کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان:

مذاکره نتیجه بخش نیست/ گام چهارم انقلاب را با قاطعیت برداشتیم سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان – امام جمعه کرمان گفت: در کشور دو نگاه معتقد به عدم مذاکره و معتقد به مذاکره بود اما در حال حاضر همگی اعتقاد دارند که مذاکره نتیجه بخش نیست.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با اشاره به بحث معاد اظهار کرد: میل ها و شهوت ها اجازه نمی دهند که حقیقت را درک کنیم لذا پرده های عشق و علاقه به دنیا موجب می شود که غفلت زده بشویم و این احساس آنقدر زیاد است که فکر می کنیم همیشه در این دنیا جاودان هستیم.
وی با بیان این مطلب که علاقه به مقام و ثروت موجب غفلت از آخرت می شود، اظهار داشت: آنجا که که مقام ها انتصابی است سعی می کنیم افرادی را در صحنه بفرستیم که بستر را برای کسب منصب خود مهیا کنیم.
وی ادامه داد: در احراز مقام های انتخابی وعده های زیادی می دهیم، اصلا ابایی نداریم از اینکه چه حرفی می زنیم از طرف دیگر فرض مثال به منصب هم رسیدید بعد از آن قرار هست چه اتفاقی بیفتد و به چه چیز ارزشمندی برسید.
وی با اشاره به اینکه پرده های حسادت ها و جهالت ها موجب غفلت از معاد می شود، اظهار داشت: متأسفانه حسادت ها نسبت به دیگران در تاریخ بسیاری از افراد را بیچاره کرده است همچنین جهل به افراد اجازه نمی دهد که راه صحیح را بروند.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که پرده های تعصب ها، ملی گرایی ها موجب غفلت از عالم آخرت می شود، بیان داشت: لجاجت اجازه نمی دهد به حق پاسخ مثبت بدهد اما خداوند در قیامت همه پرده ها را کنار می زند، آن روز همه می فهمیم همه مقام های دنیوی مثمر ثمر نبوده است.
وی با اشاره به اینکه افرادی در این دنیا زندگی می کنند اما روح آنها همه ملکوتی نیست، ادامه داد: حضرت علی (ع)می فرماید «برخی ها در این دنیا زندگی می کنند اما روح شان وابسته به عالم ملکوت است».
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: ویژگی بعدی قیامت این است که افراد با هر کسی که علاقه مند هستند محشور می شوند، وقتی قرآن کریم ماجرای فرعون را نقل می کند و یکی از خصوصیت این قوم این است که در روز قیامت فرعون پیشاپیش قوم خود حرکت می کند، فرعون ها در هر زمان و زمینه ای (سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره) در قیامت به عنوان پیشوا در جلوی پیروان خود حرکت می کنند.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که در روز قیامت هر قومی با امام و پیشوای خود حرکت می کند، بیان داشت: امام باقر (ع) رهبری جامعه را مهم ترین رکن بیان می کند چراکه در تاریخ چه بسیار اقوامی که رهبران خوبی پیدا کردند و هدایت شدند و برعکس نیز در تاریخ وجود دارد لذا نقش امام و پیشوا بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه انسان عاقل و منطقی پیشوای خود را رهبر با تقوا قرار می دهد، اظهار داشت: امیدوارم این بحث را جدی بگیریم که در قیامت با چه کسی محشور می شویم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن تسلیت شهادت طهرانی مقدم که برای دفاع از کشور عمر خود را گذاشت، تسلیت عرض می کنم، افزود: آغاز هفته وحدت را به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص) و توجه به این اصل اساسی دین که نیاز جدی جامعه اسلامی به وحدت است را تبریک عرض می کنم و شنیده می شود صداهای که به دنبال به هم زدن وحدت هستند که امری اشتباه است.
وی با اشاره به اینکه در هر لباس و رده ای معنا ندارد مسلمانان را روبروی یکدیگر قرار بدهند، اظهار داشت: یکی دیگر از بحث های مهم که تقاضا داریم که در مجامع علمی و سیاسی به آن پرداخته شود، بازنگری در موضوع مقاومت و سازش است.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که رهبری تأکید بر مقاومت برای جلوگیری از نفوذ استکبار است، ادامه داد: این موضوع جا دارد توسط اساتید در مراکز علمی مورد بررسی قرار بگیرد چراکه ما با جریانی روبرو هستیم که این جریان بدعهد و چپاورلگر است.
وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ حیات این جریان پلید همیشه در دستور کار این جریان با هر کسی که مذاکره کردند، خیانت، جنایت، تحقیر و غارت به وجود آمده است، تصریح کرد: این جریان خائنانه بارز است که وقتی با دوست خود هم برخورد می کند، به آن رحم نمی کند که مصداق آن شاه خائن بود که به وی خیانت کردند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که با هر کسی در مقابل اینها ایستاد، رفتند دنبال اینکه نفوذ و تهدید کنند و علیه آن هر روز نقشه بکشند، ادامه داد: تاریخ روبروی ما است، 50 سال ما را تحریم کردند و در ادامه با ما سر میز مذاکره نشستند اما نتیجه این مذاکره چیزی جز چند عکس نبود یا اینکه کره شمالی مذاکره کرد و حتی به تعهدات خود هم عمل کرد اما آنها متعهد نبودند.
وی با اشاره به اینکه کشور ما دو تاریخ قبل و بعد از انقلاب داریم، اظهار داشت: تاریخ قبل از انقلاب که کاملا سر سپرده بود و غرور ملی و غیرت دینی را مورد هجمه قرار دادند، اما تاریخ بعد از انقلاب استکبار از همان روزهای اول مبارزه را علیه ما آغاز کردند، وقتی شاه فرار کرد آنها اجازه ندادند که شاه محاکمه شود و در ادامه شیطنت های زیادی را انجام دادند لذا وقتی کامل از ایران خارج شدند، از بیرون هم این تهدیدها را به وجود آوردند.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که تا بعد از دوران دفاع مقدس هم تحریم ها همچنان ادامه داشت، افزود: وقتی که شعار گفتگوی تمدن ها داده شد آنها تحریم های متعدد علیه ایران طراحی کردند، وقتی که موضوع برجام پیش آمد در ادامه آنها بدعهدی کردند لذا اروپایی ها در شعار با ما ولی در عمل علیه ما بودند اما در مجموع به تعهدات خود عمل نکردند و عمل نخواهند کرد.
وی ادامه داد: در کشور دو نگاه وجود داشت که یکی معتقد به عدم مذاکره و دیگر معتقد به مذاکره بود اما در حال حاضر همگی اعتقاد دارند که مذاکره نتیجه بخش نیست.
نماینده وی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که امروزه گام چهارم را با قاطعیت برداشتیم، ادامه داد: مطمئن باشید جمهوری اسلامی در همه حوزه ها مقاومت می کند و هزینه ها را می پذیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازدید معاون سازمان محیط زیست به اتفاق اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از واحدهای صنعتی ملایر

