کرمان رصد

آخرين مطالب

ظریف: دامن نظام از پولشویی پاک است ورزشي

ظریف: دامن نظام از پولشویی پاک است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - وزیر امور خارجه با بیان اینکه دامن نظام جمهوری اسلامی از این حرف‌ها مبرا است، گفت: امروز که آخرین اقدام FATF در مورد پولشویی علیه ایران صورت گرفت، تندترین دفاع ها را از جمهوری اسلامی کردم
دامن نظام از پولشویی پاک است
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که دیروز (یکشنبه) برای پاسخ به سوال ابطحی نماینده مردم خمینی شهر مبنی بر علت اظهارات وزیر خارجه درخصوص پولشویی در ایران به میزان 30 هزار میلیارد تومان و همچنین انفعال در برابر وقت کشی سه کشور اروپایی در برجام در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شد، گفت: دیروز شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفتند که جلسه‌شان را امروز ساعت 3 بعدازظهر برگزار کنند و من از هیئت رئیسه خواستم سوال را عقب بیاندازند تا من بتوانم سر فرصت پاسخ بدهم که مخالفت شد.
وی افزود: بنده الان به جای اینکه به جلسه شورای عالی امنیت ملی بروم باید برای هشتمین بار در طول سه ماه گذشته در صحن مجلس به سوال پاسخ دهم و جای خوشبختی است که دوستان چنین محبتی را به من دارند و ما خدمتشان می‌رسیم.
وزیر امور خارجه تاکید کرد: آنچه اهمیت دارد این است که بنده مسئول دفاع از جمهوری اسلامی ایران در خارج هستم و همه نحوه دفاع بنده از کشور در خارج را مشاهده کردند. هم در تلویزیون پخش می‌شود و هم کلیپ های آن منتشر می‌شود و مشخص است که چه کسانی به خاطر منافع داخلی سوالاتی را مطرح می‌کنند.
ظریف اضافه کرد: من فکر می‌کنم که مسائل امنیت ملی ما مهم‌تر از آن است که با بحث‌های جناحی مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: بیشترین تلاش را برای مقابله با حرکت های غربی‌ها در مورد پولشویی، جمهوری اسلامی و وزارت امور خارجه انجام داده است و این تلاش ها را ادامه خواهیم داد. الان هم که آخرین اقدام کمیته اقدام مشترک(FATF) در مورد پولشویی علیه ایران صورت گرفت، تندترین دفاع ها را از موضع جمهوری اسلامی بنده کردم.
وزیر امور خارجه با اشاره به اظهارات سال گذشته‌اش درخصوص پولشویی در ایران، افزود: آن صحبتی که قبلا در مورد پولشویی کردم، صحبت بنده نبود بلکه اظهاراتی بود که مقامات مختلف کشور مطرح کرده بودند. وظیفه من حمایت و دفاع از جمهوری اسلامی است و حتما یک مقداری و شاید عقل داشته باشم که صحبتی نکنم که در خارج مجبور شوم خودم از آن دفاع کنم.
ظریف تاکید کرد: اتهاماتی که به جمهوری اسلامی وارد می‌کنند این است که به این کنوانسیون‌ها نمی‌پیوندد چراکه نمی خواهد با تروریسم و پولشویی مقابله کند ولی آنچه من عرض کردم این بود که گروه‌های فشاری هستند که آنها منافع مالی شخصی دارند. حالا شما می‌توانید در تلویزیون ببینید که در دادگاه سلطان سکه درخصوص روش‌های پولشویی چه گفتند.
وی گفت: دامن نظام جمهوری اسلامی از این حرف‌ها مبرا است، آنچه بنده عرض کردم در جهت حرف هایی است که در خارج از کشور در حمایت از جمهوری اسلامی زده می‌شوند و آن این است که منافعی که باعث می‌شود با این حرکت‌ها مخالفت باشد، منافع دارنده پول هستند و مواردی هست که هزار-هزار میلیارد تومان پولشویی توسط باندهای قاچاق سکه و ارز رد و بدل می‌شود و امروز در دادگاه های جرایم اقتصادی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وزیر امور خارجه تصریح کرد: کسانی که این حرف‌های بنده را که حمایت از نظام جمهوری اسلامی است، تبدیل به حمایت از مخالفت با نظام می‌کنند، باید پاسخ دهند که چرا حرف‌هایی برخلاف امنیت ملی می‌زنند؟
