرمان دستگیر شد

خودروهای اورژانس هم در شیراز از تعرض اغتشاشگران در امان نماندند

کرمانی‌ها ‌اقدامات آشوبگرانه را محکوم کردند

کتابخانه عمومی شهید مفتح کرمان بازگشایی شد

اهل سنت خراسان شمالی اغتشاشات اخیر را محکوم کردند

دفتر حزب کارگزاران سازندگی در کرمان افتتاح شد

زمینه سازی اعتراض‌های قانونی، سد راه هنجارشکنان

انرژی های نو از فرصت های سرمایه گذاری در استان کرمان است

کرمان از سرمایه گذاری خارجی استقبال می‌کند

استاندار کرمان بر تلاش برای تسهیل روند سرمایه گذاری در استان تاکید کرد

برگزاری انتخابات اولین دوره شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد کرمان

استقبال کرمان از سرمایه‌گذاری‌های خارجی

افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری بر میزان قاچاق سوخت نداشته است

برخی جایگاه داران سوخت در کرمان جریمه شدند

زیان‌دیدگان از ناآرامی‌های اخیر در دادگستری فارس طرح شکایت کنند

جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد

ضربه به عوامل شرارت و ناامنی‌های جنوب کرمان

کرمانی‌ها در حمایت از اقتدار و امنیت کشور راهپیمایی می‌کنند

فعالیت تخصصی به فرآیند احیای تالاب جازموریان کمک می‌کند