بودجه 40 میلیون دلاری برای پیشگیری از تولید پسماند

برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش در کرمان

پیش‌بینی وزش باد نسبتا شدید در شرق کرمان

2تن مواد غذایی فاسد در عنبرآباد کشف شد

موج سوم کرونا قریب الوقوع است/ نفوذ ویروس به روستاها

از آمیتاب باچان تا پریانکا چوپرا: درآمد بازیگران بالیوود در فضای مجازی چقدر است؟

صدور احضاریه برای متخلف قطع کننده 1130 اصله درخت در سیستان و بلوچستان

اقدامات پیشگیری از طاعون نشخوارکنندگان در بوشهر انجام می‌شود

معرفی نفرات برتر المپیاد آمادگی جسمانی محلات شهر تهران

برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش/افزایش 61 درصدی کشفیات مشروبات الکلی در کرمان

لزوم ورود مجلس شورای اسلامی به نظارت بر تکالیف دولت در قبال شهرداری‌

از علل تلاطم بازار ارز تا جایگاه ایران در تجارت جهانی کالا

جدول پخش مدرسه تلویزیونی یکشنبه 30 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

واکنش ایران به اقدام آمریکا در بازگشت تحریم‌ ها

ظریف: آمریکایی‌ ها می‌ دانند قطعنامه‌ ها برنمی‌ گردد

تجلیل از محیط بانان و فعالان محیط زیست شهرستان نیشابور

دستگیری متخلفان شکارو صید در سه شهرمازندران

تبدیل تهران به شهری بدون خودرو چگونه امکان‌پذیر است؟

آمریکا مکانیسم ماشه علیه ایران را فعال کرد

پیگیری بود و نبود داروی دیابتی ها/ نباید دارو را ذخیره کنیم

مدیرعامل آبفا: ساکنان 13شهر استان کرمان در وضعیت قرمز آب قرار دارند

مدیرعامل هلال احمر: 6 هزار نفر از طرح نذر آب در کرمان بهره‌مند شدند

ورزشکار کرمانی قهرمان مسابقات تکواندو مجازی جهان شد

25 خانه هلال کرمان در آستانه هفته دفاع مقدس افتتاح شد

آیا می دانید چه عواملی احتمال بروز رفتار پرخطر در فرزندان را بالا می برد؟

رییس سازمان مدیریت: افزایش حقوق کارمندان کرمان اعمال شد

نوسانات قیمت‌ها یکی از دلایل به نتیجه نرسیدن پروژه‌ها است

جدول پخش مدرسه تلویزیونی شنبه 29 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

100 درصد اعتبار عمرانی سال 98 کرمان جذب شد

ارتقای سطح پاسخگویی نظام مند و اصولی به شهروندان منطقه 3

علت افزایش نرخ بلیت ترکیه مشخص شد

دسترسی به خیابان شبنم با تخریب دیوارهای کوچه های صبا

دوز دوگانه واکسن کرونای چین آزمایش می‌شود

بارش باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور

کرونا در کرمان 806 قربانی گرفت

ممنوع بودن انجام فعالیت‌های جمعی در زنگ ورزش

زلزله هجدک را لرزاند

اجرای خط‌کشی محوری در قلب پایتخت

معاون استاندار: تشدید کنترل‌ها برای مقابله با کرونا در کرمان ادامه دارد

اهدای 900 ماسک به بیمارستان های منطقه 7

معاون اشتغال وزارت کار از دو واحد تولیدی استان تهران بازدید کرد

تقدیر نماینده ولی فقیه در لرستان از کمک شریعتمداری به سیل زدگان استان

قول یک ایرانی‌الاصل زرتشتی درباره واکسن کرونا

آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی سال 99

فرمانده کل سپاه به ترامپ: وعده انتقام قطعی است

روحانی: شنیدم بیماریِ خطرناکتر از کرونا شایع شده

عمر برخی از پروژه‌های عمرانی در کرمان از نصف هم کمتر است

ادای احترام رزمندگان حشدالشعبی به شهید سلیمانی

پروژه های ترافیکی سال 1399 در دستور کار قرار گرفت