ظریف اظهار داشت: بنده مسئول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران هستم و سیاست ما در مقابل گروه 1+4 در هیئت نظارت هسته‌ای تصویب می‌شود و بنده موظف به اجرای آن هستم و جمهوری اسلامی به هیچ‌وجه انفعال در برابر غرب و اروپایی‌ها ندارد.
وی گفت: اگر بنده در جلسه ای که در دوحه قطر سخنرانی کردم مطالبی را بیان کردم به این دلیل بود که آمریکا نباید در دنیا علم مذاکره را در دست گیرد چرا که این کشور قانون شکن است و آمریکا کشوری است که هیچ کشور دیگری در دنیا آمادگی ندارد با آنان صحبت کند، ما باید این چهره کریه و نفاق آلود آمریکا را به دنیا معرفی کنیم نه اینکه به آنها اجازه دهیم ایران را منفعل کند و ادعا کند آنان آماده مذاکره بی قید و شرط با ایران هستند و آن قانون شکن بخواهد بگوید ایران اهل مذاکره نیست.
وزیر امور خارجه افزود: ایران اهل مذاکره، گفتگو و صحبت است اما باید صحبت بر اساس مقررات بین المللی باشد و آنچه بنده گفتم کلمهای کمتر از مقام معظم رهبری نبود که فرمودند «آمریکا باید به برجام برگردد» فلذا بنده از خودم صحبتی نمی کنم.
ظریف اظهار داشت: بنده مجری سیاست های نظام هستم و اگر شما می خواهید کلیپ و نواری پخش کنید بفرمایید پخش کنید اما آنچه بنده در آن جلسه عرض کردم و هنوز هم می گویم این است که منافع شدیدی در کشور برای جلوگیری از مقابله نظام جمهوری اسلامی ایران با پولشویی وجود دارد و ما اصلا به خارجی ها کاری نداریم و بحث ما مقابله نظام جمهوری اسلامی ایران با پولشویی است و همان چیزی است که حضرت آقا فرمودند اگر اقدام کنید صدای خیلی ها در می آید.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند اگر در مقابله با فساد اقدام کنید، صدای خیلی ها درمی آید که سوال ما این است این خیلی ها چه کسانی هستند؟ لازم است برای مردم معین شود خطاب مقام معظم رهبری چه کسانی هستند؟
وزیر امور خارجه تاکید کرد: اگر می خواهید به صحبت های صداهای بیگانه توجه کنید، ببینید آیا از بنده نقل کردند یا از آقای حسین شریعتمداری که به بنده حمله کرده بود؟ ببینید خارجی ها از چه کسی نقل کردند و برای چه جشن گرفتند؟ حرف بنده این بود که نظام جمهوری اسلامی ایران حامی تروریسم نیست و گروه های فشاری هستند که از پولشویی منافع دارند و هزاران میلیارد تومان از پولشویی منفعت می برند.
ظریف گفت: اگر به واقع اینگونه نبود افرادی از پولشویی منفعت ببرند چه نیازی بود دولت و قوه قضاییه 60 صفحه آیین نامه برای مقابله با پولشویی تصویب کنند و همچنین اگر پولشویی در ایران وجود ندارد و گروه های فاسدی پولشویی نمی کنند پس سلطان سکه را به چه جرمی اعدام کردند؟
وی تاکید کرد: سوال بنده این است چرا صحبتی که در دفاع از نظام جمهوری اسلامی شده و مبنی بر رد اتهامات بیگانگان و منافقان علیه نظام جمهوری اسلامی بود تبدیل به صحبتی علیه نظام کرده اید. چرا شریعتمداری این کار را کرد؟ چرا روزنامه کیهان آن مقاله ها را نوشت؟ آن مقاله ها بود که اسبابِ دست، روزنامه های غربی شد نه عرایض بنده.
رئیس دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: بنده در رسانه های غربی معروفم به اینکه برای دفاع از منافع جمهوری اسلامی سینه چاک می کنم و خوب است عنوانی که وزیر امور خارجه آمریکا به بنده داده و باعث افتخارم است را مورد توجه قرار دهید و با توجه به این مسائل آیا بنده علیه منافع جمهوری اسلامی صحبت می کنم یا کسانی که از صحبت های دلسوزانه من به خاطر منافع جناحی سوءاستفاده می کنند.
منبع: mehrnews.com


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کشف 427 کیلوگرم تریاک در ریگان

شمار مبتلایان کرونا در کرمان از 1500 نفر هم عبور کرد

تست کرونای تمامی تیم‌ها در آزمایشگاه‌ واحد و معتبر انجام شود

ابلاغ آخرین مصوبات شورای سلامت کیش

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در کرمان به 1516 نفر رسید

آخرین وضعیت کرونا در جیرفت/ ادامه حضور یک سوم کارمندان در ادارات

1200 تاکسی رفسنجان مجهز به کارتخوان می‌شود

آزمون پایه نهم متوسطه به صورت حضوری برگزار می‌شود

اهدای عضو مستلزم آگاهسازی بیشتر است

نخستین گروه ملخ‌های صحرایی به مزارع ریگان رسید

توضیحات باشگاه گل گهر در خصوص قرنطینه بازیکنان مبتلا به کرونا

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

چوپان سقوط کرده در منطقه کوهستانی اِسکِر رابر نجات یافت

تست کرونای 64 مورد جدید در کرمان مثبت شد

نماز عید فطر در 50 مسجد کرمان اقامه شد

میزان صادرات چمدانی صنایع دستی کرمان 100 درصد افزایش یافت

انهدام باند سارقان قطعات خودرو با 9 فقره سرقت در جیرفت

عکس/ اقامه نماز عید فطر در استان کرمان

آخرین آمار از شمار بیماران کرونایی در استان کرمان

روزه‌داری تلاش تاریخی جامعه بشری برای اعتلای روح انسان است

مسئولان زمینه اشتغال و تولید داخلی را فراهم کنند

افزایش بی‌رویه قیمت سم کشاورزان رفسنجان را نگران کرد

مشکلات با وحدت مردم و مسئولان برطرف می‌شود

چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

اپیدمی کرونا در استان کرمان کنترل شده است/رفتن به مسافرت را توصیه نمی کنیم

افزایش دوقلوزایی حیات وحش تهران در سال جاری

تمرینات تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان از سر گرفته شد

اماکن تاریخی کرمان بازگشایی می‌شوند

آغاز طرح فروش آنلاین دارو و محصولات آرایشی بهداشتی در کیش

پلمپ قلیان سرای یک رستوران در جزیره کیش به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی

وحدت، همدلی و انسجام یکی از ویژگی اصلی مقاومت در مقابل دشمنان ایران

راه اندازی لنج بادبانی چوبی در آب های جزیره کیش

فرهنگ سازی رعایت ضوابط بهداشتی در مراکز تجاری جزیره کیش

از 10 خردادماه همه کارکنان باید در محیط کار خود حضور داشته باشند

شمار مبتلایان به کرونا در کرمان به 1421 نفر رسید/ درگذشت 70 بیمار

کشف101 کیلوگرم تریاک در سیرجان

پیشکسوت میراث فرهنگی کرمان تجلیل شد

مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم کرمان تمدید شد

تشکیل 19 پرونده تخلف محیط زیستی در استان قزوین

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد:امکان دریافت آنلاین همه آگهی های ثبتی تشکل های کارگری و کارفرمایی

فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز تجاری جزیره کیش

مسئله محیط زیست باید اولویت کار در استان باشد

کشف محموله قاچاق شبانه چوب بلوط و ذغال در کهگیلویه وبویراحمد

2 قلاده توله خرس کامفیروز در حال بازپروری هستند

جنوب کرمان در مرز وضعیت قرمز کرونا

اعلام آدرس مساجدی که نماز عید فطر در آنان برگزار می شود

تجلیل از استادکار پیشکسوت طرح کاشی‌های سنتی استان کرمان

نرم افزار «سردار دل‌ها» رونمایی شد

رفسنجان میزبان جشنواره ملی عکس "از چشم دختران ببینیم" شد